TP-Link nepriradí IP

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Rafi87
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: St 01. Jún, 2011, 16:12

TP-Link nepriradí IP

Príspevok od používateľa Rafi87 »

ahoj, mám internet od Telekomu, a pred týždnom som si zakúpil router TP-Link TD-W8961NB, a robí mi také problémy, že ráno keď zapnem router tak mi niekedy nepriradí IP, nie že nepriradí IP, ale nepripojí ma k netu, všetko mám nastavené ako má byť,, ANNEX B, ADSL2+, meno heslo všetko správne, DHCP zapnuté, DNS servery mám tiež manuálne nastavené podla telekomu,, a raz ma to pripojí raz nie,, musím vždy reset router a potom už všetko načíta,,

kde alebo čo mám zle nastavené? :(


>> Testing Ethernet LAN connection ...PASS
>> Testing ADSL Synchronization . PASS
>> Testing ATM OAM segment ping ... PASS
>> Testing ATM OAM end to end ping ... PASS
>> Testing ATM OAM F4 segment ping ... FAIL
>> Testing ATM OAM F4 end to end ping ... FAIL
>> Ping Primary Domain Name Server . FAIL
>> Ping www.ya.hoo.com ... PASS

má tam byť yah0o :D len kvoli smajlu je tam bodka
CPU: Intel i7-4790K, MB: MSI Z97 GAMING 5, RAM: Kingston 16GB KIT DDR3 1866MHz CL10 HyperX Fury, GPU: MSI GTX 970 GAMING 4G, SSD: Samsung 850 Pro 128GB, HDD: 4TB WD Purple, chladič CPU: SCYTHE Grand Kama Cross 2, 2x FAN: NOCTUA NF-P12 PWM, Power supply: Seasonic S12II-620, TV Tuner: Aver TV 3D Capture HD
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: TP-Link nepriradí IP

Príspevok od používateľa Hrochy »

Ak sa ti raz pripoji a raz nie, tak to znamena, ze nastavenia musis mat v poriadku.
Problem by som hladal skor v samotnom firmware routra resp v nerovnakej implementacii niektorych protokolov.
Telekom si casto dava dodavat ADSL routre s firmware, pre neho upravenym. Skus nahodit najnovsi firmware pripadne skus OpenWRT (neviem, ci tam ide aj DSL) alebo podobne open source routre.

Neviem, co je F4 segment ping, ale problem bude v ATM vrstve. Na nej, ako pouzivatel nastavujes len VPI a VCI. Su to cisla cesty a okruhu pre dany typ sluzby. Internet ma ine pridelene hodnoty ako VoIP a IPTV. Kedze sa ti obcas pripoji, tak tie snad nebudu zle nastavene.

Dalej sa nastavuje meno a heslo pre protokol, cez ktory sa prihlasujes na RADIUS server. Po uspesnom prihlaseni sa, a teda aj overeni pouzivatela ti telekomacke DHCP prideli verejnu IP adresu. To vsetko sa ale moze stat az po tom, co sa ADSL linka nasynchronizuje a naslene prepoji pomocou ATM protokolu k DSLAMU. Ak to ATM prepojenie nejde, ani PPPoE nepjde a ani ti neprideli IP adresu.

Preto, ak sa ti znovu neprihlasi do siete telekomu a budes mat odskusany novy firmware, zavolaj do telekomu na podporu. Osoby na zak. linke poruch ta casom kvoli neznalosti prepoja na technicku podporu a tam ti mozno povedia, kde je chyba. Ak ti siel net pred tym s telekom adsl routrom dobre, zvalia to na tvoj novy router. Ak chytis normalneho technika, tak ti snad povie co presne treba spravit alebo mozno nieco inak prestavi v nastaveniach portu DSLAMu, kde si pripojeny.

Edit:
Az teraz som si vsimol ping na yah-oo. To je co? Ak ti ide z routra ping na externe webu, tak problem bude skor v pripojeni tvojho PC na samotny router. To otestujes tak, ze das PC pevnu IP adresu a otestujes pripojenie k routrun cez ping a skusis sa rpipojitmna router na jehom http server.
Naposledy upravil/-a Hrochy v So 02. Nov, 2013, 13:47, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
Rafi87
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: St 01. Jún, 2011, 16:12

Re: TP-Link nepriradí IP

Príspevok od používateľa Rafi87 »

kde asi začnem, VPI a VCI mám nastavené dobre, tak ako má telekom, 1 a 32,, FW mám najnovší, resp, z verzie jedna najnovší, trojku nechcem dávať, lebo píšu na ofiko stránke tp-linku že môže poškodiť router ked dám nesprávny FW, tak riskovať nejdem,, a áno na Dlinku od telekomu mi šiel net v pohode, ale chcel som dvojanténový a taký kde môžem dať vlastné vačšie antény,, na dlinu sa meniť nedá,, spýtam sa takú vec, čo sa týka firewallu, ten mám vypnúť v routry? a sú tam dalšie nastavenia ako NAT atd blbosti, to všetko načo slúži? alebo UPnP, nemám to všetko povypínať?
das PC pevnu IP adresu a otestujes pripojenie
vo wine nastavím nejakú pevnú IP a skúsím ísť na net?

//edit,,
problem bude skor v pripojeni tvojho PC na samotny router
nie, s pripojením nemám problém, bo ráno ked zapnem router, tak ako prvé na net sa pripájam cez mobil, PC je ešte off,, a ked mi nejde net v mobile, tak idem do routru, a tam vidím že server nepriradil routru žiadnu IP,

tam kde mám IP Address, getaway atd, tak to mám vždy prázdne, mám tam len IP DNS, to 195.146....

Kód: Vybrať všetko

http://oi40.tinypic.com/9jzs4w.jpg
CPU: Intel i7-4790K, MB: MSI Z97 GAMING 5, RAM: Kingston 16GB KIT DDR3 1866MHz CL10 HyperX Fury, GPU: MSI GTX 970 GAMING 4G, SSD: Samsung 850 Pro 128GB, HDD: 4TB WD Purple, chladič CPU: SCYTHE Grand Kama Cross 2, 2x FAN: NOCTUA NF-P12 PWM, Power supply: Seasonic S12II-620, TV Tuner: Aver TV 3D Capture HD
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: TP-Link nepriradí IP

Príspevok od používateľa Hrochy »

Dostanes na na router = ty mas od routra pomocou DHCP pridelenu IP adresu. Takze medzi PC a routrom je komuňikacia spravna.
Firewall ani NAT nemaju vela spolocneho s PPPoE na prednastavenych routroch. Tych nastaveni sa nemusis chytat. Samozrejme, existuju aj vynimky. Ked jedno nastavenie na smerovaci ovplyvnuje nespravnym sposobom ine. Ak sa chces s tym hrat, tak to mozes skusit. Pripadne skus na PPPoE nastavit ken jeden druh autentifikacie - tusim ze sa pouzivam CHAP. To plati v pripade, ze tam mas nastavene Auto reps. PAP or CHAP.

Tak je potom problem v ADSL modeme / routri. Firmware routra sam neprepises, preto ak chces, skus ten problem riesit cez telekom, alebo si zapoj na Adsl linku tvoj stary modem od telekomu a do neho cez obycajny ethernet kabel zaoji svoj novy adsl wifi router. Novy router bude zapjeny len na switchovane porty a jeho WAN linka bude nezapojena. Taktiez mozes na nom povypinat adsl zalezitosti a nechas len WiFi. Samozrejme, nie je to najlepsie riesenie, ale bude fungovat. Na starom routri samozrejme WiFi vypnes a namiesto jedneho zariadenia budes mat dve.

Ono aj tak tie kombinacie modem, router, wifi AP nikdy dobre nefunguju. Idealne je mat separatne len modem s podporou viacerych VPI, ktory zapojis do samostaneho routra s wifi, alebo este k tomu nejaku inu spolahlivu WIFinu.

Skus ale najprv zmenit tu autentifikaciu v PPP protokole.
Spoiler: ukázať
Rafi87
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: St 01. Jún, 2011, 16:12

Re: TP-Link nepriradí IP

Príspevok od používateľa Rafi87 »

preinštalovať FW viem aj ja sám doma, len musel by som stiahnúť z TP-linku nový FW trojku, len verzia mojho modemu / routru je jedna, tak asi by to nepasovalo,,

teraz som vypol a zapol router a zas mi to spravilo,, a skúšam tu nastavenia atd, a všimol som si že mi tu táto položka robí problém
prepnem sa na ADSL a späť na ADSL2+ tak mi net do pol min nabehne,, len prečo to nevie hned po zapnutí :(

Kód: Vybrať všetko

http://oi43.tinypic.com/307nvjl.jpg
takéto niečo ako píšeš PAP or CHAP som v routri nevidel,, kde by to malo byť?
CPU: Intel i7-4790K, MB: MSI Z97 GAMING 5, RAM: Kingston 16GB KIT DDR3 1866MHz CL10 HyperX Fury, GPU: MSI GTX 970 GAMING 4G, SSD: Samsung 850 Pro 128GB, HDD: 4TB WD Purple, chladič CPU: SCYTHE Grand Kama Cross 2, 2x FAN: NOCTUA NF-P12 PWM, Power supply: Seasonic S12II-620, TV Tuner: Aver TV 3D Capture HD
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: TP-Link nepriradí IP

Príspevok od používateľa Hrochy »

Prepisanim FW som myslel menit jeho zdrojovy kod, ktory ma len vyrobca + poznat ho + poznat standardy + telekom implementaciu.

ADSL a ADSL2+ prechod si vyzaduje nanovo synchronizaciu linky kvoli roznemu frekvencnemu spektru a modulacii. Obvykle to trva cca 30s az 1min.

Ak ti nepomohla zmena z auto nastaveni na pevne a telekom nevie pomoct, tak uz len ostava pripojit stary modem a novy pouzivat len ako AP.
Spoiler: ukázať
Rafi87
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: St 01. Jún, 2011, 16:12

Re: TP-Link nepriradí IP

Príspevok od používateľa Rafi87 »

alebo to kde mám na výber manuálne či auto nastavenie, ADSl2+, ADSl2, G.DMT atd, mám nastaviť na auto??? a taktiež kde je Annex B mám na výber B J M a potom všetky nastavím na Annex B/J/M a hento vrchné tiež na auto?
CPU: Intel i7-4790K, MB: MSI Z97 GAMING 5, RAM: Kingston 16GB KIT DDR3 1866MHz CL10 HyperX Fury, GPU: MSI GTX 970 GAMING 4G, SSD: Samsung 850 Pro 128GB, HDD: 4TB WD Purple, chladič CPU: SCYTHE Grand Kama Cross 2, 2x FAN: NOCTUA NF-P12 PWM, Power supply: Seasonic S12II-620, TV Tuner: Aver TV 3D Capture HD
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: TP-Link nepriradí IP

Príspevok od používateľa Hrochy »

Myslel som tym opacne. Ked mas auto, vsetko manualne nastavit na konkretne hodnoty podla Telekomu.
Ak si tam mal konkretne hodnoty, skus auto :). Kto vie, ci to nejako pomoze. Myslim si, ze skor nie, no za vyskusanie nic nedas.
Spoiler: ukázať
Rafi87
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: St 01. Jún, 2011, 16:12

Re: TP-Link nepriradí IP

Príspevok od používateľa Rafi87 »

aaa čo znamená toto?

Bitswap Enable
SRA Enable
CPU: Intel i7-4790K, MB: MSI Z97 GAMING 5, RAM: Kingston 16GB KIT DDR3 1866MHz CL10 HyperX Fury, GPU: MSI GTX 970 GAMING 4G, SSD: Samsung 850 Pro 128GB, HDD: 4TB WD Purple, chladič CPU: SCYTHE Grand Kama Cross 2, 2x FAN: NOCTUA NF-P12 PWM, Power supply: Seasonic S12II-620, TV Tuner: Aver TV 3D Capture HD
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: TP-Link nepriradí IP

Príspevok od používateľa Hrochy »

Bitswap Enable - prenos informacii ruseneho frekvencneho kanala na ine, menej zarusene kanaly
SRA enable - automaticka adaptacia prenosovej rychlosti pri vacsom ruseni linky

Predvolene nastavenia by aspon podla mojho usudku mali byt Enable. Nie som z Telekomu a ani neriesim pristupove ADSL siete, takze nie som expert :) .
Spoiler: ukázať
Rafi87
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: St 01. Jún, 2011, 16:12

Re: TP-Link nepriradí IP

Príspevok od používateľa Rafi87 »

no nevadí, ked sa mi to nepodarí spojazdniť tak pondelok zavolám o telekomu, a poprosím ich aby pomohli nastaviť router,, inak v tom nemôže byť problém že mi na dlhú dobu až 72 hodín dáva IP? alebo to asi nič že
CPU: Intel i7-4790K, MB: MSI Z97 GAMING 5, RAM: Kingston 16GB KIT DDR3 1866MHz CL10 HyperX Fury, GPU: MSI GTX 970 GAMING 4G, SSD: Samsung 850 Pro 128GB, HDD: 4TB WD Purple, chladič CPU: SCYTHE Grand Kama Cross 2, 2x FAN: NOCTUA NF-P12 PWM, Power supply: Seasonic S12II-620, TV Tuner: Aver TV 3D Capture HD
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: TP-Link nepriradí IP

Príspevok od používateľa Hrochy »

Nie je to zle. Tak je nastaveny DHCP server a paramater Lease Time.
Spoiler: ukázať
Rafi87
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: St 01. Jún, 2011, 16:12

Re: TP-Link nepriradí IP

Príspevok od používateľa Rafi87 »

Takze, som na mobile a zas to neslo! Uz ma to vytaca :D :( a toto mi pisalo v logu
1/1/2000 0:0:2> main: init completed
1/1/2000 0:0:2> SNMP TRAP 3: link up
1/1/2000 0:0:3> adjtime task pause 1 day
1/1/2000 0:0:27> MPOA Link Up
1/1/2000 0:1:0> Call Failed
1/1/2000 0:1:33> Call Failed
1/1/2000 0:2:3> Call Failed
1/1/2000 0:2:33> Call Failed
1/1/2000 0:3:3> Call Failed
1/1/2000 0:3:33> Call Failed
1/1/2000 0:4:3> Call Failed
Tak som musel prepnur na ADSL2 a naspat na ADSL2+ a uz to slo
CPU: Intel i7-4790K, MB: MSI Z97 GAMING 5, RAM: Kingston 16GB KIT DDR3 1866MHz CL10 HyperX Fury, GPU: MSI GTX 970 GAMING 4G, SSD: Samsung 850 Pro 128GB, HDD: 4TB WD Purple, chladič CPU: SCYTHE Grand Kama Cross 2, 2x FAN: NOCTUA NF-P12 PWM, Power supply: Seasonic S12II-620, TV Tuner: Aver TV 3D Capture HD
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: TP-Link nepriradí IP

Príspevok od používateľa Hrochy »

Tak stale je ot problem zo strany WAN :)
Spoiler: ukázať
Rafi87
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: St 01. Jún, 2011, 16:12

Re: TP-Link nepriradí IP

Príspevok od používateľa Rafi87 »

to akože zo strany providera? telekomu?
CPU: Intel i7-4790K, MB: MSI Z97 GAMING 5, RAM: Kingston 16GB KIT DDR3 1866MHz CL10 HyperX Fury, GPU: MSI GTX 970 GAMING 4G, SSD: Samsung 850 Pro 128GB, HDD: 4TB WD Purple, chladič CPU: SCYTHE Grand Kama Cross 2, 2x FAN: NOCTUA NF-P12 PWM, Power supply: Seasonic S12II-620, TV Tuner: Aver TV 3D Capture HD

Návrat na "Siete"