NAS

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Kami
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: So 16. Mar, 2013, 21:24

NAS

Príspevok od používateľa Kami »

Zdravím, hľadám nejaké NAS, s čo najvyššou kapacitou.
Používateľov profilový obrázok
Return
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 697
Dátum registrácie: Pi 24. Sep, 2010, 18:01
Bydlisko: okr. Lučenec

Re: NAS

Príspevok od používateľa Return »

NASy sa predavaju bez diskov, cenovy limit a urcenie by bolo dobre uviest, bo NAS sa da zohnat za 100 aj 5000€
osobne si myslim ze ak nechces vela investovat najlepsou cestou je postavit intel atom/celeron/pentium PC + free soft urceny pre NAS/file srv (Nexenta, Openfiler, FreeNas, Amahi)
popripade este HP ma proliant micro servery za prijatelnu cenu pre "rodinny" serverik/malu firmu
Rest in Pieces
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Athlon II x3 455 3.3 @ 3.6Ghz
Cooler: Scythe Ninja Plus rev. B
MB: MSI 870 - C45
RAM: 2 x 2GB Kingston 1333Mhz
GPU: Sapphire HD5770 850/1200 @ 960/1350Mhz
PSU: Fortron Saga II 500W + Enermax TBS 120mm
HDD: Samsung F3 DT 500GB + WD AAKS 320GB
LCD: Samsung SyncMaster 943BW 19"
Mouse: SideWinder
Audio: Xonar DS / AKG K512 / Creative A320 (na filmy)
NetBook: Asus 1015P (10,1", Atom N450, 2GB DDR2, 250GB HDD, W7 HP)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: NAS

Príspevok od používateľa mp3turbo »

suhlasim. Ked sa pytas na NAS s "čo najvyššou kapacitou", predpokladam ze nehladas take do ktoreho sa zmestia dva disky a koniec. Takze hladame minimalne stvordiskove NAS. Ked sa pozries na cenovku tychto zariadeni tak je podla mna vyber a postavenie vlastneho univerzalneho stroja (teda PC na storage plus cokolvek ine) daleko lepsia moznost ako jednoucelove NAS na ktorom nic nemozes robit (dobre, viem ze niektore NASy maju cojaviem torrent klienta, printovy server a podobne sprostosti, ale Photoshop na tom nepustis, renderovanie videa na tom nepustis, proste nebezi na tom klasicky x64 software).

Ja osobne som isiel cestou standartne PC hodene v kute miestnosti, miditower. Nie je ho pocut, ani neviem ze ho mam (to mam doma, v praci taketo veci vobec neriesis lebo v kancelarskom prostredi je hladina hluku predaleko vyssia). Dvojjadro Intel, tusim G2020, pri piatich 3TB diskoch v software RAID5 sa flaka okolo 15% na 1.5GHz frekvencii (teda nie na plnej !!) pri zapisoch, zhruba 10% pri citani. Na doske mas 6x SATA konektor, prihod k tomu osemdiskovy SAS/SATA radic Dell pci-e o ktorom som tu na fore uz pisal a polahky zapojim 14 diskov do UNIVERZALNEHO stroja, ktory dokaze vsetko. Virtualizaciu, unix aj zopar windowsov popri sebe, databazy, storage, mozem si na tom testovat cokolvek ma napadne pokial mi staci RAM a to zase nie je problem rozsirit na 32GB ked bude treba = proste sa mi nezda ze NAS je lepsie riesenie, urcite nie pre mna.

Neobstoji ani argument spolahlivosti, skoro vsetky NASy pouzivaju takisto software raid (mimochodom na tom Dell radici mam HARDWARE raid az do verzie 5 a 50 vratane, bol som daromny priplatit za Adapter enterprise class radice co maju RAID6). Vykonovo uderim zhruba 140MB/s na kazdy disk na zaciatku media, zhruba 70MB/s na konci media ale to je dane konkretnym pouzitym diskom (ja mam WD REDy 3TB), cize pri piatich diskoch si to vies zratat. Dalsich sest diskov je semtam obesenych na tom HW radici, ale to len vynimocne pre transfer dat.

Cenovka ? Zrataj si co stoji 8GB RAM, G2020, barsjaka doska x77, kisňa, myslim ze ma to vyslo okolo 190eur bez dane ale nepamatam si presne. Zapojim do toho 6 diskov po 4TB sfleku. Ked kupis barsjaky lacny SATA radic, zaplatis okolo 20eur a mas dalsie styri disky navrch. Ja som za 80eur kupil ten HW RAID radic, je to na osem diskov.

No povedz, kolko NASov ti dovoli zapojit 14 diskov ? A ked taky najdes, skus zistit jeho cenovku. Videl som NASy za 2000eur a teda ani nahodou neboli na 14 diskov. Aha, dalsia vec : ked budem chciet, za 40eur z ebayu si kupim 10Gbit kartu. Kolko NASov ma 10Gbit ? Teraz tam mam stvorportovy gigabit, kaufnuty za 29eur a to tiez nie je bezna vec pre NASy. Viem ze ludia nad tymto bezne nerozmyslaju, ale 1Gbit ethernet ta limituje v maximalnej rychlosti na teoretickych 128MB/s, prakticky zhruba okolo 115 az 120MB/s a to niekomu nemusi byt dost (zrejme to nie je tvoj pripad).


Uhrnom : ak sa ti jedna o KAPACITU (co pises), ak sa ti jedna o univerzalneho vojaka, nemas co riesit : PC je tvoja jedina cesta. NAS je pre mna jedna cierna skrina do ktorej nevidim, nemam moznost ovplyvnit jeho pracu a to ja velmi nemam rad (co spravis ked ti nieco padne ? Ako skusis vydolovat data odtial ? Vacsinou tie NASy behaju na Linuxoch, aka je tvoja znalost tohoto systemu a jeho filesystemu ? Co spravis ked ti len to posrate webove rozhranie proste nepojde, tak ako mojim trom kamaratom s rozlicnymi vyrobkami ? Nikto nevie ako sa to stalo, ale co potom ?)


PS: ked hladas NAS s co najvacsou kapacitou a myslis nieco okolo 3TB, tak musis posunut svoje vnimanie.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: NAS

Príspevok od používateľa mp3turbo »

hp microserver: vadi mi tam slabucky zdrojček (ked ho uvidis tak sa budes rehotat ze ako to vobec moze fungovat, a mozno ta napadne aj zamysliet sa nad dlhodobou spolahlivostou), tie najlacnejsie verzie maju len raid0 a raid1 co je cenovo velmi neefektivne z hladiska diskov a kapacity, v zaklade je tam len 4GB RAM co je malo, v najlacnejsich verziach nie je ziadny operacny system (ok tento argument plati aj pre moje skladane PC), kisna je malinka a zle sa s tym robi, sest diskov do toho nedas a ja rozpravam o strnastich (nooooo, mal som ich strcene v minibedni, hlava na hlave ale da sa to, na spodku bedne sedelo myslim sest vedla seba nahulvata plus mas 5x 3.5" pozicie plus nejake 5.25"), dalej mi v microserveroch nesedia tie chipsety a AMD procesory (mnohonasobne slabsie ako mnou spominany G2020, zla priepustnost radicov - to je znama vec, pozri si testy SSD na Intel a AMD platforme, zla priepustnost PCI-e zbernice)...

dalsia vec je ze pisu podporu maximalne 2TB diskov. To bude asi riesitelne BIOSom, lebo nevidim ziadne ine obmedzenie no ale chces to skusat ? No aby som to zhrnul, za tie prachy si postavim daleko predaleko lepsie riesenie. Vykonnejsie, rozsiritelnejsie, hutnejsie...


PS: minule ma prekvapil kamarat, diskove pole sa mu rebuildovalo tri dni na Intel Atom platforme pri 1TB disku. Kokos by som zosalel strachom ci sa mi dalsi disk pocas tej siahodlhej operacie nedoserie... Aky to bol presne NAS uz neviem. Ja som simuloval 3TB failure, za 9 hodin bolo vymalovane na tej mojej SLABUCKEJ G2020 s prstom v riti. Ani na toto ludia nikdy nemyslia ze nie ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6773
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: NAS

Príspevok od používateľa molnart »

najvacsi problem pri homemade NAS je najst vhodny case, kedze u nas je prakticky nemozne ich zohnat, a aj v zahranici su dost drahe napr. taketo http://www.e-itx.com/cfi-a7879.html

uz dlhsie rozmyslam ze moj PC2 z podpisu prekonvertujem na NAS, ale neviem najst vhodnu skrinku plus budem potrebovat aj SATA radic kedze moja doska ma len 2 SATA porty.

co sa tyka velkosti tak ja mam NAS s 2x3TB diskami a zatial tam zaplnenych okolo 500GB a asi mi potrva hooodne dlho kym tu kapacitu vycerpam (a to zasadne ziadne data nemazem, co som si raz z netu stiahol a nebolo to nieco diametralne odlisne co som cakal tak to mam niekde ulozene)
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: NAS

Príspevok od používateľa faugusztin »

@molnart: Nuz, taky problem to zas nie je, len staci zabudnut na hotswap.
1) Bitfenix Prodigy - 6x3.5" HDD plus niekolko pozicii na systemove SSD
2) Define R3 - 8 pozicii na disky + 2-3 do 5.25" pozicii
3) Nanoxia Deep Silence 1 - 8 pozicii na disky + 3-4 do 5.25" pozicii + teoreticky 2-8 a mozno aj viac do dalsieho stlpceka diskov pomocou http://www.tichepc.sk/Nanoxia-Deep-Sile ... l?arg1=001 a http://www.tichepc.sk/Nanoxia-Deep-Sile ... l?arg1=001 pokym to nezavadzia doske.

Ak sa pozaduje hotswap, tak postaci akakolvek skrinka s iba 5.25" poziciami vpredu, a do nich sa da kupit hotswap ramcek podla potreby. Typicka ATX skrina ma takych pozicii 9 (bigtowery 12), do 3 pozicii sa da dat maximalne 5x3.5" hotswap, teda mozes tam dat 15 (resp. 18 v pripade bigtoweru) diskov.

Ako som pisal, ja tam mam nahodene Ubuntu a pre mna je to taka "holka pro vsechno" :D - mam tam rucne nakonfigurovanu Sambu pre zdielanie, mam tam XBMC (tj je to aj HTPC), bezi mi tam OpenVPN server, mam tam nakonfigurovany remote desktop (tj mozem si pustat desktopove aplikacie pre Linux), mam tam Virtualbox + PHPVirtualbox (teda mam webove rozhranie na virtualne masiny), bezi mi tam synchronizacny server Seafile, bezi mi tam Zimbra Desktop pre webove mailove rozhranie (je to trosku hack, ale da sa to a je to lepsie nez rozne ine webmaily), bezi mi tam webova RSS citacka (Tiny Tiny RSS), bezi mi tam owncloud pre par inych drobnosti (dolezite dokumenty); vsetky webove sluzby su pekne skryte pod jeden zaheslovany HTTPS Apache host a teda kamkolvek pridem, mozes sa bezpecne a bez nutnosti riesenia VPN prihlasit na server a mam dostupne takmer vsetko.

Iste, ja na to mam o nieco vykonnejsie zelezo (Xeon E3-1235, ekvivalent i7-2600), ale tak realne z toho naroky na vykon nema okrem virtualizacie asi nic, mozno tak owncloud pocas indexacie.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6773
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: NAS

Príspevok od používateľa molnart »

zalezi na tom co mas na mysli pod hotswap. ja nemam potrebu menit disky za chodu, ale ani odpajat vsetky kable, prenasat skrinku, otvarat a pod. kvoli vymene disku. ale viacej mi vadi ta velkost. HP Microserver je este tak na znesitslnej urovni, este dalo by sa tak Coolermaster Elite 120, kde dam ale tiez iba 3 disky, Bitfenix je uz moc velky, nehovoriac o tych ostanych.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: NAS

Príspevok od používateľa mp3turbo »

hej, bohuzial je pravda ze do malej bedne sa vela diskov neda strcit a velka bedna nie je pre kazdeho. Proste ludia maju ine potreby a naroky, takze diferenciacia. Na tom nie je nic zle.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: NAS

Príspevok od používateľa faugusztin »

Prihliadnuc na to, ze NAS sa da strcit kamkolvek (niekde do rohu), tak zas na velkosti az tak zalezit nemusi, ale tak samozrejme kazdy podla svojho. Plati ale stale to, ze NAS radsej v PC forme okrem pripadov, ked clovek naozaj nema znalosti ci cas na riesenie Linuxu/FreeNAS/OpenMediaVault... Za to si ale samozrejme potom musi vyrazne priplatit.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: NAS

Príspevok od používateľa Chris »

mp3turbo: vsade basnis o tom perc h310, ake vobec si sem este nedal nejake benchy alebo testy
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: NAS

Príspevok od používateľa mp3turbo »

screenshot nemam a nechce sa mi robit. Som orientovany na obrovske subory, videoprodukcia - nemam ziadne IOPS, databazove, webove a podobne veci. Na zaklade skusenosti odhadujem ze bezne SATA disky 7200rpm spravia okolo 80 random IOPS, vynasob poctom kusov ktore budes mat v poli ; na druhej strane stoja serverove 15000rpm SAS disky so zhruba 150 az 180 random IOPS. Tam nie je co vidiet, ako vravim 3TB WD Red disky robia 140MB/s na zaciatku media, vynasob poctom diskov a mas priepustnost. Na konci media okolo 70MB/s cize v mojej zostave 5 diskov zacinam na 5x140MB/s a koncim na 5x70MB/s podla toho v ktorej casti media sa nachadzaju udaje. Pri zapise zober 20% dole kvoli nadbytocnym write operaciam, kalkulacia parity ta nezdrzuje vobec v modernom hardware. Ked na to obesim Sígejt Constellation ES.2 disky 3TB (SAS rozhranie), robia zhruba od 120MB/s do 210MB/s kazdy z nich. Policko osmych diskov pretazi PCI-e zbernicu a vykonovo sa uz potom nestupa. V mojom pripade sa to pouziva na prenos nekomprimovaneho video signalu.

Nebasnim - len ho spominam. Rovnaku klassu robi kazdy normalny vyrobca, Adaptec, LSI (mimochodom toto H310 je LSI rebranded, ak sa nemylim tak vsetky Dell radice su LSI rebranded), HP so SmartArraymi (zase rebrandovane), IBM (znovu tie iste LSI radice ako Dell)...nie je na tom nic vynimocne. Som presvedceny ze ked len trochu pohladas, najdes aj sam na internete.

Ja ho spominam a predovsetkym vlastnim preto lebo za 80eur moc lepsiu kupu nespravis. 8 diskov. Skoda ze tomu chyba RAID6 z hladiska bezpecnosti - isiel by som do toho, avsak dobre z hladiska vykonu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: NAS

Príspevok od používateľa Chris »

tak ale ake mas rychlosti a akeho pola ? na nete toho dokopy moc nie je o h310 skorej o h700/h710
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: NAS

Príspevok od používateľa mp3turbo »

och boze. Chris, pisem ze mam 5 diskov, ze su to 3TB WD Red (nechces nahodou seriove cisla?). Nespomenul som ze mam RAID5 ale to priamo vyplyva z toho ze som pisal o pocitani parity pri zapise a z toho ze radic nema RAID6 (to som priamo pisal). Pisal som ze kazdy disk hodi okolo 140MB/s na zaciatku media a doslova citujem z prispevku nad tebou :

"cize v mojej zostave 5 diskov zacinam na 5x140MB/s a koncim na 5x70MB/s podla toho v ktorej casti media sa nachadzaju udaje."


To su samozrejme idealne pripady, velke subory, nefragmentovany filesystem. Pri citani zacinam na 5x140MB/s = 700MB/s a na konci diskov sa pohybujem na urovni okolo 5*70MB/s teda neuveris ale 350MB/s. Este aj pisem ze pri zapise mas kvoli redundantnym zapisovym operaciam zhruba 20% vykonu dole. Ono ked tam teraz do toho kukam (viem ktore subory mam na zaciatku) tak nie je to uplne 700MB/s, skor tak 630 az 660 podla toho ako sa tie disky vyspia.

Nepisal som priamo, ale citujem "ako vravim 3TB WD Red disky robia 140MB/s na zaciatku media, vynasob poctom diskov a mas priepustnost" takze budes sa cudovat, ale ked namiesto mojich piatich pouzijem len tri 3TB WD RED disky, tak takato trojdiskova zostava udrie okolo 3x 140MB/s na zaciatku az zhruba do 3x70MB/s na konci cize radovo od 200MB/s az do 400MB/s zase velke subory nefragmentovane teda v idealnom pripade. Keby si pouzil styri disky, wooow strasne prekvapenie, budes mat circa 4x 140MB az 4x 70MB/s - mam to preratat ? Vsetke tieto konfiguracie som skusal, trojdiskove pole, stvordiskove, patdiskove.




Pisal som aj, ze pri pouziti diskov Sígejt to by mohlo byt Seagate, konkretne som pisal typ Constellation ES.2 s kapacitou 3TB dokazem vyrazit 210MB/s na zaciatku media a zhruba 120MB/s na konci media. Tieto Seagate disky su na rozdiel od spominanych REDov SAS rozhranie a hlavne maju vyssie otacky, co je primarny dovod vyssej priepustnosti.


Mechanicke disky su velmi slabe na IOPS a nahodne pristupy, tam akekolvek konzumne SSDcko utrie mnohodiskove superprofesionalne pole len tak zahuci. Aby si dosiahol beznych 80.000 IOPS SSDciek, potreboval by si az okolo 1000 [!tisic!] mechanickych diskov a aj to by este museli chodit absolutne optimalne nadoraz, co samozrejme nie je realne v takom pocte.

Toto diskove pole co spominam bolo robene kvoli editacii videa. Pristupove doby nie su podstatne, priepustnost je vyssia ako z SSDcka (samozrejme ze dve SSD v raid0 pripadne tri v RAID5 to zabiju) a hlavne sa jedna o spolahlivost - SSDcka by boli pri tomto sposobe vyuzitia velmi rychlo skapate. Na SSD zapises radovo okolo 60 az 100TB a bunky su skapate.



Pre tych najlepsich ktori si trufaju na strasnu hadanku : ake modely diskov pouzivam a kolko ich mam ?





oops : musim sa opravit, na konci media nemame 70MB/s, ale len 60MB/s. Teraz mi chlapcisko pozera cez plece a ze nemam klamat, na konci sme lizali 300MB/s zospodu takze 5x 60MB/s.

Poznamka : samozrejme tieto cisla su platne v ramci stroja kde je ten storage zaveseny. Takuto priepustnost nemas z neho ako odniest, 1Gbit ethernetova karta udrie maxima okolo 115MB/s v reali, 10Gbit karta je zatial mimo riesenia beznych ludi (inak na testoch priepustnosti som videl nieco okolo 6.5Gbit/s teda zhruba 800MB/s, s tym ze pouzitim specialnej direct-memory-access techniky sa to da zdvihnut az cez 9Gbit/s co uz je okolo 1150MB/s). Takze pozor, ja rozpravam o internej priepustnosti diskoveho pola na tomto radici, nie o tom ze nejaky NAS dokaze taketo rychlosti v praxi.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: NAS

Príspevok od používateľa Chris »

vidis to, ani nebolelo :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: NAS

Príspevok od používateľa mp3turbo »

teraz som sa velmi nasmial ak este niekto sleduje tuto temu lebo autor sa vobec neozyva, asi to bol len taky sprosty vystrel do tmy :

http://extrahardware.cnews.cz/recenze/n ... strana/0/4
"bestie" s priepustnostami na urovni 10MB/s, hej ? Diky, ja neprosim. A to este nevieme ako dlho by trvala regeneracia sestdiskoveho pola v pripade zlyhania jedneho disku... cojaviem tyzden ? Maximalne kapacity 6TB ?

Aaaaaaale doprdele s celymi NASmi, zase jedna zbytocnost.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Nákupná poradňa"