linux na 200mhz

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
marekmikita
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 24. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: presov

linux na 200mhz

Príspevok od používateľa marekmikita »

viem ze je to od veci na chate sa mi podarilo bezbehat staru masinu 200mhz 16mb ram a 250mb hdd...tak by som chcel vediet aky linux by bol dobry pre tuto "super" zostavu
Dominik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 387
Dátum registrácie: So 13. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Dominik »

distribucia? myslim ze ziadna, musel by si mat vysoke znalosti unixu na to aby si si dokazal "ocesat" system tak aby vosiel na taky maly disk. okrem toho 16MB ram je velmi malo.

v kazdom pripade, unix (linux) rozbehas aj na kalkulacke, hriankovaci, v telefonnej budke (fakt). ale musis byt macher. cize ide len o tie znalosti. daj tam radsej windows 95, budete particka hrat solitaire :D
Používateľov profilový obrázok
marekmikita
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 24. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: presov

Príspevok od používateľa marekmikita »

no ja sa s linuxom len ucim ale som pocul ze je nejaka distribucia a j grafickym rozhranim co by mi isla
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa LoPiO »

marekmikita napísal:no ja sa s linuxom len ucim ale som pocul ze je nejaka distribucia a j grafickym rozhranim co by mi isla
Grafickym rozhranim urcite ;)
Ale consolovy rezim v pohode, ale ram by sa sikla 32MB aspon ;)
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
diablik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 590
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa diablik »

v podstate hocijaka. akurat si ako GUI prostredie vyber miesto GNOME/KDE radsej Enlightenment,XFCE lebo aj KDE aj GNOME doporucuju mat aspom 256 MB ramky pre plynuly chod :-). skus SLAX, danix, alebo DSL linux. pokial mas nejake znalosti a tie sa vyzaduju tak skus gentoo (ten ti bude ficat plynule, ale treba vediet ho nainstalit)
Používateľov profilový obrázok
marekmikita
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 24. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: presov

Príspevok od používateľa marekmikita »

diablik napísal:v podstate hocijaka. akurat si ako GUI prostredie vyber miesto GNOME/KDE radsej Enlightenment,XFCE lebo aj KDE aj GNOME doporucuju mat aspom 256 MB ramky pre plynuly chod :-). skus SLAX, danix, alebo DSL linux. pokial mas nejake znalosti a tie sa vyzaduju tak skus gentoo (ten ti bude ficat plynule, ale treba vediet ho nainstalit)
chces povedat ak tam hodim 256 ramky tak mi pojde akakolvek distribucia?????
Dominik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 387
Dátum registrácie: So 13. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Dominik »

myslel som samozrejme ze chce pouzivat GUI, v cistom shelly na chate asi vela robit nebude.

nejde o tu distribuciu, ale o GUI, na 16MB ti nepojde nic, ani gnome, ani KDE, nic. a do toho stroja 256tku podla mna nenatrepes, max nejaku 128MB ti to zoberie....
Používateľov profilový obrázok
marekmikita
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 24. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: presov

Príspevok od používateľa marekmikita »

a potom by to potiahlo gnome alebo kde????
Dominik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 387
Dátum registrácie: So 13. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Dominik »

prevratnou rychlostou nie, ale pojde to... odporucam gnome.
diablik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 590
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa diablik »

ale hej 256 MB ramky je fajn, ale aby sisi tam supol gnome tak iba nan potrebujes 200MB z disku :-) takze zabudni. ale xfce je fajn. skus DLS (damn small linux), ten zabera 50 MB z disku a rozbehnes ho aj na 486 :-) http://www.damnsmalllinux.org/
"Run light enough to power a 486DX with 16MB of Ram" ale vychadza z debianu, takze treba sa naucit ovladat OS z prikazoveho riadku...;-)
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

jo dsl je fajn na p3 750 a 192mb ram to uz lieta ako raketa cize ono to musi stacit aj takyto kusok historie. je to fajn distro ktore ide slusne za bojovych podmienok
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
marekmikita
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 24. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: presov

Príspevok od používateľa marekmikita »

no ten dsl sa mi paci ale ako ho nainstalujem lebo chcem to spravit na mojej masine doma a na chate len zapojit disk
diablik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 590
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa diablik »

marekmikita napísal:no ten dsl sa mi paci ale ako ho nainstalujem lebo chcem to spravit na mojej masine doma a na chate len zapojit disk
teoreticky sa to da, ale clovek bez schopnosti serveroveho admina pre linux to nezvladne....ved preco to nedonesies na chatu aj cdcko? to by nemal byt problem...

Návrat na "Operačné Systémy"