Nevidim miesta na sieti

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
BlueAce
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 185
Dátum registrácie: Št 25. Mar, 2004, 14:00
Bydlisko: Brezno/Trnava

Nevidim miesta na sieti

Príspevok od používateľa BlueAce »

Moj problem spociva v tom, ze nevidim miesta na sieti. Je tam okolo 50 pocitacov, ale mne vypise, ze siet nie je dostupna. Pritom odo mna je mozne tahat a aj internet mi funguje ako ma... :(
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Re: Nevidim miesta na sieti

Príspevok od používateľa kOsTi »

BlueAce napísal:Moj problem spociva v tom, ze nevidim miesta na sieti. Je tam okolo 50 pocitacov, ale mne vypise, ze siet nie je dostupna. Pritom odo mna je mozne tahat a aj internet mi funguje ako ma... :(
a nehral si sa s nastaveniami siete? skus ju preinstalovat (siet) alebo stary dobry trik .... restartni komp a mozno sa to napravi... :wink:
Používateľov profilový obrázok
BlueAce
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 185
Dátum registrácie: Št 25. Mar, 2004, 14:00
Bydlisko: Brezno/Trnava

Príspevok od používateľa BlueAce »

Siet mam nastavenu od admina... A restartoval som uz asi 100 krat. :(
Používateľov profilový obrázok
velijura
Príspevky: 1455
Dátum registrácie: Po 26. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: BA (XXVIII)

Príspevok od používateľa velijura »

skus prepingnut server a ostatne pocitace ci ti vobec spravne chodi siet...
potom chod do My Computer/My Network Places a tam daj Add Network place (napis IP adresu)...

potom ak to bude mozne, tak si skus zapnut "Map network drive" pre kazdy pocitac v sieti...
CPU Intel P4 | MB Abit SD7-533 | RAM 1GB PC400 Apacer | VGA MSI GF FX 5900XT | HDD Hitachi 7k250 160GB | DVD LG GSA-4160B & Toshiba SD-R1312 | SOUND SB Audigy2 ZS | PSU Chill 510W | CONTROL MS Natural Multimedia Keyboard + MS IntelliMouse Explorer 4.0 + Steelpad QcK + MS Sidewinder 3D Pro | CASE Chenbro Gaming Bomb | COOLING Ertyho WB & IceRex S12 & SELTZ L20 | FANS 3x AC Arctic Fan Pro2L & 1x AC Arctic Fan3 & 1x TT SilentWheel + TT Hardcano12 | SCREEN Benq FP783 | PRINTER Canon PIXMA iP4200
PHOTO Panasonic Lumix DMC-FZ20 & PENTAX K100D + DA 18-55/50-200/Tamron 28-75 + Vosonic X-Drive VP3320 + Toshiba MK-8025GAS 80GB + Velbon Sherpa 750R
Používateľov profilový obrázok
pavel
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Št 23. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Brezno

Re: Nevidim miesta na sieti

Príspevok od používateľa pavel »

BlueAce napísal:Moj problem spociva v tom, ze nevidim miesta na sieti. Je tam okolo 50 pocitacov, ale mne vypise, ze siet nie je dostupna. Pritom odo mna je mozne tahat a aj internet mi funguje ako ma... :(
Taky problem mame aj my,sme styria napojeni na ADSL cez router,po nainstalovani siete zobrazuje vsetky pocitace ,no po istom case to zacne vypisovat to iste,pritom internet funguje riadne,aj hrat cez siet sa da.
Phenom X3 8450,Tt Tower102 ,Gigabyte M750SLI-SW4,4x1GB Kingston Hyper X,2x500GB WD,DVDRW NEC 7170A,zdroj 500W,2x VGA Gigabyte GF8800GT SLI,zatial vsetko default.
TimiBoy

Odpovìd

Príspevok od používateľa TimiBoy »

Mam naprosto stejny problem. Od instalace sitì v baraku jsou vidìt jen nìktere pocitace ze zhruba 22. Sice to nema zadny vliv, ale kdyz si chcem od sebe nìco ztahnout tak to vliv uz ma. Mam na to ale jednoduchy postup jak je zase zviditelnit, popøipadì otevøi sdilene slozky. Staci pouzit IPSCAN a vsechny pocitace se ukazi. Teda jen ty co jsou aktivi. Uvedeny program si lze v aktualni verzi ztahnout zde: http://www.angryziber.com/ipscan/
Používateľov profilový obrázok
BlueAce
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 185
Dátum registrácie: Št 25. Mar, 2004, 14:00
Bydlisko: Brezno/Trnava

Príspevok od používateľa BlueAce »

Ten ipscan mi pekne nasiel vsetky pocitace, ale mne sa aj tak nezobrazia. Vypisuje aj, ze mozno nemam nejake povolenie na tu siet. Moze administrator toto nejak ovplynovat?
Používateľov profilový obrázok
BlueAce
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 185
Dátum registrácie: Št 25. Mar, 2004, 14:00
Bydlisko: Brezno/Trnava

Príspevok od používateľa BlueAce »

Takze cez ten ipscan sa mi da pripojit.... :D
Používateľov profilový obrázok
pavel
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Št 23. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Brezno

Príspevok od používateľa pavel »

BlueAce napísal:Takze cez ten ipscan sa mi da pripojit.... :D
Super mne to tiez funguje.
Phenom X3 8450,Tt Tower102 ,Gigabyte M750SLI-SW4,4x1GB Kingston Hyper X,2x500GB WD,DVDRW NEC 7170A,zdroj 500W,2x VGA Gigabyte GF8800GT SLI,zatial vsetko default.
Používateľov profilový obrázok
MATIUS
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 69
Dátum registrácie: So 22. Máj, 2004, 14:00

Príspevok od používateľa MATIUS »

Neblokuje to firewall?
TimiBoy

Príspevok od používateľa TimiBoy »

Jo mùze to dìlat, ale to ze nejsou vidìt pocitace v siti je obecna chyba windows. Staci pouzit IPscan a je to v pohodì.
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Príspevok od používateľa robour »

TimiBoy napísal:Jo mùze to dìlat, ale to ze nejsou vidìt pocitace v siti je obecna chyba windows. Staci pouzit IPscan a je to v pohodì.
U nas je to podobne nevidim niektore PC v rovnakej prac.skupine, ale keD dam hladat pocitace (menovite vypisem nazov) tak tam su. Preco ich nezobrazi aj bez hladania ??? vsetci mame staticke IP adresy pridelene prevadzkovatelom internetu a na internet sa pripajame cez svitch z ktoreho ide jedna spolocna mikrovlnna antena.Neviem preco to ide ako chce -poradi dakto?
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Používateľov profilový obrázok
MATIUS
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 69
Dátum registrácie: So 22. Máj, 2004, 14:00

Príspevok od používateľa MATIUS »

Napis aky mas Win a firewall
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Príspevok od používateľa robour »

Idem pod Win xp profesional sp 2 , firewall zone alarm (ale skusal som ho aj uplne vypnut) bolo to to iste . Ten vo windowse mam vypnuty trvale . Vacsina ludi ide pod xpeckami ale skor v service pack 1 .
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"

Návrat na "Siete"