BSOD , dxgmms1.sys

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
samaell
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 25. Jún, 2012, 11:06

BSOD , dxgmms1.sys

Príspevok od používateľa samaell »

Zdravím , už dlhšiu dobu dostávam blue screen , keď buď to pozerám video alebo hrajem dáku hru , prvý krát som si myslel že je hardware grafiky mal som Geforce 7600GS tá mi odišla potom a nahradil som ju Radeon 6450 HD , stále ale BOSD pokračovali , overoval som pamäte , memtest bežal celý deň a nič , tak isto som testoval celý deň aj vga a nič nenašlo , reinštaloval som aj ovládače od vga najnovšie catalyst , potom pomocou bluescreenview som zistil že to spôsobuje dxgmms1.sys , na nete som našiel že je to directx , takže som aj ten reinštaloval a nepomohlo , spravil som aj reinstal win a nič , tú istú kopiu win mám aj na NB a tam funguje bez problémov . Už sa mi vyčerpali nápady tak by som chcel poprosiť o dáke dalšie rady . Vopred ďakujem za odpovede.
Moja zostava :
OS : windows 7 64 Ultimate
CPU : Athlon X2 64 3800+
VGA : Radeon 6450 HD
RAM : 3x DDR2 1GB Kingston+AData
MB : asrock alivesata2glan
zdroj : Seasonic 400ET F3 400W
HDD : 1x Seagate 250 GB
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: BSOD , dxgmms1.sys

Príspevok od používateľa Eddward »

nuz mas to cele pomerne uz stare, problem moze byt kdekolvek ale naozaj to vyzera najskor DirectX resp. grafiku aj ked si ju menil... alebo nejaka nekompatibilita... najlepsie by bolo ju preskusat v inom PC,
skus pozriet este do Spravcu zariadeni ci mas ku vsetkemu ovladace nainstalovane... nemal by tam byt ziadny vykricnik
ten windows tomu tiez nepomaha, dufam ze si si precital "POZOR:.." v topicu k operacnym systemom... vzhladom k tomu ze cely OS stoji aj viac ako tvoj PC vieme o co ide, takze by som ani toto ako pricinu nevylucoval
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
Používateľov profilový obrázok
samaell
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 25. Jún, 2012, 11:06

Re: BSOD , dxgmms1.sys

Príspevok od používateľa samaell »

V správcovi zariadení to vyzerá v poriadku , OS je samozrejme aký máš na mysli a može to byť aj tým máš pravdu ;) a je pravda aj tie komponenty už nie sú z tých novších , takže skúsim zmenu OS a keď aj to nepomôže skúsim vyskúšať dakde inde tú grafiku , výsledok dám vedieť , ďakujem za odpoveď.
Používateľov profilový obrázok
samaell
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po 25. Jún, 2012, 11:06

Re: BSOD , dxgmms1.sys

Príspevok od používateľa samaell »

Takže som preinštaloval win 7 64bit Ultimate za môj originál win xp 32bit Home edition so SP3 a plne update a vyzerá to byť v poriadku pár dní som robil kadečo už na ňom a je stabilný , takže problém bol s OS buďto to bolo tou pochybnou verziou alebo tým postarším hardware , ale kedže má XP ešte rok podpory tehnickej tak aj pri ňom ostanem , ďakujem za radu ešte raz , je to vyriešené .

Návrat na "Operačné Systémy"