RouterBoard OS ako nastavit NAT a Bridge a povolit Firewall

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
jozinecko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: St 06. Aug, 2008, 00:49

RouterBoard OS ako nastavit NAT a Bridge a povolit Firewall

Príspevok od používateľa jozinecko »

Ahojte, opat sa na vas obraciam s obrovskou prosbou o pomoc.

Mam taky problem, potrebuje, pripojit kameru v jednej firme, problem ale je ze na net sa pripajam priamo na hlavny switch, a medzi switchom a kamerou (ubiquity air cam) je jedina moznost prepojenia a to bezdrotovo, cize som tam dal 2x OmniTIK U-5HnD http://routerboard.com/RBOmniTikU-5HnD ale kedze to neviem nastavit a teda to nastavenie je naozaaj megaprofesionalne cize milion skratiek a moznosti.

V podstate na LAN sieti to funguje vsetko, nejakym zazrakom som to rozchodil tak ze som v interface prepojil bridge na local a eth1 a na locale to funguje, ale aj ked sa ako snazim tak ked to napojim do switchu z vonku sa dnu nijak nedostanem, cize som tam dal este obycajny router medzi switch a prvy OmniTIK a v nom som nastavil NAT a vypol firewall ale dostanem sa len k OmniTIKu co je pri kamere, teda tomu dalej, k inemu nie aj to tak ze v tom routry som nastavil NAT na port 821->80 na ten pri switchy a 822->80 no tak na 822 sa pripojim, ked ich vymenim medzi sebou tak sa pripojim na 821 cize neni problem v adrese, ale nejaky problem musi byt vo firewalle, uz som v IP->Firewall skusal povolit vseliake moznosti ale stale nic.

ak ma niekto sajnu prosim pomoc, dam Vam pristup nech kuknete aspon ten druhy OmniTIK na ktory je pristup, pripadne co tam mam nastavit a najlepsie by bolo aby tam ten obycajny router ani nemusel byt (aj ten je pristupny z netu)

Dakujem velmi pekne
Jozo
jozinecko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: St 06. Aug, 2008, 00:49

Re: RouterBoard OS ako nastavit NAT a Bridge a povolit Firew

Príspevok od používateľa jozinecko »

Nikto nevie? :/ PLS HELP
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: RouterBoard OS ako nastavit NAT a Bridge a povolit Firew

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja viem - ale az teraz som si precital co si pisal pred polrokom. Potrebujes s tym este pomoct ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Siete"