BSOD driver power state failure

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
MattNoir
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut 12. Feb, 2013, 13:30

BSOD driver power state failure

Príspevok od používateľa MattNoir »

Zdravím, mám problém s BSOD. Niekedy tak nejak na striedačku mi ho vyhodí, vždy však len pri pokuse uspať notebook. Vždy vypne obrazovku, ale noťas beží ešte asi 10 minút a ako som nedávno zistil, tak na konci vždy vyhodí BSOD. Najhoršie je, že neviem kedy to môžem čakať a kedy funguje normálne.
Hlási to ako driver power state failure, vinu hádže na ntoskrnl.exe, presnejšie ntoskrnl.exe+75c40, zakaždým to isté.
Prikladám dumpy.

Lenovo G580
windows 7 ultimate 64bit
Intel graphics 4000
nvidia GeForce GT 630M
Intel i5-3210M
RAM 8GB

Ďalej mám problém, že prakticky každý druhý krát po reštarte mi tak ako keby preblikáva myš, ako keby robila, robí sa ten krúžok nad ňou, vždy len na zlomok sekundy a opakuje sa to približne každú sekundu, neviem, čím to je, po reštarte to obvykle prestane, niekedy sa stane, že nie a musím reštartovať opäť. Normálne by to nevadilo, ale nedá sa mi ani písať, pretože to deaktivuje okno.

Pevne verím, že nájdete riešenia na moje problémy, uvažujem nad reinštalovaním windowsu...
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: BSOD driver power state failure

Príspevok od používateľa Kknightley »

Už si si odpovedal, a garantujem ti, že keď to preinštaluješ, tak všetky problémy zmiznú... ntoskrnl.exe má čo dočinenia so systémovými službami a zasahuje aj do memory managementu (môže spôsobovať problémy s pamäťou) čo je ale podstatné pre teba, že zapisuje nejaké údaje do boot sectoru a keďže sa javí byť poškodený, tak sa mu to nejak nedarí zapisovať korektne ...

tie tvoje dumpy som síce nepozeral, ale najčastejšie problémy spájane s ntoskrnl.exe sú :

Keyboard issue
Miscellaneous corruption
Corrupt boot.ini file.
Missing boot.ini file.
Missing or corrupt ntoskrnl.exe file.
Windows NT installed on a partition bigger then 7.8GB
Corrupted hard drive or severely corrupted Windows.

Fixnúť problém ntoskrnl.exe sa môže pokúsiť tak, že ho nakopíruješ z inštalačné CD/DVD do adresáru windows (pomocou príkazového riadka) ... vyzeralo by to asi nasledovne:

do príkazového riadka (CMD) napíš ::: expand d:\i386\ntoskrnl.ex_ c:\windows\system32

toto by mohlo vyriešiť tvoj problem s BSOD, čo sa myši týka, neviem .. proste to preinštaluj a máš po probléme :P
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: BSOD driver power state failure

Príspevok od používateľa Snake »

Vieš, je síce pekné, že si otvoríš google a z prvých stránok pozbieraš akože súvisiace veci, ale nabudúce sa prosím nehraj na geroja lebo čo píšeš sú úplné blbosti.
Kknightley napísal:Už si si odpovedal, a garantujem ti, že keď to preinštaluješ, tak všetky problémy zmiznú...
Nie je a nemusí byť pravda.

Kknightley napísal: že zapisuje nejaké údaje do boot sectoru a keďže sa javí byť poškodený, tak sa mu to nejak nedarí zapisovať korektne ...
Hlúposť. Kernel image (daný exáč nerobí s boot sectorom absolútne nič, nezávisle od toho čo tvrdíš.)
Kknightley napísal:Keyboard issue
Miscellaneous corruption
Corrupt boot.ini file.
Missing boot.ini file.
Missing or corrupt ntoskrnl.exe file.
Windows NT installed on a partition bigger then 7.8GB
Corrupted hard drive or severely corrupted Windows.
Aj si si čítal čo za blbosti sú tam?
Kknightley napísal:Fixnúť problém ntoskrnl.exe sa môže pokúsiť tak, že ho nakopíruješ z inštalačné CD/DVD do adresáru windows (pomocou príkazového riadka) ... vyzeralo by to asi nasledovne:

do príkazového riadka (CMD) napíš ::: expand d:\i386\ntoskrnl.ex_ c:\windows\system32

toto by mohlo vyriešiť tvoj problem s BSOD, čo sa myši týka, neviem .. proste to preinštaluj a máš po probléme :P
Ou jea šampion, hlavne že na inštalačnom dvd win 7 žiadna zložka i386 nie je, je to vo wimku, presnejšie install.wim, schválne keď už si taký frájo s CMD, tak mu napíš ako expandne Wimko ;).


Pre autora: problém je v pci.sys, čo je windowsácky driver pre Plug and Play, pravdepodobne máš problém hardwarový (odchádza doska), alebo softwarový (nie je korektne napísaný driver pre power management). Vyhoď všetky drivery lenova a skús ich nahodiť nanovo, ak to nepomôže, reinstall win, ak ani to nepomôže, servis :)





.
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: BSOD driver power state failure

Príspevok od používateľa Kknightley »

Geroj negeroj, neviem kto tu má agresívne vystupovanie a bolo by ho treba schladiť.. ale ja to nebudem :)
S tým CMD som to bral automaticky ako problém v XPčku, až potom som si všimol že ide o win 7 ...

ntoskrnl.exe bym al byť prepojený s bootvid.dll ktorý sa "stará" o boot vo VGA móde (možnosť zapnutia v safe móde) takže skorej takto som myslel ten boot, len som sa zle vyjadril. Známy na základe tohto riešil nejaký problém s VGA pretože spôsobovala BSOD, keď bootol win bez VGA módu tak mu to BSOD nerobilo ... toť všjo

Každopádne "MattNoir" skús sa dostať do safe módu a vyskúšať, či ti to BSOD hádže aj v ňom (za predpokladu, že teda vieš, ktorý konkrétny úkon ti tú BSOD spôsobuje).
a) ak ti to robí BSOD aj v SAFE móde = hardwarový problém
b) ak ti to v safe móde problém nerobí = softwarový problém driverov ako písal Snake...
MattNoir
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut 12. Feb, 2013, 13:30

Re: BSOD driver power state failure

Príspevok od používateľa MattNoir »

Viem, že všetky tieto problémy zmiznú, lenže nové sa naskytnú - znova všetky programy inštalovať, nastavovať veci a tiež inštalovať ovládače...to ešte nevravím o tom, aký bordel mám v PC :facepalm:

vďaka, skúsim nahrať ten súbor manuálne, ak nájdem inštalačku.

Len sranda...všetko má vyriešiť reinstall, len nepáči sa mi to veľmi, chcem aj dlhšie byť ako pár mesiacov s windowsom jedným :D


Snake - ďakujem za odpoveď :-) hmm, doska na prakticky novom notebooku po niekoľkých mesiacoch? Nepoteší...mňa napadlo, či to nemôže byť skôr s USB HUBom, ktorý mám. Len si nie som istý, či problém začal až po, alebo ešte predtým. Takisto je možné s tým power managementom, upravoval som si to totiž podľa seba, ako mi to vyhovovalo najviac, aj keď zo začiatku to nebolo problémové. Skúsim vykonať rady. ďakujem ešte raz.


Dobre, takže ešte raz to dopíšem - neviem presne, ktorý úkon mi to spôsobuje, mal som pocit, že VLC player, ale naposledy mi to spravilo bez toho aby som ho mal pustený. Pre zmenu som mal pustenú hru, ale niekedy mi to nespôsobovalo ten problém. takže asi to je podľa nálady noťasa...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: BSOD driver power state failure

Príspevok od používateľa Snake »

hub vyhodiť, management resetnúť. a uvidíš.





.
MattNoir
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut 12. Feb, 2013, 13:30

Re: BSOD driver power state failure

Príspevok od používateľa MattNoir »

Najhoršie je, ako vravím, že neviem, či je to tým, pretože management mám stále rovnaký a aj hub mám stále pripojený a vie ho uspať aj normálne...
MattNoir
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut 12. Feb, 2013, 13:30

Re: BSOD driver power state failure

Príspevok od používateľa MattNoir »

Novinky -

Najskôr som si myslel, že je to ten HUB, lebo dlhšie som bol bez neho a všetko šlo v pohode, ale potom som si zapol viackrát video vo VLC, aj v HD kvalite a opäť sa to stalo. Asi predsa len preinštalujem ten windows a budem si dávať viac pozor na to čo si do PC dávam alebo ja neviem...logicky mi totiž hovorí, že je to grafická karta a síce nVidia, intel ide dobre

Návrat na "Operačné Systémy"