Kreslo, monitor k PC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Kreslo, monitor k PC

Príspevok od používateľa Lithil »

Ahojte,
takže kedže prerábam izbu s čím súvisela téma nakupovania PC skrinky a new gamepadu (vecí je viac, ale netýkajú sa IT ) tak teraz riešim už len dve posledné veci a to je monitor a kreslo .

Požiadavky:
1. Kreslo
- pohodlné,
- opierka hlavy
- nastaviteľná výška "lakťoviek"
- sklon a pod. serepetičky :rep:
Cena : od 50 ( :hysterical: ) do 150 Euri - ak sa nedá nič dobré kúpiť v tejto cene, tak kreslo nekupujem.
Pôvodne malo byť ergonomické ale to môj biedny rozpočet nedovoľuje.

2. Monitor 21" - 23"
bude napojený na GTX 560 Ti 1 GB, čiže všetko sa odvíja od toho. Chcem hrať v peknom rozlíšení, vzhľadom k pamäti grafickej karty a výkonu si asi FullHD dovoliť nemôžem (momentálne hrám v 1360x768 a s fps v hrách som spokojný) , ale je to na vás čo mi poradíte. Budú sa na tom hrať hry, občas pozerať filmy v biednych kvalitách. Najbližší upgrade bude asi až za rok a to na niečo v tom čase aktuálne/cenovo dostupné.
Cena: do 200 euri


Dúfam, že mi helpnete kedže som z týchto vecí už v koncoch a hlavne z koruniek, ktoré LEN odchádzajú :wallbash:
okrujko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1449
Dátum registrácie: St 06. Jan, 2010, 19:15
Bydlisko: Sabinov

Re: Kreslo, monitor k PC

Príspevok od používateľa okrujko »

osobne si myslim, ze monitor s nizsim ako FHD rozliskom sa neoplati, to radsej za ten rok upgradeni grafiku, ako novy monitor, ten si kup poriadny teraz a HW v skrini budes menit postupne, podla toho ako sa ti bude zdat...no myslim, ze v tych hrach prekusnes aj nizsie detaily na tom vysom rozliseni
Dell E5470
Xiaomi Redmi Note 4
Edifier S330D
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Kreslo, monitor k PC

Príspevok od používateľa Wizik »

Trosicku si na monitor priplat a vezmi Dell U2412.

Kreslo v tej cene ti bohuzial neporadim. Najlepsie bude ked pojdes do obchodu a sam si vyskusas, co ti najviac sedi. :good:
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Re: Kreslo, monitor k PC

Príspevok od používateľa Lithil »

Do toho monitoru som sa síce zamiloval na prvý pohľad ale taká láska je drahá :D ... čo tak toto ? http://www.alza.sk/23-samsung-s23b350hs ... 332922.htm

btw: ako je to s pomerom strán ? je nejaký netradičný s ktorým by som mohol mať troubles ?

/ inak ak by som chcel to kreslo pozrieť niekam tak kde majú dobrý výber v BA ? Prípadne v TT ?
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Kreslo, monitor k PC

Príspevok od používateľa valistar »

pozri sa po IPS paneloch - lepsie farby, pozorovacie uhly, s odozvou uz tiez nie je dnes problem. napr aj v alze si to vies pekne vyfiltrovat ked nevies o co ide.

problemy s pomerom stran? 16:9 filmy budu mat pasy - inak je to vsade len bonus, tych 230400 extra pixelov na vysku teda ;)

kreslo urcite do obchodu a skusat...
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Re: Kreslo, monitor k PC

Príspevok od používateľa Lithil »

pogooglil som a našiel som niečo o možných duchoch a rozmazávaniu v hrách kvôli odozve IPS panela. Hmm to ma desí ... či nieje sa čoho báť ?
Používateľov profilový obrázok
jackhammer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 942
Dátum registrácie: So 29. Nov, 2008, 18:35

Re: Kreslo, monitor k PC

Príspevok od používateľa jackhammer »

tiez som mal obavy,ale uz dlhsiu dobu mi stoji na stole Dell U2412M a nemam najmensi problem
Spoiler: ukázať
CPU:i5 3570K + BeQuiet! Dark Rock Pro 2 MB:MSI Z77-GD55 GPU: Palit GTX 1070 GameRock Premium Edition RAM:8GB Mushkin Redline Enhanced PSU:Coolermaster Silent Pro 700w SSD:Plextor M5S 256GB HDD:3 TB Toshiba CASE:Lian Li PC-V 2110 MONITOR:Dell UltraSharp U2412M KEYBOARD:Corsair Strafe RGB MOUSE:Func MS-3² MAT:Razer Mantis speed
Galaxy S6 Edge
World of Tanks: Jackhammer_I
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Re: Kreslo, monitor k PC

Príspevok od používateľa Lithil »

Tak takéto správy vždy rád počujem :) Ešte aby moja gpu stíhala tomu rozlíšeniu...ale snáď na úkor detailov (na čo niesom až tak alergický) sa to doplní a bude stíhať FulHD rozliško.
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Kreslo, monitor k PC

Príspevok od používateľa valistar »

rozlisenie > detaily. (8xAA na malom rozliseni vyzera horsie ako 2xAA na velkom vo vacsine hier)

vysoka odozva u ips panelov je 3r+ stare info, dnes uz je to inak. ale treba pozerat konkretne modely ako su na tom podla recenzii.
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Re: Kreslo, monitor k PC

Príspevok od používateľa Lithil »

Takže som na 99% rozhodnutý pre ten Dell U2412 , akurát kamoš mi píše: ber monitor s hdmi, hento je odpad, nema to hdmi. Pogooglil som a a našiel som, že DVI =HDMI len bez audia. Kde je pravda ? Ja sa prikláňam k tej pravde googlu :D
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Kreslo, monitor k PC

Príspevok od používateľa valistar »

:facepalm:

kamos sa vyzna. PS: ma displayport co je vybava viac "do buducna" ako hdmi - ale ked ho budes pouzivat len pri pc tak nie je dovod momentalne nic ine ako dvi riesit.
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Kreslo, monitor k PC

Príspevok od používateľa Wizik »

Vidno, ze tvoj kamos je profik.

DVI ti bude sluzit viac ako dobre, urcite zober ten Dell. Kupil ho kolega (grafik) a velmi si ho pochvaluje, ze za tu cenu aj bez kalibracie velmi fajn, po kalibracii pomer cena/kvalita uplne super.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Re: Kreslo, monitor k PC

Príspevok od používateľa Lithil »

Tak potom uz ostáva iba 0,5% strachu a to je z tej odozvy ...
Juri700
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 626
Dátum registrácie: Št 31. Máj, 2012, 22:15
Bydlisko: Žitavany

Re: Kreslo, monitor k PC

Príspevok od používateľa Juri700 »

Ako už povedali vyššie,vôbec sa neobávaj odozvy. Nebudeš ľutovať. :good:
Spoiler: ukázať
PC: ASUS STRIX X570-E Gaming | AMD Ryzen 9 3900X | Noctua NH-D15 chromax.black | G.Skill AEGIS 32GB(4x8GB) 3200MHz CL16 | SAMSUNG 980 PRO 1TB + 850 PRO 1TB | ASUS STRIX RTX2080Ti | EVGA 750 G2 | Be Quiet! Dark Base 900 Pro + 4x SW3 140mm | LG OLED55C9@4K120 | Stell SHO3610 mkII | ADAM Audio F5 | Cherry MX Board 3.0 | Logitech G403 | Xbox One ELITE Series 2 controller | MS W10 Pro |
NB: HP Elitebook 8460p | INTEL Core i5-2520M | 8GB DDR3 | Hitachi 320GB | Intel HD3000 | 14" 1366x768
Console: SONY Playstation 5 | CFI-1116A| 825GB | SAMSUNG 980 PRO 1TB | SONY Pulse 3D
Retro Console: SONY Playstation 3 | CECH-2504A| 160GB
Retro Console: Microsoft Xbox 360 | Corona | 4GB+80GB
Phone: Samsung Galaxy S23 Ultra 12/512GB
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Re: Kreslo, monitor k PC

Príspevok od používateľa Lithil »

:cry: monitor objednaný už v sobotu, zatiaľ žiadna odozva zo strany alzy a podľa underground informácié ho na sklade nemajú aj keď na stránke je písané niečo inšie ...

Návrat na "Nákupná poradňa"