Vypínanie monitora

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
Smeagle
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: St 15. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Zohor

Vypínanie monitora

Príspevok od používateľa Smeagle »

Takže hľadám už problém asi 2 týždne a už som v koncoch. Prosil by som o nejakú radu, ktorá ma ešte nenapadla.

Zostava:
MB: MSI 870A-G54
GK: MSI R5670 1G
Zdroj: Corsair 430
Procák: AMD Phenom II X4 945
Chladič: Arctic Freezer 13
Ram: Kingston 4GB KIT DDR3 1333MHz CL9 HyperX
Monitor: Samsung SA350

Problém začal asi pred mesiacom pri pozeraní filmu cez WMP. Monitor vypínal sa nepravidelne s časom formou no signal. V sluchátkach sa chvíľu zasekol zvuk a potom normálne bežal ďalej ale počítač nereagoval na žiadnu klávesovú skratku. Skúsil som teda, či nemám nejakú potvoru v počítači (Eset smart security 6) nič... Skúsil som teda iný prehrávač (BS player) a ten ide doteraz v pohode. Následne sa začal vyskytovať tento problém aj pri hraní hry (League of Legends). Skúsil som teda aktualizovať všetky ovládače (GK, MB) no nepomohlo. Skúsil som iné rozlíšenia aj otvorenie v okne. Prehrievaním GK to určite nebude (v záťaži 38°C), taktiež ani prehrievaním procesora. Počítač je čistý a všetky konektory sú dotiahnuté a zastrčené poriadne. Skúšal som aj iný monitor a robí to tiež. Taktiež som skúšal všetky možnosti pripojenia monitora cez všetky výstupy. Chcel by som aspoň zistiť ktorý komponent má za následok túto vec. Záruka skončila asi pred 3ma mesiacmi (zákon schválnosti).
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Vypínanie monitora

Príspevok od používateľa SurrendeR »

mne toto robilo na dfi lanparty nf4 ultra ... nakoniec to skoncilo tak, ze monitor ani PC nenabehol..
odisli mi kompletne vsetky PCI-E sloty..
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Používateľov profilový obrázok
OkiGraphics
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1252
Dátum registrácie: So 18. Sep, 2010, 11:20
Bydlisko: Veľké Leváre

Re: Vypínanie monitora

Príspevok od používateľa OkiGraphics »

Typoval by som to na grafiku, ak máš možnosť, skús ju vymeniť za hociakú inú a otestovať.
MB: ASUS P5Q SE, CPU: Q9400 2.66 GHz -> 3.60 GHz + Arctic Freezer 7 Pro, VGA: ATI sapphire 3870 MSI GTX 560 Ti Twin frozr II PSU: FORTRON Bluestorm II 500W, RAM: Corsair 2x2 GB + 2x1GB 901 MHz DDR2, CASE: Thermaltake M5
Monitor: Dell Ultrasharp U2311H 23 Notebook: HP ENVY 15-j000ec
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7123
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Vypínanie monitora

Príspevok od používateľa gammaray »

Presun z Debaty o vsetkom. Nauc sa to davat kam to patri....
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
Smeagle
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: St 15. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Zohor

Re: Vypínanie monitora

Príspevok od používateľa Smeagle »

Takže dnes počítač naposledy vydýchol, nestihol som otestovať ani inú grafickú kartu. Teraz už potrebujem iba od vás potvrdiť, že vadná je iba doska, nech do toho zbytočne nevrážam peniaze. Takže zapnem počítač a vetrák na grafike sa netočí, povedal som si,že grafika povedala zbohom, skúsil som druhú, taktiež nič. Je teda podľa vás problém iba v nefunkčnom PCI-E slote? A teda iba doske? Počítač sa rozbehne pričom ho nie je možné vypnúť ani podržaním tlačidla, taktiež ani reštartovať. Ide mi už len o to, či sa mi oplatí kúpiť doska a zistím, že je nefunkčné aj niečo iné...
Používateľov profilový obrázok
Smeagle
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: St 15. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Zohor

Re: Vypínanie monitora

Príspevok od používateľa Smeagle »

Tak som sa rozhodol, že idem rozobrať počítač a nedalo mi to, tak som ešte skúsil podotláčať veci, čo idú z predného panela... skúsil som pustiť a ide to... Teraz už iba zistiť, či ten monitor pobeží normálne. Nechápem ale moc spojitosť...
Používateľov profilový obrázok
Smeagle
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: St 15. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Zohor

Re: Vypínanie monitora

Príspevok od používateľa Smeagle »

Problém je vyriešený. Bol to nakoniec zdroj.

Návrat na "Hardware všeobecne"