Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Bitcoin, Litecoin atď.
Všetky informácie o kryptomenách nájdete sem
Používateľov profilový obrázok
stevo_k1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po 05. Aug, 2013, 11:29
Bydlisko: Susany, Slovensko

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa stevo_k1 »

Pokial sa nezapojis do celeho kola, tak z toho kola mas mensi podiel odmeny nez podiel tvojho vykonu, akym si do neho prispel, ano. Za 24 hodin je 10 az 15 kol. Takze urcitie nie "polovica aj viac casu". A okrem toho ja som ratal 24 hodin od zaciatku kola do ktoreho som bol zapojeny od zaciatku. Mimochodom, to co som nameral zhruba sedi s tym co ti povedia vsetky dostupne webove kalkulatory. Ja som nameral 0,0047, podla kalkulatorov to malo byt este menej, 0,0035. Tvoje hodnoty nesedia ani z kalkulatormi, ani z mojim pokusom. Podrobne som uviedol ako a preco som odhadoval, mam v tom nieco zle? Nerozumiem, preco tomu neveris. To ze to zlacnili na 0,25BTC tiez svedci o tom, ze moj odhad nebude daleko od pravdy. Ak to stoji uz iba 0,25BTC tak fajn, stratis iba 0,15BTC nie 0,35. Ale stale je to strata.

ked na jednom stratim 0,15, tak na dvanastich stratim dvanast krat tolko. Cim viac ich kupim, tym budem vo vacsej strate.

Kebyze predam HD7970 za 300€, tak si mozem na burze kupit 3 BTC alebo si kupim 12 masiniek, ktore mi dokopy vydoluju 1,2 BTC. Co je podla teba lepsie?
Používateľov profilový obrázok
halflifeman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: Št 01. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa halflifeman »

som zvedavy ake straty budes mat ty, ked sa ti odpali 7970 dolovanim btc
PC: HP Z620 Workstation CPU: Intel Xeon E5 1620 4C 3.6GHz 10MB cache RAM: 32GB DDR3-1600MHz VGA: nVidia Titan Xp 12GB HDD: 2x 1TB RAID MON: 24" HP ZR2440W
Používateľov profilový obrázok
halflifeman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: Št 01. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa halflifeman »

a mam taky pocit, ze si este nevydoloval vela BTC, vsetko riesis len cez kalkulacky, ja som napr. na 2x 7950 vydoloval asi 1,8 BTC za 2 mesiace, ale ako som pisal, ta produkcia tepla bola neunosna, tak som sa rozhodol to vymenit za asic zariadenia, na tom nie je nic divne, drviva vacsina minerov to urobila, cim skor tym lepsie a ked tu pises, ze ovela skor, no neviem kto sa dostal ovela skor ku asic zariadeniam, vela ich nebolo, jednemu znamemu az teraz prislo to spominane BFL jalapeno, po pol roku cakania a neistoty, ci mu to pride, ale jemu sa to teraz za mesiac vrati
PC: HP Z620 Workstation CPU: Intel Xeon E5 1620 4C 3.6GHz 10MB cache RAM: 32GB DDR3-1600MHz VGA: nVidia Titan Xp 12GB HDD: 2x 1TB RAID MON: 24" HP ZR2440W
Používateľov profilový obrázok
stevo_k1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po 05. Aug, 2013, 11:29
Bydlisko: Susany, Slovensko

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa stevo_k1 »

Ja som sa o bitcoine dozvedel pri jeho prvom boome, ked cena na chvilu rychlo vyskocila z nicoho na 30dolarov za 1BTC. Dolovat som zacal v auguste 2011 na hd6950 a vtedy to hodilo ta jedna karta 4BTC za mesiac - to boli casy.

teraz mam zopar hd7970, do leta som na nich doloval bitcoiny, teraz sa to uz neoplati, dolujem na nich LTC. Vsetky su v zaruke takze ak sa mi odpali da mi predajca inu. Ziadnu nebudem drzat az do vyprsania zaruky, 6 mesiacov pred vyprsanim ich budem predavat. Ak sa tebe odpali ASIC, kto ti da naspat peniaze? Alebo co ak kvoli niecomu kryptomeny skoncia? Je to velmi nepravdepodobne ale stat sa to moze. Ja ziskam spat mozno aj 70 percent investicie tym ze karty predam hracom. Tebe za jednoucelovu ASIC masinku v takom pripade nikto nic neda

Nehovorim, ze kupovat ASIC sa neoplati, len treba objednavat medzi prvymi, nie tri mesiace pred ocakavanym koncom danej platformy. Teraz je najvyssi cas kupovat 28nm ASIC, 65nm je uz pase.
Používateľov profilový obrázok
halflifeman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: Št 01. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa halflifeman »

ok, myslel som, ze len teoretizujes, mdik za rady, ale uz som to rozbehol, budem mat za par dni spolu 20 tych masiniek s vykonom 6,66 Gh/s
zaruka je na ne u predajcu
PC: HP Z620 Workstation CPU: Intel Xeon E5 1620 4C 3.6GHz 10MB cache RAM: 32GB DDR3-1600MHz VGA: nVidia Titan Xp 12GB HDD: 2x 1TB RAID MON: 24" HP ZR2440W
Používateľov profilový obrázok
stevo_k1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po 05. Aug, 2013, 11:29
Bydlisko: Susany, Slovensko

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa stevo_k1 »

tak to ti drzim palce aby sa tie asic 28nm trochu oneskorili. A vlastne aj sebe, mam u BFL objednanu jednu 50Ghash/s asic masinku a neviem sa rozhodnut ci je vyhodnejsie zrusit objednavku a nechat si vyplatit 8BTC alebo ma ta masinka nadej este vydolovat viac. Objednaval som 1.10.2012 a doteraz mi neprisla
Používateľov profilový obrázok
halflifeman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: Št 01. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa halflifeman »

tak zavisi ze kedy ti to pride, zrejme ti daju potom nejaky bonus ako tomu znamemu, povodne objednaval jalapeno 4,5 potom z toho malo byt 5, ponukli mu priplatit na 7 a zistil ze to ma vykon 8,5 Gh/s
PC: HP Z620 Workstation CPU: Intel Xeon E5 1620 4C 3.6GHz 10MB cache RAM: 32GB DDR3-1600MHz VGA: nVidia Titan Xp 12GB HDD: 2x 1TB RAID MON: 24" HP ZR2440W
Používateľov profilový obrázok
stevo_k1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po 05. Aug, 2013, 11:29
Bydlisko: Susany, Slovensko

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa stevo_k1 »

halflifeman napísal:jeden znamy asi pred pol rokom objednal a teraz mu prislo BFL Jalapeno s vykonom 7Gh/s, cele ho to vyslo na cca 250€
nevies nahodou, ci od neho pytali colnici nejaky doklad o zaplateni alebo fakturu?
Používateľov profilový obrázok
djkakadu
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 920
Dátum registrácie: Ut 05. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Humenné (23)

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa djkakadu »

Chlopy ta co jak :D
Sledujete ten kurz 215dolare to je číslo...
Nakupujete alebo predávate?
djk@k@du ! oNLy All
Používateľov profilový obrázok
stevo_k1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po 05. Aug, 2013, 11:29
Bydlisko: Susany, Slovensko

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa stevo_k1 »

predavam jeden BitForce 50 GH/s Miner, nekupis? Samotne moje bitcoiny zatial ani bohovi, vo februari budu po 1 000 dolarov za kus ak nie viac yahooo
Kebyze mam nejake volne peniaze, bez vahania kupujem, 230 dolarov za 1BTC, to je skoro ako zadarmo
Používateľov profilový obrázok
halflifeman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: Št 01. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa halflifeman »

no keby bol kurz aspon 1BTC = 500€, nenahneval by som sa :-) aspon by sa mi vratila moja blba investicia do erupterov...
PC: HP Z620 Workstation CPU: Intel Xeon E5 1620 4C 3.6GHz 10MB cache RAM: 32GB DDR3-1600MHz VGA: nVidia Titan Xp 12GB HDD: 2x 1TB RAID MON: 24" HP ZR2440W
Používateľov profilový obrázok
stevo_k1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po 05. Aug, 2013, 11:29
Bydlisko: Susany, Slovensko

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa stevo_k1 »

na 100 percent sa ti vrati, bitcoin bude hodne rast a este vystreli poriadne hore v momente ked nejaky velky hrac oznami jeho akceptovanie. Len ich zbrklo nepredaj pri nejakej panike, ked si nejaky vacsi investor vyberie zisky a par dni bude kurz klesat. Povedz si sumu pri ktorej ich predas a urcite to dodrz. Kludne aj v tisickach eur. Bitcoin tu uroven na 100 percent dosiahne, otazkou je len to ako rychlo to bude.
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa GABO »

Stevo_K1: toto predávaš? https://products.butterflylabs.com/50-g ... miner.html nové, jazdené, použíté? cena?
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
stevo_k1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po 05. Aug, 2013, 11:29
Bydlisko: Susany, Slovensko

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa stevo_k1 »

Ano to. cca tri tyzdne stary, prisiel mi zaciatkom oktobra. Planoval som pockat, kym kurz prelomi historicke maximum 266USD za 1 BTC - je to otazka najblizzsich dni, mozno uz zajtra. Potom budu bitcoinu plne media a potom som ho chcel dat drazit na aukro.cz od nuly.
Používateľov profilový obrázok
stevo_k1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po 05. Aug, 2013, 11:29
Bydlisko: Susany, Slovensko

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa stevo_k1 »

Návrat na "Kryptomeny"