Restartovanie PC pri hraní hier (ultra-problem)

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Restartovanie PC pri hraní hier (ultra-problem)

Príspevok od používateľa HellAngel »

napriklad mne zatazove testy prebehli OK, OCCT som dava testovat CPU, RAM, zdroj, grafu. vsetko po 1 hodine testu a nic. SPustil som hru a bac.
ale myslim ze problem je v tom shope, ja by som sa vobec netrapil cim to moze byt. skoda marnit cas. proste to tam polotim a ze to nejde. po 3 raze pital peniaze naspet. ak bude robit problem tak mu poviem ze sa obracias na SOI. Este jedna vec, fakturu mas?
ak ano tam by si mal mat popisane jednotlive komponenty co ti tam nastrkal (apon teda papierovo)

AMOK: neviem ako je to presne pri PC ako celok, hadam to bude tak ako pises, inac si ho tam mozu pinpongovat este peknu dobu
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Restartovanie PC pri hraní hier (ultra-problem)

Príspevok od používateľa AmOK »

Ved preto som pisal, najskor sa informovat na SOI a potom tam ist na istotu. Tiez som si nie na 100% isty, ale malo by to byt tak brane, ako jeden produkt a nie ako jednotlive komponenty, ked to bola skladacka, alebo hotova zostava a nauctovali si napr. aj to vyskladanie.
Vaas
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Pi 08. Mar, 2013, 21:57

Re: Restartovanie PC pri hraní hier (ultra-problem)

Príspevok od používateľa Vaas »

Komponenty boli navolene kamaratom, oni to len poskladali a z apecatili. Zajtra tam idem, nevyriesia to, obratim sa na SOI. Je mi luto.
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Restartovanie PC pri hraní hier (ultra-problem)

Príspevok od používateľa AmOK »

Ak je to zapecatene, tak je to hotovy vyrobok, pecat brani zasahovaniu do neho, co je len vec servisu. IMO :)
Co je vnutri, ta vobec nemusi ako "BFU" zaujimat. Si kupoval PC, nie pozapajane komponenty.. :D
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Restartovanie PC pri hraní hier (ultra-problem)

Príspevok od používateľa HellAngel »

druha stranka veci je ci ti komponenty tam skutocne su :rolleyes:
jednoznacne reklamacia, ak budu robit problemy tak povedat ze to ides nahlasit SOI. ak nezareaguje tak to treba nahlasit. toto nie je normalne odskusanie PC. On sa by ti mal navrhnut riesenie ak na PC sa stale objavuje ta chyba. Ty nemas co hladat riesenia. pre teba je riesenie reklamacia a nasledne vratenie penazi. ak sa tak nestane tak sa odvolas na prislusne urady. Hold si sa stal obetou jedneho poctiveho obchodnika
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Restartovanie PC pri hraní hier (ultra-problem)

Príspevok od používateľa felipe25 »

Tiez si myslim, ze ked Ti predajca predal celu zostavu, ma o problem navyse, lebo prakticky je nuteny vratit Ti celu sumu penazi pri 3reklamaciach tych istych. Pripadne ked nam to tu vies ukazat ako to robi, ukaz to jemu raz, druhy krat treti krat s papierom o reklamacii - Tvoj aj jeho. Aby si mal Ty doklad co si reklamoval a ich prijem reklamacie.

Jemu by bolo vyhodnejsie dat Ti to ako komponenty, nie ako celok. Ale zasa, ked mas na fakture rozpisane jednotlive komponenty a ich ceny, neviem ako to je potom, potom to neberie asi ako celu zostavu (to ze je tam plomba podla mna SOIka riesit nebude...)

Tiez som riesil podobny problem uz davnejsie so slabsim PC, PC robil to iste, v hre sa resetol, predajca - taky "podomovy" maly smejd obchodik sa mu vyjadril, ze s tym nic nevedia urobit :)) To ma totalne zabilo.... typek kupi PC, a predajca ani neskusal menit diely, proste sa totalne vykaslal na zakaznika... Asi nemal ani par eur navyse, aby mu vymenil zdroj s tym ci sa vrati alebo nie. Tato chyba sa ale prejavovala este menej ako Tebe... Neviem ani ako to dopadlo, kedze som bol len "tretia" osoba, ale pristup predajcu ma totalne "zabil". Proste sice to vzal na reklamacku, ale odovzdal s tym ze zavada sa neprejavila ani po 16h testovani. A smart disku pisal 200hodin pred reklamaciu a 201h po reklamacii. :) :facepalm:

Vela stastia pri reklamacii v tom shope Ti prajem, potom daj vediet ako to dopadlo.
Odporucam prist s pisomnou reklamaciou kde uvedies popis zavady, a nech Ti povrdia prijatie. (uz som sa poucil pri mojom aute.. ktore som reklamoval ustne, aj totalne smiesne zavady v ramci zaruky, ze treba reklamovat s papierom, lebo potom to ma predajca na haku a to plati ci pri aute - a to je uz co povedat vzhladom na nadobudaciu cenu.. -tak pri comkolvek.)

A ihned ako prides s papierom, sa uz predajca sprava inak, a musi taktiez dat aj stanovisko ako zavadu odstranil - ak sa nahodou stane opat, aby ju opat neodstranil rovnakym sposobom. Ak das podnet na SOI, ta pride, zisti ze ma vsetko v poriadku tak ako to bolo primne, lebo sice som pri aute reklamoval daco ine, oni to vo svojich papieroch nazvali inac, a ja som nemal doklad o tom. Pricom slo naozaj o somarinu... no nakoniec sa z toho vyklul vacsi problem.. Proste, treba pisomne reklamovat vsetko, lebo nasi obchodnici funguju ako funguju, a potom nieje problem. Ak posles SOI a das im kopie Tvojich reklamacii, tak je to ine ako ked to reklamujes ustne. A podla mna - kazdy predajca si dava uplne iny pozor na pisomne reklamacie ako na ustne.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Vaas
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Pi 08. Mar, 2013, 21:57

Re: Restartovanie PC pri hraní hier (ultra-problem)

Príspevok od používateľa Vaas »

Tak, prave prebehla tretia reklamacka, vymenena doska, vymenene je tam uz vsetko okrem skrinky... takze teraz to testujem a zatial sa nevypol, ale prejavi sa to anjvccastejsie po par dnoch, takze sa uvidi... ak to teraz padne, tak uz budu peniaze.

Návrat na "Hardware všeobecne"