Redakčné systémy

Sekcia o programovaní, programovacích jazykoch...
Používateľov profilový obrázok
Quallity
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Pi 04. Feb, 2011, 21:31
Bydlisko: Považská Bystrica

Redakčné systémy

Príspevok od používateľa Quallity »

Zdravím , Učím sa nejakú dobu phpčko a v budúcnosti si chcem týmto niečo zarobiť , a preto by som sa chcel spýtať v akom redakčnom systéme pracujete , jednotlivé výhody a nejaké dobré linky na nejaké rady :D , Počul som chválu na wordpress a drupal . ale sto ludí sto chutí takže neviem , viem že každý redakčný systém je určený na niečo iné , tak by som sa vás chcel spýtať v čom robíte vy , aké máte skúsenosti a tak :) , Ďakujem vopred za rady.
MB: MSI ZH77A-G41 CPU: Intel Core i5-3470 3.20GHz GPU: Radeon HD 7850 2GB RAM: 4GB Kingston HyperX 1600MH CL9 Zdroj: Seasonic SS-500ET-F3 Case: BITFENIX Shinobi
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Redakčné systémy

Príspevok od používateľa LordKJ »

uz som si to 5x precital a stale neviem na co mieris :red:
Používateľov profilový obrázok
Quallity
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Pi 04. Feb, 2011, 21:31
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Redakčné systémy

Príspevok od používateľa Quallity »

:D asi som to dnes nemal písať :D som akosi mimo , skúsim ešte raz, snažím sa rozhodnúť ktorý redakčný systém sa začnem učiť.A pomohli by mi nejaké vaše skúsenosti , s čím pracujete ... Ide mi hlavne o tom že ako začínajúci programátor je dobré sa hneď učiť napríklad drupal alebo radšej sa naučiť taký wordpress a neskor keď budem si vedieť poradiť z jednotlivým zabezpečeným a všetko okolo toho ták prejsť na niečo ťažšie . Možno si to predstavujem až moc ľahko dúfam že ma tu moc nezhodíte :)
MB: MSI ZH77A-G41 CPU: Intel Core i5-3470 3.20GHz GPU: Radeon HD 7850 2GB RAM: 4GB Kingston HyperX 1600MH CL9 Zdroj: Seasonic SS-500ET-F3 Case: BITFENIX Shinobi
Používateľov profilový obrázok
mixal1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 451
Dátum registrácie: So 01. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Kosice

Re: Redakčné systémy

Príspevok od používateľa mixal1 »

najlepšie je začať s wordpressom.
vyšší level je taký napr vbulletin.
i7 7700k@5,1ghz, asus maximus 9 hero, GTX1080Ti Aorus extreme 2100/12000, 512 M.2 samsung pro, 32gb ddr4, 38" LG 38UC99 Curved Ultrawide
i9 10900k, RTX 3080Ti, 64gb ram
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Redakčné systémy

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ale zarobit si tym urcite nezarobis. Ak sa ucis PHP, tak si sprav vlastny redakcny system. Zober si nejaky framework, napriklad Symfony, skombinuj to idealne s niecim na pristup k databaze, napriklad Doctrine ORM, pripadne Doctrine DBAL a pis kod, skusaj rozne moznosti... Balikmi ako Wordpress sa iba inspiruj, hlavne co sa tyka funkcionality, kod Wordpressu nie je prave pekny a urcite to nie je nieco co by som odporucal ako studijny material co sa programovania tyka.
Používateľov profilový obrázok
Quallity
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Pi 04. Feb, 2011, 21:31
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Redakčné systémy

Príspevok od používateľa Quallity »

faugusztin ďakujem za taký to názor , istotne sa do toho pustím , v okolí nepoznám žiadneho programátora zaoberajúcim PHPčkom tak možno aj preto nemám moc nejaký názor čo a čo nie :D , učím sa to z jednej knižky a popritom som nejaké typy a triky bral zo stránky brm.sk kde začal Yablko vlastne preberať wordpress .
MB: MSI ZH77A-G41 CPU: Intel Core i5-3470 3.20GHz GPU: Radeon HD 7850 2GB RAM: 4GB Kingston HyperX 1600MH CL9 Zdroj: Seasonic SS-500ET-F3 Case: BITFENIX Shinobi

Návrat na "Programovanie"