Restartovanie PC pri hraní hier (ultra-problem)

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Vaas
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Pi 08. Mar, 2013, 21:57

Restartovanie PC pri hraní hier (ultra-problem)

Príspevok od používateľa Vaas »

Zdravím, trocha sa tu rozpíšem. Môj problém sa ťahá už viac ako pol roka a začal vypínaním PC pri jednej hre. Zistil som, že aj pri druhej a vlastne pri každej... kľudne to mohla byť hra z roku 2006-7 a menej a on sa aj tak vypol. Vtedy som však na hranie nemal moc čas a tak som ho v zaciatkom Januara hodil do servisu... tam mi povedali, ze mi z neho vyfukaju prach (sam otvorit bednu nemozem, je to zapecatene) a ze to pojde. Rovno som to tam vyskusal no spadlo to, preto sa vymenil zdroj, robilo to iste, po preinstalovani windowsu robilo to iste a vlastne po vsetkom co vas napadne robilo to iste... Poslal sa teda vyssie do autorizovaneho servisu, kde za mesiac vymenili HDD a Zdroj...

PC sa spúšťal rýchlejšie, bol svižnejší a hlavne sa mi pri hraní nevypínal. V pohode som na ňom prešiel FC3 na ultra a podobné hry, dal som mu zabrať no nevypol sa. Až po týždni. A keď začne vypnutím na jednej hre vypne sa postupne na každej, niekedy pomohne napr. zmensenie detailov ale postupom casu sa vypne aj na tych a casom to ide nizsie a nizsie. Nejd emi do hlavy, preco tyzden ide bez vacsich problemov a naraz mu preskoci... Odniesol sa teda do servisu znova na dalsiu mesacnu reklamacku a v Pondelok sa mi vratil.

Zavada na grafike nebola potvrdena, ta je uplne v poriadku a koniec koncov vsetky komponenty su v 100% stave. Robene boli aj 15 hodinove zatazove testy a nespadlo. Povedali mi, ze to moze sposobovat hranie onlinoviek (diablo III) ked nemam rychli net, co je podla mna dost konina... preco to potom vypina aj na SP hrach a preco onlinovky idu na slabsich strojoch s takym istym netom, bol som teda pouceny, ze mam najprv skusat singleplayerove hry + mi povedali, ze nejaky technik sa im v predajni na nom hral Tomb Raidera na Ultra nastavenia a, ze mu to slo bez sekania a ani raz sa nevypol.

Skusil som ho teda doma, nevypinal sa, skusil som dalsiu kopu hier, nevypli sa, isli dobre az do dneskajsieho dna. Rano som este drtil Dead Island: Riptide, poobede som ho zapol znova a boom, spadlo... black ops 2, boom spadlo a Tomb Raider spadol dokonca uz v menu. Naozaj si neviem rady, netusim ci je to hardwarom alebo softwarom. Nikto uz nema sajnu co s tym a teraz ak ho dam do servisu, tak to uz bude posielane niekde do aleluja + mam prilozit aj video a pod.

Ak ma niekto s takymto problemom skusenosti, poradte mi, dakujem. Ak mate este nejake otazky, piste tiez. Nakoniec prikladam svoju zostavu.

Procesor : AMD Phenom II X2 555 @ 3200MHz
Fyzická pamäť : 4096MB (2 x 2048 DDR3-SDRAM )
Grafická karta : AMD Radeon Sapphire HD 6870
Pevný disk : SAMSUNG HD103SI ATA Device (1000GB)
Typ monitora : Philips 234EL - 23 palcov
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Restartovanie PC pri hraní hier (ultra-problem)

Príspevok od používateľa HellAngel »

moze to byt aj doskou, moze to byt aj zdroj, nepises co za znacku tam mas.
ratam ze mas dosku socket3, tam bol problem hlavne v kombinacii s par asus doskami EVO a pametami RAM (konkretne robil problem kombinacia corsiar RAM a EVO doska). pocitac sa restartoval, nie vzdy a dokonca aj zatazove testy sa dali urobit.
Musel som nastavovat ramky aby to cele fachalo, frekvenciu a casovanie. Napis aku mas dosky, ram a zdroj (znacky apresny typ)
NB: Asus ROG Strix G16
Vaas
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Pi 08. Mar, 2013, 21:57

Re: Restartovanie PC pri hraní hier (ultra-problem)

Príspevok od používateľa Vaas »

doska: MB Gigabyte 88GM-UD2H
pri pamati mam: 2x2 1600Mhz
zdroj: 550W

toto mam v zarucnom
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: Restartovanie PC pri hraní hier (ultra-problem)

Príspevok od používateľa Eddward »

no 550W nestaci, ako pise vyssie hodila by sa znacka a typ
ale ked to mas zapecatene tak asi nic...
tu si ale spravil blbost ze si kupil hotove PC :wallbash:
chapem ze si mozno nevies poskladat sam ale aj to eshopy robia,
takyto problem sa tazko potom identifikuje ked si nevies sam vymenit a vyskusat komponent po komponente
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Restartovanie PC pri hraní hier (ultra-problem)

Príspevok od používateľa HellAngel »

no celkom malo udajov, este skus ten zdroj a presnejsiu specifikaciu pameti. Tu je link na tvoju dosku a tam je memory support, to znamena ktore znacky a typ tvoja doska podporuje:
http://www.gigabyte.com/products/produc ... x?pid=3424#

550w zdroj je udaj onicom, lebo ak mas nejaky noname low end, tak by som sa ani necudoval ze ti robi co robi. Celkovo je ta zozstava zle skladana, nevyvazena. ak sa mozem opitat kolko si za nu dal?

este jedna rada, ak to PC mas v zaruke (coratam ze mas) tak ked ho 3x reklamujes na tu istu chybu, mozes ziadat peniaze spet. Tato doba sa prelzuje len vtedy, ak ti vymenia nejaky komponent.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Return
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 697
Dátum registrácie: Pi 24. Sep, 2010, 18:01
Bydlisko: okr. Lučenec

Re: Restartovanie PC pri hraní hier (ultra-problem)

Príspevok od používateľa Return »

pri 3 reklamacke mas pravo na alternativny model alebo vratenie penazi, ak ti daju na vyber ber prachy skontaktuj gaba z tichepc, ten ti vysklada rozumnejsie pc
Rest in Pieces
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Athlon II x3 455 3.3 @ 3.6Ghz
Cooler: Scythe Ninja Plus rev. B
MB: MSI 870 - C45
RAM: 2 x 2GB Kingston 1333Mhz
GPU: Sapphire HD5770 850/1200 @ 960/1350Mhz
PSU: Fortron Saga II 500W + Enermax TBS 120mm
HDD: Samsung F3 DT 500GB + WD AAKS 320GB
LCD: Samsung SyncMaster 943BW 19"
Mouse: SideWinder
Audio: Xonar DS / AKG K512 / Creative A320 (na filmy)
NetBook: Asus 1015P (10,1", Atom N450, 2GB DDR2, 250GB HDD, W7 HP)
Vaas
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Pi 08. Mar, 2013, 21:57

Re: Restartovanie PC pri hraní hier (ultra-problem)

Príspevok od používateľa Vaas »

No, tak PC, teda komponenty vyberal znami, co sa venuje a pracuje s PC, takze v tom som mu veril... Zdroj neviem zistit a ramky sa este pokusim.... A oni mi tam povedali, ze zdroj mi staci ten co mam a bol aj vyreklamovany, takze ej tam novy...

Stal ma 670 euro, aj s monitorom (149,99). A este by som rad vedel, ako sa stane, ze z iduceho PC sa v priebehu tyzdna zacne vsetko resetovat.

EDIT

neviem ci je to to, co ste potrebovali
Memory
4,096 MB
Module 1
2,048 MB Kingston DDR3 @ 667 MHz
Module 2
2,048 MB Kingston DDR3 @ 667 MHz
Používateľov profilový obrázok
Return
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 697
Dátum registrácie: Pi 24. Sep, 2010, 18:01
Bydlisko: okr. Lučenec

Re: Restartovanie PC pri hraní hier (ultra-problem)

Príspevok od používateľa Return »

sry, mal som dojem ze sa jedna o znackovu zostavu
hellangel mal na mysli ci RAMka ktoru tam mas je v memory suport liste pre tvoju dosku, konkretny model

http://download.gigabyte.asia/FileList/ ... a-ud2h.pdf
Rest in Pieces
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Athlon II x3 455 3.3 @ 3.6Ghz
Cooler: Scythe Ninja Plus rev. B
MB: MSI 870 - C45
RAM: 2 x 2GB Kingston 1333Mhz
GPU: Sapphire HD5770 850/1200 @ 960/1350Mhz
PSU: Fortron Saga II 500W + Enermax TBS 120mm
HDD: Samsung F3 DT 500GB + WD AAKS 320GB
LCD: Samsung SyncMaster 943BW 19"
Mouse: SideWinder
Audio: Xonar DS / AKG K512 / Creative A320 (na filmy)
NetBook: Asus 1015P (10,1", Atom N450, 2GB DDR2, 250GB HDD, W7 HP)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Restartovanie PC pri hraní hier (ultra-problem)

Príspevok od používateľa HellAngel »

mam dojem ze ta v tom obchode trochu ......
vies aspon tie navrhovane komponenty? najviacsi problem je ze sa nemozes pozriet do skrine a vizualne skontrolovat co ma skutocne v bedni. ale vidim to na tie RAM, toto je bezne chovanie. pripadne ak je noname zdroj, tak moze mat slabe 12v vetvy a pri zatazi to proste raz za cas pada.
ohladne tej reklamacie. u nas plati reklamacia 3x a dost, mozes bud pitat peniaze, alebo uplne novy PC (samo ze treba zobrat peniaze a obratis sa tu na forum alebo rovno na gaba, aspon sa ti vyskalda nieco vyvazene). Ale je tu hacik pri tej reklamacii. Ak nieco reklamujes a oni v danej veci daju novy komponent, tak ti zaruka znova nabieha na 3. Ideal by bolo proste pocitatc otvorit a skusat. lenze prides o zaruku a ak tam najdes komponent ktory si si neobjednal tak aj to nemozes reklamovat. Neviem ako by som ti poradil, lebo tie ramky by chcelo skusat ci to robi aj ked budes fungovat a jednu, pripadne ich podtaktovat atd.
navrhujem to stale reklamovat apitat tie peniaze, vyzera to ze si natrafil na nie moc ferovu predajnu
NB: Asus ROG Strix G16
Vaas
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Pi 08. Mar, 2013, 21:57

Re: Restartovanie PC pri hraní hier (ultra-problem)

Príspevok od používateľa Vaas »

Presne si to trafil... V Piatok to tam teda znova odnesiem a budem uz naliehat. Dakujem za rady.
Naposledy upravil/-a Vaas v Po 29. Apr, 2013, 18:47, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Restartovanie PC pri hraní hier (ultra-problem)

Príspevok od používateľa AmOK »

HellAngel napísal:Ale je tu hacik pri tej reklamacii. Ak nieco reklamujes a oni v danej veci daju novy komponent, tak ti zaruka znova nabieha na 3.
Myslim ze nie, on totiz nereklamuje komponent, ale pc ako celok a pc opakuje tu istu vadu po treti krat, takze pytat peniaze a nebavit sa s nimi. Kupoval kompletne pc, nie komponenty. ;)

Inac mna napada taka vec, ze to moze byt nejakym updatom od MS, alebo niektoreho SW, hry, kedze sa to po case zakazdym dosere a po servise to vzdy ide bez padov. Neviem ale, ci tam davaju novy win, cistia registre, reinstaluju ovladace a pod... To pochybujem trochu.

edit: Idealne zavolat na SOI a informovat sa... A potom sa s nimi ani nebavit.
Vaas
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Pi 08. Mar, 2013, 21:57

Re: Restartovanie PC pri hraní hier (ultra-problem)

Príspevok od používateľa Vaas »

Jojo, zajtra to tam idem odniest, a ako hovorite, pritlacim troska.

Ak vsak mate este niekto nejake navrhy, co sa jedna softwaru, co by som mohol este skusit, sem s nimi.
Vaas
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Pi 08. Mar, 2013, 21:57

Re: Restartovanie PC pri hraní hier (ultra-problem)

Príspevok od používateľa Vaas »

Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6793
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Restartovanie PC pri hraní hier (ultra-problem)

Príspevok od používateľa molnart »

skusal si pustat nejake zatazove testy ako OCCT ci FurMark?
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Vaas
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Pi 08. Mar, 2013, 21:57

Re: Restartovanie PC pri hraní hier (ultra-problem)

Príspevok od používateľa Vaas »

skusal som 3Dmarky, idem skusit to co si ty napisal

Návrat na "Hardware všeobecne"