Windows 8 recovery DVD

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Bely
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2013, 19:47

Windows 8 recovery DVD

Príspevok od používateľa Bely »

Dobrý deň, možete mi dať návod ako mám spraviť recovery DVD z OS Win8. Brat si kúpil notebook na ktorom je naištalovaný OS Win8. Samozrejme bez inštalačného DVD od Win8.
Predajca mi písal, že namiesto toho inštalačného DVDčka sa dá vytvoriť recovery DVD, že to je všetko v skritej particii na HDD-u. Dá sa to použiť namiesto toho, môžem s tým preinštalovať OS?
Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Windows 8 recovery DVD

Príspevok od používateľa felipe25 »

pokial viem neda, aku znackiu booku mas? V start menu by si mal najst nieco s nazvom: recovery wizard, alebo acer recovery, hp recovery asistant.... otvoris to a program ti napise kolko dvd ti treba.

ale bacha, ja som sa tak odfajcil na acere, zmenil som velkost disku cez partition home wizard, a ten program uz vobec nechcel urobit zalohu systemu, vypisoval ze disk bol zmeneny a program sa ukonci. Cize, najprv zaloha, potom spekulovat s diskom /rozdelenie a pod./. CO je inac riadny fake, ked na tom disku ta zaloha je, a ja som s nou nijak nehybal.. a nepomohlo ani vratit disk do pov. stavu.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Bely
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2013, 19:47

Re: Windows 8 recovery DVD

Príspevok od používateľa Bely »

Asus G75VX. Keď som naištaloval OS tiež som si hneď spravil zálohu na USB klúč, zaberá to asi 16Gb. Ale neviem ako sa to dá využiť. Vytvoryl som to v ovládacým panely: Zálohovať počítač. Ale keď dám obnoviť predchádzajúcé body tak tam mi to tú zálohu nenájde. Tak načo to je?
Používateľov profilový obrázok
j4ro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 973
Dátum registrácie: Pi 19. Mar, 2010, 18:37
Bydlisko: Humenné

Re: Windows 8 recovery DVD

Príspevok od používateľa j4ro »

Beky tvoja záloha sa používa na preinštalovanie systému pomocou funkcie opraviť pri inštálácii OS.

Bely pohľadaj nainštalovaný program určeny na vytvorenie recovery dvd alebo ho stiahni zo stránky výrobcu.

Čo najskôr to vyrieš, lebo ako písali vyššie particia je citlivá na zmeny a je možné, že po čase sa vytvorenie
odfajčí úplne. Existuje ešte možnosť nastaviť skrytú partíciu na aktívnu a nabootovať, no mne sa inštalácia nespustila.
Skúšal som subory skopírovať aj na bootovacie USB, no sú nejako zabezpečené, lebo inštalácia opäť nezačala.
Som zelený a rozdávam dvojaký meter týždenne. Kto som?
Bely
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2013, 19:47

Re: Windows 8 recovery DVD

Príspevok od používateľa Bely »

Napísal som do hĺadať recowery, a našlo mi to preinštalovať Windows na výrobné nastavenie tak som to dal. Malo by to vštko vyhodiť a obnoviť na začiatok. Zatial to obnovuje tak uvidím.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Windows 8 recovery DVD

Príspevok od používateľa faugusztin »

ASUS nema ziadnu utilitu pre vytvaranie recovery na pocitacoch s Windows 8.
Bely
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2013, 19:47

Re: Windows 8 recovery DVD

Príspevok od používateľa Bely »

A na čo to recowery vlastne slúží?
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8596
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Windows 8 recovery DVD

Príspevok od používateľa shiro »

od zaciatku o tom melies a nevies na co to je? preco potom riesis daco, co ani nevies, co to je? Rozmyslas vobec?
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Windows 8 recovery DVD

Príspevok od používateľa felipe25 »

faugusztin napísal:ASUS nema ziadnu utilitu pre vytvaranie recovery na pocitacoch s Windows 8.
Dost blbe kua... A ked nahodou nepojde spustit OS, ako to ma majitel vyriesit? :) Jedine ze si zozenie originalnu instalaciu OSka? Alebo servis?
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
j4ro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 973
Dátum registrácie: Pi 19. Mar, 2010, 18:37
Bydlisko: Humenné

Re: Windows 8 recovery DVD

Príspevok od používateľa j4ro »

Spustí recovery zo skrytej partície. Túto možnosť treba vyskúšať (iba spustiť obnovu, nemúsí prebehnuť celá inštalácia) hneď po zakúpení noťasa, aby sa overila funkčnosť postupu. Na HP-čku, ktorý som mal k dispozícii sa obnova spúšťala cez bios.

Ako písali vyššie vo Wine máš ešte možnosť spraviť zálohu partície aj bez dodatočných utilít. Ak ju spravíš hneď na začiatku, tak pri obnove z nej získaš rovnaký výsledok ako z recovery parície. Obnovu v tomto prípade už robíš pri inštalovaní Winu, kde vyberieš opravu systému. Z toho vyplýva, že záloh musí byť na inej partícii ako systémovej.
Som zelený a rozdávam dvojaký meter týždenne. Kto som?

Návrat na "Operačné Systémy"