Vigor2600VGST + nForce = nespolupraca

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Vigor2600VGST + nForce = nespolupraca

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Kamarat zobral od T-Comu DSLko s routerom Vigor260VGST a nedari sa mu ho sprevadzkovat na integrovanej NVIDIA nForce sietovke (doska MSI nF3 K8N Neo Platinum). Vsetko sa tvari bezproblemovo, router je identifikovany, dokonca prideli sietovke IP (192.168.1.10), ale instalacia stroskota pri spusteni konfiguratora, respektive nedari sa tento konfigurator vobec spustit. Po natukani IP routera 192.168.1.1 do okna prehliadaca, neprebehne pripojenie k routeru. Konzultacie prebehli aj s technickou podporou T-Comu, ale ako som predpokladal nemali sajnu, kde je problem.
Zobral som Vigor ku mne a zistenie... Na DFI LP nF4-Ultra s dvomi sietovkami spolupracuje len s Marvell Yukon. Opat nenabehne s druhou NVIDIA nForce sietovkou.
Moze byt problem v nekompatibilite s nForce sietovkami?
Používateľov profilový obrázok
Jefry
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: St 16. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Slovakia - sweet home. Koš

Príspevok od používateľa Jefry »

Podla toho co si napisal to vypada iba na tu dosku . Na mojej DFI mi starsi typ routra Vigor2600GE korektne funguje iba s Marwel sietoukou tak ako aj tebe. Sice som nforce sietovku rozchodil ale nie prave najlepsim spodobom. Chyba sa prejavovala tak ze dochadzalo k samovolnemu odpajaniu sietovky od routra teda vypisalo dole v liste "sitovy kabel byl odpojen pripojeni neni k dispozici.Hned potom sa na novo pripojil.Net zacal fungovat az za taku minutu. Skus sa pozret do biosu ci tam niesu nejake volby ohladom sietovky . Nahod iba driver, nist viac. Ja ked som nainstaloval vsetky softy dodane od vyrobcu sietovka nesla vobec. Iny router si skusal? Napr D-com Zyxel WELL Planet ?
Komp
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Na tej MSI nF3 doske su moznosti v BIOSe len zapnut/vypnut, takze tam s tym moc nenarobim a na mojej DFI nF4 som vyskusal absolutne vsetky moznosti ponukane BIOSom. Preinstalovaval som aj drivery na sietovkach. Skratka moznosti asi vsetky mozne. Len sa mi nezda, ze to neslape na oboch doskach s NVIDIA nForce sietovkami.
Iny router som neskusal, ide len o tento Vigor.

Ako presne si rozchodil ten tvoj 2600GE? Mozno tie doprovodne problemy by kamaratovi nevadili, len aby to ako tak slapalo, co vazi len v nemoznosti nakonfigurovania routera.
Používateľov profilový obrázok
Jefry
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: St 16. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Slovakia - sweet home. Koš

Príspevok od používateľa Jefry »

Pouzivam marwela :) A odvtedy som sa tym uz nezatazoval.
Zajtra vyskusam ci mi ta sietovka pojde. :wink:
Komp
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

New info :
- Dnes telefonat s technickou podporou dodavatela... priznanie z ich strany, ze router mal (ma?) problemy s nejakymi sietovkami, co vraj plne riesili new drivery. Samozrejme som ich testol davno predtym a ziadna pozityvna zmena, takze keci, keci, keci. Navyse ma zarazilo, ze to testovali len na este starsom systeme ako kamaratov nForce3 250Gb.
Tak teraz neviem... ma vobec zmysel to skusat este na nForce, keD aj samotny vyrobca nema o to zaujem?
Mysli, ze v tomto pripade je rezignacia nevyhnutna. Uz len najst riesenie ako sprevadzkovat tento router s nejakou sietovkou. Ma niekto navrhy aka sietovka by to mohla byt? Tak, aby na 100% slapala. :?
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Príspevok od používateľa robour »

Ja by som sa odpichol od toho sietoveho cipu s ktorym Vigor nespolupracuje. Pozri na jednotlive dosky ci tam je Marwell ... Realtek... Potom by som sa pri kupe novej sietovky tymto cipom vyhol, lebo sa to s najvacsou pravdepodobnostou bude chovat stejne ako na doske. Ja mam sietovku 3COM tej sa da verit (ozaj sla vsade aj windows ju pozna - ovladace). Je vsak draha tak neviem....
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Používateľov profilový obrázok
Petrex
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 165
Dátum registrácie: Pi 27. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Dubnica nad Váhom(33)

Draytek Vigor

Príspevok od používateľa Petrex »

No ja mam tiez doma Draytek Vigor 2600GE a obcas to spravi to ze mi napise sietovy kabel bol odpojeny ale doteraz som tomu nejak nevenoval pozornost, ale bezi mi na Nvidia N force sietovke,,a este na dvoch pocitacoch u mna v sieti je pripojeny tiez na Nvidia sietovkach,zatial sme vecsie problemy nespozorovali.Zeby nejake ine ovladace alebo snad nastavenia routra?
DELL Xps M1530,T7250,4GB Ram,8600GT,500GB 7200rpm.
Asus K50AB
Dell Latitude D600
Core2Duo 2180+7600GT
Core2Duo 4500+HD5770
P4 3,2HT+7600GT
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

So starsimi Vigormi problemy vraj ziadne neboli. Tak aspon znela odpoveD z technickej podpory vyhradneho dovozcu. Problemy boli zaznamenane az na novych typoch a cuduj sa svete vypustili do sveta vyrobky, ktore zjavne neboli plne odskusane. Aj to priznal vyhradny dovozca a aj to, ze ich testovali len na starsich doskach. Napr. vobec netestovane na novsich od socketu 754. Je to velmi smutne az zarazajuce, nakolko dnes predavane dosky su vsetky novsie ako socket754.
Chvala bohu je vec uz vyriesena zakupenim samostatnej sietovej katy. Nemile je ale, ze buduci majitelia tohoto routeru vobec nie su upozorneny na nekompatibilitu s integrovanymi sietovkami NVIDIA. :cry: :E
Používateľov profilový obrázok
janda
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: Št 12. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa janda »

Hold nic nie je 100% kompatibilne... ja mam zas problem s nVidia USB radicom... nefunguje mi na nom programator smartkariet (Infinity USB Phoenix).

"This issue is mostly related to some, but not all nVidia based motherboards. If you experience the problem mentioned above, it can be solved by using an additional PCI USB adapter." :(
PC Intel i5-2500K (Gelid Tranquillo rev.2) | Asus | 8GB RAM | Intel HD Graphics 3000 | WD 6400AAKS 640GB | WD 2000JS 200GB | Hitachi 7k250 160GB | Samsung SP1213N 120GB | Asus DRW-1604P | FRACTAL Define R4 | Seasonic M12II-520Bronze | HP L1706 | APC Back-UPS RS 500
NTB HP Pavillion DV6105ea | Intel Celeron M420 1,6GHz | 1536MB DDR2 667 | Intel GMA | Fujitsu 100GB SATA | LG DVDRW | Broadcom Wi-Fi | Seagate 40GB 2.5" IDE-USB
Network aDSL by Orange (Slow-a-net NO MORE!) | Glitel GT-318RI | Asus RT-16N
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

janda napísal:Hold nic nie je 100% kompatibilne... ja mam zas problem s nVidia USB radicom... nefunguje mi na nom programator smartkariet (Infinity USB Phoenix).

"This issue is mostly related to some, but not all nVidia based motherboards. If you experience the problem mentioned above, it can be solved by using an additional PCI USB adapter." :(
Suvislost s tu preberanym problemom :?: :?
Používateľov profilový obrázok
Jefry
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: St 16. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Slovakia - sweet home. Koš

Príspevok od používateľa Jefry »

Druha sietovka, ktora je integrovana v nf4 ultra funguje uplne normalne, ziaden vypadok za cely den :o Vypada totak, ze chyba bude v tvojej doske, skus ine drivery mozno ti pomozu.
petrexcomi napísal:No ja mam tiez doma Draytek Vigor 2600GE a obcas to spravi to ze mi napise sietovy kabel bol odpojeny ale doteraz som tomu nejak nevenoval pozornost, ale bezi mi na Nvidia N force sietovke,,a este na dvoch pocitacoch u mna v sieti je pripojeny tiez na Nvidia sietovkach,zatial sme vecsie problemy nespozorovali.Zeby nejake ine ovladace alebo snad nastavenia routra?
Toto sa stavalo aj mne preto, som zacal pouzivat marwela ale vcera ked bol net pripojeny cez nf4u ziaden vypadok. Asi to bude zalezitost kokretneho kusu mb ktora sa s routrom neznasa. Posledna moznost co ma napadla skus upgradovat firmaware toho routra :!:
Nvidia nf4 je problemovy chipset vsetci to vedia a aj tak si nepomozes , cf3200 od Ati je neodladeny a ina volba pre AMD nieje. Divim sa ludom ktory si NF4 pchaju do intel dosiek, to uz je podla mna hotove sialenstvo ked mozu kupit bezproblemove i945/955/975
Komp
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

to Jefry : Uz som tu myslim dostatocne osvetlil problem o styri posty vyssie. Starsie Vigory funguju, nove nie. Je to vyhradne chyba routera, nie dosky. Nefunkcnost cisto s NVIDIA sietovkami. V integrovanej Marvellke bez problemov. Pisal som tu uz aj o tom, ze som drivery odskusal a samozrejme zaujimal som sa aj o firmware routera - je najnovsi a jediny.
Používateľov profilový obrázok
janda
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: Št 12. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa janda »

Bikermotyl napísal:
janda napísal:Hold nic nie je 100% kompatibilne... ja mam zas problem s nVidia USB radicom... nefunguje mi na nom programator smartkariet (Infinity USB Phoenix).

"This issue is mostly related to some, but not all nVidia based motherboards. If you experience the problem mentioned above, it can be solved by using an additional PCI USB adapter." :(
Suvislost s tu preberanym problemom :?: :?
Nie si nahodou nejaky moc chytry? To som mal zakladat novy post a stazovat sa, ze co este na nVidiach nejde? hmmmm to tu tak funguje? kto chce si to precita aj bez takychto poznamok...
Ak ti to vadi tak prepac, len som chcel podotknut, ze nVidia i ked je velmi stabilna tak ma proste taketo mensie problemy s kompatibilitou niektorych zariadeni, damn!!! Zaujimave, ze to na Marvelloch funguje, ze?
PC Intel i5-2500K (Gelid Tranquillo rev.2) | Asus | 8GB RAM | Intel HD Graphics 3000 | WD 6400AAKS 640GB | WD 2000JS 200GB | Hitachi 7k250 160GB | Samsung SP1213N 120GB | Asus DRW-1604P | FRACTAL Define R4 | Seasonic M12II-520Bronze | HP L1706 | APC Back-UPS RS 500
NTB HP Pavillion DV6105ea | Intel Celeron M420 1,6GHz | 1536MB DDR2 667 | Intel GMA | Fujitsu 100GB SATA | LG DVDRW | Broadcom Wi-Fi | Seagate 40GB 2.5" IDE-USB
Network aDSL by Orange (Slow-a-net NO MORE!) | Glitel GT-318RI | Asus RT-16N
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

janda napísal:To som mal zakladat novy post a stazovat sa, ze co este na nVidiach nejde? hmmmm to tu tak funguje? kto chce si to precita aj bez takychto poznamok...
[OT]Presne to si mal urobit! Tak to funguje na vsetkych fórach! Inak by bol v tom tak nechutny gulas... Keby sa miesali nesuvisiace problemy v jednom threade.
Si predstav, ze by niekto mal problem s USB radicom, tak ako mas ty. Mal by to snaD dotycny hladat v sekcii "Siete" pri probleme s routerom :?[/OT]


Zaujimave je, ze to (pravdepodobne) funguje so vsetkymi sietovkami okrem NVIDIE. Fachci bez problemu aj ten RealTek za dve stovecky.

Návrat na "Siete"