Starší BUSINESSbook alebo lacný nový LOWend

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Starší BUSINESSbook alebo lacný nový LOWend

Príspevok od používateľa mp3turbo »

.
.
.
.
clovek, vyber si cokolvek, ale prepana nie tie linkovane notebooky ktore maju LESKLY DISPLEJ S PREKLIATYM ROZLISENIM. Horsiu vec ako leskly displej nedokazes na notebooku spravit, pochopil si ?

Ja osobne na notebooku preferujem 17" screen (viem ze pre teba je to neprakticke nosit do skoly) a rozlisenie 1920x1080. Povaha mojej prace je taka ze integrovana grafika mi staci lebo hry sa vobec nehram a lebo vydrz na bateriu, takisto dvojjadro versus stvorjadro ma nechava uplne chladnym.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: Starší BUSINESSbook alebo lacný nový LOWend

Príspevok od používateľa Hrochy »

xsi69 napísal: Mal si ho v rukách alebo ako si tak zmúdrel ?
Píše sa na ňom ako každom inom notebooku do 500€ .
Touchpad má synaptics , inštaloval som naň driver :P

Mám rád keď si ľudia dokážu vybiť zlosť na niečom čo ani naživo nevideli a v rukách ani nedržali .
2 týždne dozadu som ho bral kolegovi a je spokojný , mal som šancu si ho vyskúšať nielen vidieť fotky na eshope :laugh:
Mal som privela lacnych notebookov v rukach a ich opravoval, aby som mohol povedat vseobecny zaver. Vseobecne vravim, ze lacne acer maju problem s klavsnicami a nie len s nimi. Hlavne ich chiclet klavesnice. Dokonca aj lacne 750e notebooky acer boli na rit :). Neviem kolko ich tebe preslo rukami, mne uz 100ky. Pravda je, ze ten konkretny kus som nemal v ruke a urcite som narocnejsi na klavesnicu aj touchpad. Tod vse :). Ostatne, s novymi notebookmi som sa stretol len s Lenovo a Asus - aktualne modely pripadne novinky.
Kedze mas osobne skusenosti, urcite vies lepsie poradit - to myslim vazne, nie ironiu.

Osobne by som kupil "biznis" triedu z bazaru v zaruke.
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Starší BUSINESSbook alebo lacný nový LOWend

Príspevok od používateľa HellAngel »

mne osobne vadi na lowend aceroch tiez klavesnica, ale to som uz pisal skor. je proste plocha a zle sa na nej pise. Touchpad vacsinou stacilo nahrat nove ovladace, alebo ak je to nefunkcne tak reklamacka.

http://www.lacne-notebooky-pc.sk/vykonn ... inkpad-r61

napriklad tu ponukaju repas Thinkpady a zaruka je 12 mesiacov. Je to zaujmava vec, len neviem ako riesia pripadnu reklamaciu, ci je to na dlhe lakte alebo to ide bez problemov.
Vyhoda je ta ze notase su totalne precistene a daju aj novu baterku, ale so slabsou kapacitou, pripadne sa da dokupit aj silnejsia. ale hlavne zaujmave ceny
maju aj dell
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
xsi69
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3601
Dátum registrácie: Pi 07. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Starší BUSINESSbook alebo lacný nový LOWend

Príspevok od používateľa xsi69 »

@mp3turbo
S tým lesklým displayom s trápnym rozlíšením mobilu súhlasím .
Len výrobcom sa NB sa dáko nechce montovať lcd s fHD ...

@HellAngel
s 500gb diskom novou baterkou to vychádza 300€ čo nieje nič moc .
Spoiler: ukázať
PC:
CPU/Cooler: i5-4670K 3,4ghz@4,7Ghz 1,4V + Alpenföhn Brocken 2+XF140
MB: Asrock Z87M-Extreme4
RAM: 2x8gb Crucial Ballistix tactical@2133mhz 10-9-10-24 T1 1,4V
GPU: 1070ti Asus Turboblower
NVME: 512gb VPN100
SSD1: Samsung 860 qvo 512gb
SSD2: Samsung 840 EVO 250gb
SSD3: Hikvision C100 1TB (hot_backup)
HDD: 2x WD RED 3TB RAID 1 v silentmaxxoch (cold_backup)
PSU: Superflower Golden King 550w 80+platinum
CASE: Fractal Arc Mini
LCD: AOC Q3279VWF
Audio: Xonar DX , Microlab B77+solo6c , Fiio X3 64gb , Sony MDR-1R
OS: Win 10
Cooling: 4x120mm fractal silent@350rpm, cryorig XF140@ 400rpm, Enermax tb silence@ 300rpm, SS he01 140x38mm fan @ 400rpm

NB_Personal: HP elitebook 830 G5
CPU: i7 8650u
RAM: 32gb
GPU: Intel 620
SSD: 1tb nvme
LCD: fHD sureview 120hz
LTE: áno

NB_Work: HP elitebook 840 G5
CPU: i7 8650u
RAM: 32gb
GPU: Intel 620
SSD: 512gb nvme
LCD: fHD
LTE: áno


Phone: Xiaomi mi8 128gb weekly rom
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Starší BUSINESSbook alebo lacný nový LOWend

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak 500gb hdd tam davat nemusi, kludne do 250e s baterkou a bez ofiko WIn sa zmesti.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: Starší BUSINESSbook alebo lacný nový LOWend

Príspevok od používateľa Hrochy »

@HellAngel
Ked som mal nejaky Acer Timeline 13.3" (to je ten "lacny" 750 € kusok, ktory som spominal v mojom 1. poste), hned po kupe siel na reklamacku s klavesnicou aj touchpadom a vymenili mi to. Po oprave sli oba lepsie, lenze menili aj display a polamali mi tam plasty a siel hned na druhu reklamaciu :laugh: .

Urcite nieco na nasich tvrdeniach bude, ked sam Acer uzna reklamaciu novych notebookov :-) .
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Starší BUSINESSbook alebo lacný nový LOWend

Príspevok od používateľa newmi »

no a kam sme sa dostali? Tam kam som ja mieril od zaciatku, repas business book xP

Tu je aj KONKRETNY tip. Nemusis to kupovat odtial ale nejaky link s cenou som musel dat. Alebo tento ale tam by bolo dobre dokupit este 2GB RAM.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
drastyk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 424
Dátum registrácie: So 30. Júl, 2011, 14:41
Bydlisko: Bratislava (32)

Re: Starší BUSINESSbook alebo lacný nový LOWend

Príspevok od používateľa drastyk »

Hlavne tu T400ku nekupuj za 280 :D. trhova cena max 180 euro...
Spoiler: ukázať
MB: Asus Z170 Pro Gaming CPU: i7 6700K@4,5Ghz VGA: Gainward GTX 1070 PSU: Seasonic s12 520 W RAM: Corsair 16GB@3000 Mhz CASE: Define R3 Black Pearl Monitor: Benq 2411z 144Hz" Repro: Focal Alpha 65 DAC: Audient iD14 & nuForce uDac 2 Sluchádlá: Sennheiser HD 598
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Starší BUSINESSbook alebo lacný nový LOWend

Príspevok od používateľa HellAngel »

hrochy no a? proste vadny kus, este si nemal niekaju vec hned na prvy krat vadnu? usudzujes ze acer je smejd koli 1 reklamovanemu kusu?
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: Starší BUSINESSbook alebo lacný nový LOWend

Príspevok od používateľa Hrochy »

HellAngel napísal:hrochy no a? proste vadny kus, este si nemal niekaju vec hned na prvy krat vadnu? usudzujes ze acer je smejd koli 1 reklamovanemu kusu?
Ten konkretny kusok bol vseobecne reklamovany - priamo mi to povedal chapik z reklamacky v Alze.
Kupil som druhy krat ten isty notebook v novej revizii a taktiez bola na rit klavesnica aj touchpad. Ten som aj hned vratil.

Nie, netvrdim to len z tohto jedneho zaveru, ale z vela notebookov, ktore som spravoval, rozoberal, opravoval ...
Sice firmy pouzivaju vacsinou biznis notebooky, ale acer notebooky som mal par 10tok v rukach a neboli to prave najlepsie kusky. To, ze sa to zvrtlo vsetko na Acer je nahoda. Samozrejme existuju aj ine znacky, ktore produkju lacne kusky a su rovnako zle :) (nevynimajuch Sony Vaio a to nie su lacne notebooky). Take notebooky je potrebne kupovat jednoducho len nove. Dokonca aj baterie v tychto kusok vydrzia vacsinou tak 1 rok. Vo vyssich cenach biznisov kludne aj 3, priemer len tipnem medzi 1.5 az 2r pouzitelnosti. Moj Asus UL20A ma teraz 3 roky, povodnu bateriu a stale na nej bezi realnych 5,5 h prace a na wifi :). Je to asus, sice nie povodne lacny (kupil som ho z bazaru za 360e s povodnou cenou 750e).
Zvyknem si popozerat a pochytat aj nove drahe kusky. Velmi ma zaujimali Asus ultrabooky a tam som zistil velky probem s nerovnakou kvalitou - kvalita zalezi od kusu pripadne serie. Od notebooku a 1400e ocakavam, ze bude nie len hlinikovy, ale ze nebude vrzgat, display sa v MHD ci SAD nebude stale naklanat, ze jas obrazovky bude dostatocny na pouzivanie vonku, ventilator bude normalne regulovany a ako v pripade UX31E (alebo UX31A?) chcem klavesnicu, kde napisem aspon 1 vetu bez toho, aby moje stlacenia klavesov boli vzdy zaregistrovane. Takze ani Asus neobhajujem a ani ziadnu inu znacku. Najlepsie si vybrat konkretne notebooky a medzi nimi hladat na bazaroch / kupit nove.
Su vsak veci, ktore sa tykaju vsetkych notebookov ako napr.: nekvalitna bezolovnata tvrda praskajuca pajka a nekvalitne HDD.

Moj okruh vyberu notebookov je na zaklade tychto skusenoti velmi obmedzeny. Osobne by som bral macbook, nebyt maleho uhla otvorenia notebooku a samozrejme ceny. Hral som sa s 15" retina verziou a ta bola fajna :cool:. Dokonca aj jas obrazovky vonku bol dostatocny.

Pacia sa mi aj samsung 9 serie 13.3ka (ako mac air), ktora bola nedavno recenzovana na nasich weboch. Vyzera fajn, az na integrovane SSD priamo na MB - ako spravit recover z SSD, ak odide nieco na MB??? Samozrejme chlapik predvadzajuci samsung HW na to nevedel resp. nechcel odpovedat. Mal som ho vsak v ruke len par min - na testy velmi malo. Kolko stoji vymena baterie sa tiez pri predaji neriesi. S novymi Samsung nemam ine skusenosti, preto im davam sancu.

Nuz, kazdy ma pristup k inym veciam :).
Spoiler: ukázať
werty158
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Po 16. Sep, 2013, 23:11

Re: Starší BUSINESSbook alebo lacný nový LOWend

Príspevok od používateľa werty158 »

Tak dik za rady, pisem ako som dopadol :) nakoniec som kupil cez ebay HP elitebook 8530p. Zatial som spokojny, konstrukcia je super :good: tak isto aj vykon. Mam akurat prolem s quick launch buttons... ale to sa snazim vyriesit. Uz som aj na pretaktovani zalozil temu tak ak niekto viete, budem rad za kazdu radu :)

Návrat na "Nákupná poradňa"