Nove PC - 3 varianty

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
dark_globe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1028
Dátum registrácie: Št 29. Sep, 2011, 08:33
Bydlisko: Michalovce

Re: Nove PC - 3 varianty

Príspevok od používateľa dark_globe »

takto... corsair si zdroje sam nevyraba , u neho je vždy veľmi striedava kvalita čo sa tyka jednotlivych modelovych rad...
najkvalitnejšie kusky su tie ktore pre nich robi seasonic samozrejme ,
druha trieda je potom CWT ale aj oni sa už u novych modelov pre corsair zlepšili vid nova revizia HX alebo nova modelova rada RM ...
najhoršie su na tom kvalitou VS a tuto modelovu radu som tak trocha nepochopil lebo už CX je da sa povedať low end ...

xfx core edition pro 550w by bol lepšou voľbou ale ako som pisal nechcel som tam mmiešať dalši e-shop a dalšie poštovne navyše...
ten OCZ vyraba tiež CWT a odporučil som ho zamerne lebo na rozdiel od ostatnych akože gamingovych modelov ako fatality atd su v ňom použite kvalitne japonske kondiky a ma stabilnu regulaciu napatia a nizke zvlnenie...
je to spoľahlivy zdroj aj ked na dnešne moderne pomery ma už slabšiu 12v vetvu vzhľadom na svoj celkovy vykon
ale na taku zostavu s prehľadom stači...

veľmi dobre a pomerne lacne zdroje vie vyrobiť aj delta
čo je vyrobca s bohatou tradiciou napr. za 53e sa da kupiť antec vp550p kde su tiež iba japonske kondiky...
ma sice nižšiu učinnosť a pomerne hlučny fan ale od zdrojov v takej cene sa neda takpovediac čakať všetko v jednom baleni...

absolutny top su v sučastnosti samozrejme seasonic so svojou platformou KM3 no a potom super flower ...
personal rig:
Spoiler: ukázať
cpu: ryzen 7 5700X
cooler: DeepCool AK400
mobo: ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II
graphics: Asus Dual RTX 2070 SUPER EVO OC
ram: 2x16gb Kingston FURY renegade black 3600MHz cl16
ssd: Crucial P3 Plus 1TB NVMe
case: Fractal Design Focus 2 Black Solid
power supply: EVGA 600 GD
sound card: Creative Sound BlasterX AE-5 Plus
headphones: Beyerdynamic MMX 100 , Audio-Technica ATH-M20x
monitor: MSI Optix G241 144Hz 1ms IPS
operating system: windows 10 PRO
Mullah
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 113
Dátum registrácie: Ne 30. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Hamuliakovo

Re: Nove PC - 3 varianty

Príspevok od používateľa Mullah »

Tak novy komp mam poskladany :) Este raz dakujem vsetkym za rady.
Par postrehov na zaver:
- je sice pekne ze Zalman Z3 ma regulator otacok, ale aj tak som ho nepouzil, ale napojil ventilatory na dosku. Vanguard celkom slusne ovladanie chladenia
- zadny ventilator v Z3 nie je regulovatelny... a tym padom je teraz najhlucnejsim elementom pocitaca. Nie je to ale nic kriticke, zatial necitim potrebu ho menit
- Xigmatek Loki II pre nepretaktovany procesor je uplne postacujuci - nema podla mna zmysel kupovat nic drahsie. V idle nepocut, teplota pod 30 stupnov, v zatiazi (hra) nepocut tiez, teplota 45 stupnov, az OCCT ho dokaze dostat do otacok, procesor sa dostal na 82 stupnov. Ale to predsa nebudem bezne robievat ;)
- zbytocne som sa obaval AMD v kontexte linuxu. Aj ked sa jedna o uplne novu kartu naistalovala sa hned a bez ziadnych problemov. Naopak - s Win7 som mal problem - nechcela sa ani spustit instalacia s tou kartou. Musel som nainstalovat na zakladnej grafike a az potom pridat tu kartu. Netusim, co by som spravil, keby som mal procesor bez grafiky...
AMD Ryzen 7 3700X, Arctic Freezer 34, Asus TUF Gaming B550M-Plus, Crucial Ballistix 3200MHz@3600MHz 2x16GB, SAPPHIRE Radeon NITRO+ RX 570 8GB, Crucial MX500 500GB, Seagate Barracuda ST2000DM001, Asus DRW-24F1ST, OCZ ZS Series 550W, Zalman Z3, HP 23xi

Návrat na "Nákupná poradňa"