Odpálená doska ?

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Denis
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ut 24. Jan, 2012, 08:18
Bydlisko: Šaľa

Odpálená doska ?

Príspevok od používateľa Denis »

Čaute. Dostal sa mi do rúk pomerne starší PC, ktorý nechcel nabehnúť.. ventilátory sa nachvílu rozbehli a vypli, po dlhšej chvíli sa znova rozbehli, ale dostávali iba impulzy napätia a už nimi iba trhalo, aj vetrákom na zdroji. Neskor, keď som vymenil zdroj, som prišiel na to, že sa jeden čip na doske strašne prehrieval. a bolo z neho cítiť pach spáleniny. takže doska je zrejme odpálená.
Zaujímalo ma či je poškodený aj zdroj, keďže tým vetrákom trhalo, tak som ho pripojil na druhý novší a výkonnejší PC.. pripojil som len dosku. No keď som pc zapol, tak sa vetrák na zdroji a grafike točil strašne pomaly, na cpu vobec a neskor ten na grafike zastavil. Pomyslel som si že je chybný aj ten zdroj, tak som to rozobral, nahodil ten povodný a keď som svoj PC zložil a snažil sa ho zapnúť tak nechcel nabehnúť. LED na doske svietila, ale svietila aj kontrolka na skrini, že je pc zapnutý.. svieti hneď po privedení prúdu do zdroja.. a svietila aj čítačka keď som ju mal zapojenú. Pritom sa vetráky netočia, pc je proste vypnutý. Skúšal som poodpájať všeličo v roznych kombináciach ale výsledok rovnaký, Reset CMOSu nepomohol. Mám taký pocit že som tým starým zdrojom odpálil dosku, ale dufam že nie. Neviete prosím vás v čom može byť problém? Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Odpálená doska ?

Príspevok od používateľa spencer »

Doska bude zrejme v cavese. Si myslím. Skúsil by som este jeden zdroj ak by si mal kde zohnat
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Denis
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ut 24. Jan, 2012, 08:18
Bydlisko: Šaľa

Re: Odpálená doska ?

Príspevok od používateľa Denis »

Tú prvú vetu som nepochopil.. konkrétne ten caves. No nemám po ruke momentálne žiadny iný zdroj, ktorý by vyhovoval napájaniu dosky, musel by som kúpiť. Ale nie som si istý že by to bolo zdrojom, ten povodný fungoval bez problémov, síce som ho skúšal aj na tom starom pc ale nechcelo mi ho zopnúť.
Tibor26
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 603
Dátum registrácie: Pi 16. Mar, 2012, 08:38

Re: Odpálená doska ?

Príspevok od používateľa Tibor26 »

Skus si najprv zdroj ci je ok, tusim zeleny a cierny kablik spojit. Musi sa rozbehnut vrtula v zdroji. No vyzera to na dosku alebo cpu, skor doska.
i7 8700K@5GHz, Asus Rog Z370-F, 16GB DDR4 2800MHz, EVGA GTX 1080Ti FTW3, 3TB HDD + 256GB SSD M2, Corsair 850W, Cooler Master ML240L RGB, NZXT 450 case...
Používateľov profilový obrázok
FoboSVK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 354
Dátum registrácie: Pi 28. Jún, 2013, 13:19
Bydlisko: Bratislava

Re: Odpálená doska ?

Príspevok od používateľa FoboSVK »

Mal som podobný problém. Po zapnutí sa ventilátory začali točiť a po chvíli zhasli a zase sa zapli a zase zhasli. Skúšal som aj iný zdroj aj inú grafikcú kartu procesor som odskúšal na inom pc všetko funkčné. Nakoniec som zistil že bol odtrhnutý kondenzátor na doske našťasie tam ešte držal na jednom kábliku tak som ho vyrovnal a poslal na reklamáciu. V obchode to naštastie nezbadali a dosku zreklamovali :D . Myslím že ti už nepomôže nič doska je mŕtva. Popozeraj či tiež nemáš odtrhnutý kondenzátor ak nie tak to pošli nareklamáciu (ak máš) a mali by ti to vymeniť za nový kus.
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Odpálená doska ?

Príspevok od používateľa spencer »

ako je pre boha možné že bol kondenzátor odtrhnutý ? :cool:
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
FoboSVK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 354
Dátum registrácie: Pi 28. Jún, 2013, 13:19
Bydlisko: Bratislava

Re: Odpálená doska ?

Príspevok od používateľa FoboSVK »

Ani nechci vedieť :red: .Asi som ho nechtiac odtrhol keď som nasádzal grafickú kartu. Od vtedy si dávam pozor ako čert na svätenú vodu. :D

Návrat na "Základné dosky"