Nakup Windows 7 32bit OEM

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
daemonicus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Št 23. Sep, 2010, 11:26

Nakup Windows 7 32bit OEM

Príspevok od používateľa daemonicus »

Ako je to s nakupom OEM verzii. Na nete v roznych inzerciach je v ponuke vela takychto Win je to v pohode v ramci licencie?
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Nakup Windows 7 32bit OEM

Príspevok od používateľa Snake »

Pokiaľ je OEM licencia predinštalovaná certifikovaným System Builderom tak ano, pokiaľ si to len niekto kúpil "lebo to bolo lacnejšie", tak nie.





.
daemonicus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Št 23. Sep, 2010, 11:26

Re: Nakup Windows 7 32bit OEM

Príspevok od používateľa daemonicus »

To znamena, ze vsetky OEM Win co su na predaj tu: http://pc.bazos.sk/software/ Su v podstate legalne nepouzitelne?
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: Nakup Windows 7 32bit OEM

Príspevok od používateľa Mimiik »

Su normalne pouzitelne, je to hlupost, akurat by sa mali predavat a lepit len so zostavami od predajcov hw, k licencii by si sa bez novej zostavy nemal dostat.

Oemkove licencie sa dostavaju aj bezne k obchodnikom za body za nakupy v urc. velkoskladoch zadarmo a sukromne z toho maju tieto licencie, potom to na bazosi predavaju.
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Nakup Windows 7 32bit OEM

Príspevok od používateľa Snake »

daemonicus napísal:To znamena, ze vsetky OEM Win co su na predaj tu: http://pc.bazos.sk/software/ Su v podstate legalne nepouzitelne?
Sú tam použitelne aj nepouzitelne, na ktore sa pytas?





.
daemonicus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Št 23. Sep, 2010, 11:26

Re: Nakup Windows 7 32bit OEM

Príspevok od používateľa daemonicus »

Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Nakup Windows 7 32bit OEM

Príspevok od používateľa Snake »

A kde ho chceš používať?





.
daemonicus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Št 23. Sep, 2010, 11:26

Re: Nakup Windows 7 32bit OEM

Príspevok od používateľa daemonicus »

Zakupil som komponenty po eshopoch a poskladal novy firemny PC.

Myslel som, ze jediny problem pri pouzity OEM bolo naviazanie na hardware to znamena zakupim nahodim ho tam a na iny PC to uz nebudem moct pouzivat. Ci je to zase nejak inac?
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Nakup Windows 7 32bit OEM

Príspevok od používateľa Snake »

Nie, nie je to inac, nic sa nezmenilo, OEM nie je legálny pokiaľ nemáš od System Buildera faktúru, kde je položka OEM windows.

Čiže ak si nakúpil po bazároch Windows, nemáš faktúru, a nie si ani system builder, takže to legálne nie je.





.
daemonicus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Št 23. Sep, 2010, 11:26

Re: Nakup Windows 7 32bit OEM

Príspevok od používateľa daemonicus »

System builder (mimochodom kto to je?, nejaky typek co ma s Microsoft zmluvu?) ti to ale na fakturu nepreda samostatne ale iba s hardverom aj to tazko kedze tie WIN sa tam predavaju vsetky samostatne a ja si mozem software kupit kde chcem, pripadne hardware poskladat z viacerych eshopov. Na ktory hardver potom bude viazana licencia na mys, klavesnicu, alebo CPU, dosku je to sprostost cele. Podla tvojich viet mi to vychadza tak, ze OEM, nie je mozne nikdy zakupit na mnou poskladany PC.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Nakup Windows 7 32bit OEM

Príspevok od používateľa Snake »

daemonicus napísal:System builder (mimochodom kto to je?, nejaky typek co ma s Microsoft zmluvu?)
System Builder je firma, reselluje OEM software za podmienok uvedených v SB/DOEM/COEM licenčných ujednaniach. Takýto subjekt na seba preberá všetky záruky, a prípadne reklamácie (tj aj výmenu SW pri napr. zlyhaní MoBo). Viac na OEM Partner Centre - http://www.microsoft.com/oem/en/licensi ... index.aspx

daemonicus napísal: a ja si mozem software kupit kde chcem, pripadne hardware poskladat z viacerych eshopov. Na ktory hardver potom bude viazana licencia na mys, klavesnicu, alebo CPU, dosku je to sprostost cele. Podla tvojich viet mi to vychadza tak, ze OEM, nie je mozne nikdy zakupit na mnou poskladany PC.
Ty si ani sám sebe nemôžeš zložiť PC, nie si System Builder, ty nemôžeš sám sebe fakturovať tzv. licencované zariadenie.
a. Computer. In this agreement, “computer” means a hardware system (whether physical or virtual) with an internal storage device capable of running the software. A hardware partition or blade is considered to be a computer. The software is licensed to run on only one processor on the licensed computer.
SB môže ponakupovať každú časť hw z iného shopu, priradiť k nemu OEM licenciu, a následne ti to dodať ako celok.

Ty sám ako firma, nemôžeš nakupovať OEM software, musíš ho predať ďalej. V opačnom prípade potrebuješ PUL/VL/GGWA/GGK.





.
daemonicus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Št 23. Sep, 2010, 11:26

Re: Nakup Windows 7 32bit OEM

Príspevok od používateľa daemonicus »

OK. Takze system builder je nejaky typek co sa tvari, ze montuje PC.

Ja si nemozem poskladat PC to je co za blbost? Nakupim si hardware kde chcem predsa a dam do nakladov.

Cela tema je o tom ci si mozem do toho PC nahrat zakupene OEM na inzerat a normalne ho pouzivat. Krabicova verzia stoji 2x viac a nevadilo by mi, zeby to bolo viazane na nejaku cast hardware nepotrebujem ten WIN prenasat inde. Ak je to nelegalne pouzivat takto zakupene OEM tak v podstate vsetky tie inzeraty su na hovno a predajcovia su si bud vedomi, ze konecny zakaznik ma ten system nelegalne alebo vedomi a len chcu ototo zakaznika.
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Nakup Windows 7 32bit OEM

Príspevok od používateľa shajek »

daemonicus napísal:OK. Takze system builder je nejaky typek co sa tvari, ze montuje PC.
Snake napísal: System Builder je firma, reselluje OEM software za podmienok uvedených v SB/DOEM/COEM licenčných ujednaniach. Takýto subjekt na seba preberá všetky záruky, a prípadne reklamácie (tj aj výmenu SW pri napr. zlyhaní MoBo).
daemonicus napísal:Ja si nemozem poskladat PC to je co za blbost? Nakupim si hardware kde chcem predsa a dam do nakladov.
Snake napísal:Ty si ani sám sebe nemôžeš zložiť PC, nie si System Builder, ty nemôžeš sám sebe fakturovať tzv. licencované zariadenie.
daemonicus napísal:Cela tema je o tom ci si mozem do toho PC nahrat zakupene OEM na inzerat a normalne ho pouzivat. Krabicova verzia stoji 2x viac a nevadilo by mi, zeby to bolo viazane na nejaku cast hardware nepotrebujem ten WIN prenasat inde. Bla bla bal balb lablablabl.
Snake napísal:SB môže ponakupovať každú časť hw z iného shopu, priradiť k nemu OEM licenciu, a následne ti to dodať ako celok.

Ty sám ako firma, nemôžeš nakupovať OEM software, musíš ho predať ďalej. V opačnom prípade potrebuješ PUL/VL/GGWA/GGK.
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Nakup Windows 7 32bit OEM

Príspevok od používateľa Snake »

daemonicus napísal:OK. Takze system builder je nejaky typek co sa tvari, ze montuje PC.
To neni len nejaky typek, ten typek musi mat s.r.o., riadne mat zapisanu kam ktora licencia sla, davat pozor na regionalnu dostupnost, a znasat reklamacie softwaru (napr tebe odide doska, vymenia ti ju, a ty u SB mozes ziadat vymenu OS).
daemonicus napísal:Ja si nemozem poskladat PC to je co za blbost?
Mozes, a mozes si k nemu kupit tie licencie co som vymenoval. Podotykam ze PUL v max pocte 5ks ak si firma.
daemonicus napísal:Nakupim si hardware kde chcem predsa a dam do nakladov.
To mozes, ak k nemu priradis hore menovane licencie tak budu aj legalne, ak nie, OEM nesmies, ak tak urobis, nikoho zaujimat nebude ci si za to zaplatil, licencia neni o tom ze si to kupis a mas to, licencia je to ze mozes ten software pouzivat za dodrzani podmienok urcene vyrobcom (Microsoft). Alebo si tam daj linux.
daemonicus napísal:Cela tema je o tom ci si mozem do toho PC nahrat zakupene OEM na inzerat a normalne ho pouzivat.
Kupit ho mozes, aj ho aktivovat na PC, ale to PC musis predat dalej, nesmie ti figurovat v majetku/uctovnictve.
daemonicus napísal:Ak je to nelegalne pouzivat takto zakupene OEM tak v podstate vsetky tie inzeraty su na hovno a predajcovia su si bud vedomi, ze konecny zakaznik ma ten system nelegalne alebo vedomi a len chcu ototo zakaznika.
Ti ludia nic zle nerobia, ak si to kupi dakto kto nevie s cim suhlasi pri instalacii (Microsoft Software License Terms), tak je to problem toho koncoveho pouzivatela, nie predajcu. A rovnako je blbost toho koncaka ak si nepyta doklad ze to skutocne prevzal, ci tiez ked kupis auto, tak odides bez FA, vsak auto mas, kluce od neho tiez, a naco mas vlastne nieco o tom ze to skutocne odovzdane bolo. Real world kamo, to je cele...





.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7980
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Nakup Windows 7 32bit OEM

Príspevok od používateľa CageJ »

Kup W7/8 retail a neries kraviny.. (minimalne PRO). Jednoducho si podnikatel a musis dodrziavat obzvlast EULA a zakon o DPH.

Ja sam napr. neviem, ze co vtedy ak by si kupil W8 OEM s licenciou PUL a zrazu preradil do podnikania. Podla mna v tom pripade to uz mas nelegalne.

Návrat na "Operačné Systémy"