Ktory CLOUD na denne pouzitie?

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Ktory CLOUD na denne pouzitie?

Príspevok od používateľa schyzoy »

Ahojte, zvazujem vyuzitie CLOUD ulozneho priestoru na data, ktore neustale pocas dna potrebujem k praci. V podstate vsade, kde sa pohybujem, viem byt pripojeny na internet, takze s dostupnostou z mojej strany nebude problem.

Prosim pochopte pohlad lamy, o cloud-och viem iba to, ze existuju :)

Moja predstava:
- cloud priestor budem mat na vsetkych PC a idealne aj v Android smartfone "nainstalovany" ako dalsi disk
- to znamena ze pristup nan budem mat "cez klik", maximalne s vpisanim hesla pre pristup k datam (ochrana)
- subor otvorim, editujem v prislusnom programe (napr XLS), zavriem, dam "Ulozit zmeny" a subor sa zaktualizuje v cloude
- co najjedoduchsie a najfunkcnejsie, podla moznosti bez nutnosti "streamovania", "synchronizacie" a podobne
- proste Otvor, Edituj, Uloz, Hotovo
- potrebujem dobre sifrovanie a zabezpecenie dat, nakolko pojde o firemne data
- priestor na zaciatok staci 10GB
- idealne free :-)

Ak ma napadne nieco pocas diskusie, spytam sa.

Mate ODSKUSANY niektory cloud a dobre skusenosti s nim? Dakujem za vsetky rady a postrehy
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6764
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Ktory CLOUD na denne pouzitie?

Príspevok od používateľa molnart »

ja pouzivam dropbox. nie je to sice samostatny disk ale folder v kompe ktory sa synchronizuje napriec cloudom. takto mam zdielane subory cez 3 pc + pristup cez mobil. so subormi robis ako keby boli na lokalnom disku (aj su) a po ulozeni sa synchronizuju. vyhoda je, ze subory su dostupne aj bez netu, napr. na notebooku ked akurat nie si pripojeny, a nasledne sa zosynchronizuju. cez webove rozhranie je mozsnost obnovit predchadzajuce verzie suborov apod. mensiou nevyhodou je 2GB zakladny priestor, ale da sa cez referencie a pod. veci free rozsirit, ja mam momentalne 8,4 GB. Ak phone HTC tak ti daju 50GB (ale tusim na nejaku obmedzenu dobu iba)

ak by si mal zaujem zaregistrovat, sprav to cez tento link http://db.tt/zcnXvQy - ziskas 500 MB bonus ty aj ja :)

potom je este skydrive od MS, ale tomu som nejako neprisiel na chut, nie je to take jednoduche na spravu ako Dropbox, napriek tomu ze tam mam 25GB miesta nevyuzivam to. a zda sa mi ze support cez mobily je tiez horsi. vyhoda je integracia v MS Office, ale to asi vsetko.

za zmienku stoji este Ubuntu One (ma klient aj pre windows) a Box.net, ale co som zbezne pozeral obe su o dost zlositejsie na spravu - musis tie subory niekde nahravat a tak. u mna jednoznacne vyhrava ten dropbox, vyborne mi posluzil ked na pracovnom kompe mi odisiel disk a vsetky dolezite subory som tam mal zazalohovane, takze v pohode som fungoval dalej
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
okrujko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1449
Dátum registrácie: St 06. Jan, 2010, 19:15
Bydlisko: Sabinov

Re: Ktory CLOUD na denne pouzitie?

Príspevok od používateľa okrujko »

velmi podobne ako dropbox funguje aj Google Drive, mam obidve a jednoduchostou je na tom troska lepsie Google, kedze je integrovany s gmailom...teraz este prechadzaju na spolocny ulozny priestor, takze tam budes mat v podstate 15GB priestoru, podla toho, kolko mailov mas na danej adrese...
Dell E5470
Xiaomi Redmi Note 4
Edifier S330D
RhiNoUshi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Ne 12. Máj, 2013, 19:33
Bydlisko: Žilina - Centrum

Re: Ktory CLOUD na denne pouzitie?

Príspevok od používateľa RhiNoUshi »

ja som používal aj Dropbox a aj Google Drive. oboje dosť dobré... pre mňa obmedzenie bolo len to že treba mať pri sebe stále net tak preto som to prestal používať (a vlastne... u mňa to aj tak nemalo využitie :D ). skús aj drive aj box a vyber si ktoré ti viac vyhovuje :) ale ja by som sa skôr rozhodol pre drive
CPU AMD FX-6300 + AC Freezer 64 Pro RAM KINGSTON DDR3 1x4GB 1600MHz CL9 HyperX blu
PSU Corsair CX600M Case Aerocool Strike-X Advance White
MB ASUS M5A99FX PRO R2.0 HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB
GPU Sapphire Radeon HD 7870 2GB OC
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6764
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Ktory CLOUD na denne pouzitie?

Príspevok od používateľa molnart »

ten google drive sa celkom vysvihol ako sa pozeram, naposledy ked som to pozeral tak to este nemalo tu klientsku aplikaciu, tak to bolo v podstate nepouzitelne. ale ako pozeram, stale to nema linuxovskeho klienta, co je u mna dost velka nevyhoda.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Ktory CLOUD na denne pouzitie?

Príspevok od používateľa killswitch »

mam ucty u dropboxu, sugarsync, skydrive, drive, mega, box.

najcastejsie pouzivam dropbox. na zakladne veci postacuje bohate, dovoluje mi hotlinkovat subory, je stabilny a siroko podporovany aj v softwaroch tretich stran. bohuzial niekedy vie byt aj pomalsi, hlavne pri uploade vacsich suborov to moze byt citit.

na zdielany folder odporucam SugarSync. s frajerkou takto pouzivame na rozne spolocne skladovanie fotiek a blbosti. vhodne pre teba by to teda bolo, ak by ste viaceri ludia potrebovali pristup a editaciu jedneho suboru.

na velke subory pouzivat box.net, ktory je super rychly a kedze tam mam 50GB, tak to aj naozaj mam otestovane velkymi subormi ;) tiez ma podporu napriklad v es file exploreri pre android (rovnako ako sugarsync a dropbox), co je dalsie plus.

drive desktopova aplikacia mi sem tam pada, takze ju velmi nepouzivam. skydrive som zatial velmi netestoval, ale asi by som mohol, kedze tam mam 25GB, co tiez nie je zanedbatelne :)
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Ktory CLOUD na denne pouzitie?

Príspevok od používateľa schyzoy »

Vyborne tipy, dakujem vsetkym.

Nepotrebujem pristup k suborom viacerymi uzivatelmi, budu to moje pracovne data. Takze pristup len mna, ale z viacerych zariadeni a co najjednoduchsie.
To znamena bud ako dalsi disk (tusim nejak takto bol prezentovany cloud od Dotcom-a ci ako sa volal), alebo tym foldrom.

Proste nemam cas sa zaoberat ukladanim na nejake miesto, manualnou povinnou synchronizaciou a podobne.

Len vliezt do foldra, rokliknut pozadovany subor, urobit upravy, zavriet. KONIEC. Cize ak tam ma bezat synchro alebo co, tak bez mojho zasahu, automaticky, okamzite.

Zatial z toho co pisete sa mi pozdava ten DROPBOX, zrejme si ho skusim a uvidime :good:
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
DMaMT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 08:03
Bydlisko: BA/BL

Re: Ktory CLOUD na denne pouzitie?

Príspevok od používateľa DMaMT »

Ja som zaregistrovaný na dropbox, box, google drive, skydrive, sugarsync a najnovšie aj MEGA - cloud Kim Dotcoma - tam som sa registroval hneď v prvý deň predstavenia. Najčastejšie používam dropbox, fičím na ňom už viac než rok a pol, denne ho používam a som spokojný. Super synchronizácia. Navyše na android používam dropsync, kde sa dá nastaviť čo kam do akej veľkosti ako často synchronizovať a pod. A ono to pracuje ako má, aj na pozadí, keď je tablet odložený mi to pekne synchronizuje... Všetko je to otázka nastavení. Synchronizuje sa všetko ako má, bez môjho vedomia a zásahov, automaticky.

Používam občas google drive a skydrive len málokedy. V minulosti som ich občas použil, teraz ich mám skôr na 0% obsadené, ale mám ich. A box som používal na zálohy fotiek a videí zo smartfónu a pod. a žiadny problém.

Najlepšie však hodnotím dropbox. Používam ho dlho, som spokojný a zatiaľ sa nechystám prejsť inam :)
Inak všetky cloudové služby majú aplikáciu na OS, jediný, kto ho zatiaľ nemá je MEGA. To je škoda, keďže tým čo sa registrovali na začiatok (neviem či to stále platí) dostali 50 GB priestoru ZADARMO.

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"