Kupa wifi routera pre sluzby UPC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
AlexSP
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Po 02. Jún, 2008, 22:15
Bydlisko: Bratislava

Kupa wifi routera pre sluzby UPC

Príspevok od používateľa AlexSP »

Ahoj vsetkym,

chcem sa s Vami poradit.

Mam zaujem o sluzby UPC - konkretne balik UPC Fiber Power 50 je k nemu na prenajom aj wifi modem v cene 2,90 eur mesacne, rozmyslam preto ci nie je lepsie si kupit iny modem, ktory ma bude menej stat a bude moj.

Mal by som zaujem o tento model http://www.alza.sk/tp-link-tl-wr841nd-d155296.htm#popis

Co na neho vravite hm? Pojde mi to k sluzbe od UPC, ktoru mam objednanu ?

Cez ten modem chcem pripajat dva PC.

Dakujem.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Kupa wifi routera pre sluzby UPC

Príspevok od používateľa faugusztin »

Modem od UPC si musis kupit alebo prenajat tak ci tak - ono ti to prevadza internet cez koaxial na ethernet. Nasledne je uz na tebe, ci si kupis ich Cisco modem so zabudovanym WiFi routerom, alebo si zapojis vlastny ethernet router za modem bez routera. Ten modem ale od UPC nejaky budes musiet kupit alebo si prenajat, to sa neda "obabrat".
AlexSP
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Po 02. Jún, 2008, 22:15
Bydlisko: Bratislava

Re: Kupa wifi routera pre sluzby UPC

Príspevok od používateľa AlexSP »

Dakujem za odpoved, ale napr ked si volim objednavku tak sa da objednat len samotnu tarifu bez moznosti kupy, prenajmu ich kabloveho, alebo wifi modemu tak preto ma to napadlo ci sa to nahodou neda aj nejak inak.

http://www.upc.sk/rychly-internet/fiber-power-50/#

V dalsom kole objednavky sa to da X nut .
tarezni
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: St 12. Jún, 2013, 12:07
Bydlisko: Bratislava - NM

Re: Kupa wifi routera pre sluzby UPC

Príspevok od používateľa tarezni »

Ano mozes si objednat len samotnu sluzbu,v tomto pripade net,ale to je pre taky pripad,ze si zmluvu len predlzujes a pripadny modem mas uz od nih zakupeny.Teda mozes mat router a wifi router,alebo len wifi router,kolko zariadeny budes mat je len na tebe.No myslim,tu som si neni celkom isty,ze ci router potrebujes nutne prave od UPC a ci sa zakupenim neakeho "specialneho" neda toto obist.
ASUS P7P55D-E;INTEL Core i7-860;nVidia GeForce GTX680 4GB OC;CORSAIR DDR3 2x4 GB 1600MHz CL 8 Vengeance;
Crucial M4 256GB & WD 2 TB;WD 1 TB External;Creative Sound Blaster X-fi Titanium HD;EUROCASE MiddleTower 550;
Corsair GS700 W;Microsoft SET: Wireless IntelliMouse Explorer 2.0 & Wireless Desktop Elite Keyboard;
Logitech Z-5500 Digital;Samsung 24" LED FULL HD Monitor/TV;TV: Samsung UE46D8000
AlexSP
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Po 02. Jún, 2008, 22:15
Bydlisko: Bratislava

Re: Kupa wifi routera pre sluzby UPC

Príspevok od používateľa AlexSP »

Objednal som od nich net, zajtra mi budu volat telesalesaci tak som zvedavy co dohodneme :)
tarezni
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: St 12. Jún, 2013, 12:07
Bydlisko: Bratislava - NM

Re: Kupa wifi routera pre sluzby UPC

Príspevok od používateľa tarezni »

Nebudu ti ani tahat nove kable v byte,staci ak mas od UPC telku.
ASUS P7P55D-E;INTEL Core i7-860;nVidia GeForce GTX680 4GB OC;CORSAIR DDR3 2x4 GB 1600MHz CL 8 Vengeance;
Crucial M4 256GB & WD 2 TB;WD 1 TB External;Creative Sound Blaster X-fi Titanium HD;EUROCASE MiddleTower 550;
Corsair GS700 W;Microsoft SET: Wireless IntelliMouse Explorer 2.0 & Wireless Desktop Elite Keyboard;
Logitech Z-5500 Digital;Samsung 24" LED FULL HD Monitor/TV;TV: Samsung UE46D8000
AlexSP
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Po 02. Jún, 2008, 22:15
Bydlisko: Bratislava

Re: Kupa wifi routera pre sluzby UPC

Príspevok od používateľa AlexSP »

Volal som so salesalesackou a dohodli sme sa na nete FIber 50 tak som zvedavy ako pojde, tento tyzden ma prist kurier so zasielkou tak dufam ze to bude ist :)

aproppo: prenasal uz niekto UPC internet na inu adresu ? cena za presun ? ma niekto skusenosti ?

Dakujem
AlexSP
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Po 02. Jún, 2008, 22:15
Bydlisko: Bratislava

Re: Kupa wifi routera pre sluzby UPC

Príspevok od používateľa AlexSP »

Ahoj, uz mam doma veci od UPC.

Chcem sa vsak poradit, cez net som zistoval ci na mojej adrese je tato sluzba dostupna overil som si to este s telefonistkou a dnes mi prisiel net.

Nastal vsak problem snazim sa pripojit koncovy bod z UPC do (zasuvky) kde je TV a R a nepasuje mi to tam.

Kde moze byt problem ? Poslal by som aj obrazok, ale neviem ako sa to tu pridava. Viem vsak na mail ak by bol niekto ochotny poradit mi.

Ako vlastne vyzera ta zasuvka od UPC ? Ja mam nalavo TV a napravo R, je to ona ?

( byvam v prenajme v garsonke a preto nemam v tom jasno ci aj v tejto garsonke je UPC - majitela bytu neriesme on ma ine starosti )


Dakujem velmi pekne.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Kupa wifi routera pre sluzby UPC

Príspevok od používateľa faugusztin »

Mal by si tam mat 3 konektory - TV, R a treti pre kablovy internet. Mal si si radsej objednat vyjazd technikov, presne kvoli rieseniu takychto problemov.
AlexSP
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Po 02. Jún, 2008, 22:15
Bydlisko: Bratislava

Re: Kupa wifi routera pre sluzby UPC

Príspevok od používateľa AlexSP »

tak ten treti tam chyba...takze to musim riesit jedine cez nich co ? ( po telefone mi vravela, ze mam v byte upc a ze mi vsetko pojde do...)
AlexSP
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Po 02. Jún, 2008, 22:15
Bydlisko: Bratislava

Re: Kupa wifi routera pre sluzby UPC

Príspevok od používateľa AlexSP »

tarezni
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: St 12. Jún, 2013, 12:07
Bydlisko: Bratislava - NM

Re: Kupa wifi routera pre sluzby UPC

Príspevok od používateľa tarezni »

Oni tie koncovky celkom casto menia,ked som mal od nih net 4 roky dozadu,tak som mal na konci kablovkoveho kabla (koax) krabicku,kde boli asi tri koncovky (internet,TV a asi telefon) a z tej krabicky mala kazda sluzby svoj kabel (telefon som nemal,tak to neviem) a dnes je to neako podobne riesene,teda niekde v byte by si mal mat krabicku (mozno taku,aku si sem postol) kde ma kazda sluzba svoju "dieru" a tak cez prislusny kabel vsetko pekne zapojis.
ASUS P7P55D-E;INTEL Core i7-860;nVidia GeForce GTX680 4GB OC;CORSAIR DDR3 2x4 GB 1600MHz CL 8 Vengeance;
Crucial M4 256GB & WD 2 TB;WD 1 TB External;Creative Sound Blaster X-fi Titanium HD;EUROCASE MiddleTower 550;
Corsair GS700 W;Microsoft SET: Wireless IntelliMouse Explorer 2.0 & Wireless Desktop Elite Keyboard;
Logitech Z-5500 Digital;Samsung 24" LED FULL HD Monitor/TV;TV: Samsung UE46D8000
AlexSP
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Po 02. Jún, 2008, 22:15
Bydlisko: Bratislava

Re: Kupa wifi routera pre sluzby UPC

Príspevok od používateľa AlexSP »

zdravim, takze som zistoval co to o tych koncovkach priamo v UPC a mam v garsonke tu pripojku, staci mi teda len ta TV a R, oni mi k tomu dali taku rozdvojku cez ktoru som napojil internet teraz cakam cca 1-1,5 hod na pripojenie modemu do ich sieti, zda sa mi to nejak podozdrivo dlho, ma s tym niekto skusenosti ? Ako Vam to dlho trvalo hm ?

stale mi blika DS a nic :)

Dakujem.
Používateľov profilový obrázok
DMaMT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 08:03
Bydlisko: BA/BL

Re: Kupa wifi routera pre sluzby UPC

Príspevok od používateľa DMaMT »

Neviem, ako to pripájaš ty, ale ja som u známej podľa priloženého obrázku, ktorý bol stručný pripojil ten modem a zapol. A hneď jak som dal ETH do NB a dal net, šlapal temer hneď (čakal som asi max 20 sec), preto tá dĺžka mi príde moc.
AlexSP
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Po 02. Jún, 2008, 22:15
Bydlisko: Bratislava

Re: Kupa wifi routera pre sluzby UPC

Príspevok od používateľa AlexSP »

volal som do UPC problem bude najskor v kabelazi v stredu podvecer ked pride technik budem mudrejsi, hadam to pojde ako ma byt, zapojenie som kontroval X krat

Návrat na "Nákupná poradňa"