USB WIFI problem

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Lord Anakin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 552
Dátum registrácie: Ut 29. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad / Košice

USB WIFI problem

Príspevok od používateľa Lord Anakin »

Zdravim pani.

Kamarat potrebuje riesit pripojenie inernetu ale jedine bezdrotovo. Siet uz mu funguje a v jeho izbe na notebooku vsetko slape ako ma. Telefony vykazuju po pripojeni do siete slaby signal ale ako tak to ide. Problem nastava pri pokuse prepojit stolovy pc v ktorom je USB WIFI karta. Ta signal najde ale nechce pripojit pc do siete. Vkuse vyhodi problem a nepripoji. Ak na mojom telefone vytvorim hotspot tak sa pc v pohode napoji a vsetko slape ako ma. USB kartu som skusal s tym istym pc na inej wifi sieti a rovnaky problem. Cize v routroch by asi nemal byt problem ... len uz som bezradny a neviem ako by som to poriesil. Mate nejaky napad alebo v com by mohla byt chyba ?
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: USB WIFI problem

Príspevok od používateľa felipe25 »

Skusit nahodit nove ovladace do stoloveho PC pre wifi kartu, pripadne preinstalovat cely windows....
Niekedy pomoze len to, a vyhovorkou nieje ani to, ze cez mobil to ide..

Mne router robi to, ze raz za cas ked dlho bezi bez vytiahnutia zo zasuvky nepriradi IPcku mobilu.. skus resetnut router, a tak sa pripojit, ak to nepojde ostava len reinstall windowsu/alebo drivre skusit ine..

Ozaj - cim sa pripajas na wifi vo windowse? softom od vyrobcu karty alebo windowsom? skus to prehodit nech to robi samotny windows, nie soft pre wifi kartu...

kazdopadne, najprv by som skusal vytiahnu router z elektriky, po minute zapni a skus sa pripojit.. ak nepojde pohras sa s ovladacmi na wifi kartu.... alebo zmen aby wifi siete hladal samotny windows... ak nepomoze ani to jedine reinstall.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Lord Anakin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 552
Dátum registrácie: Ut 29. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad / Košice

Re: USB WIFI problem

Príspevok od používateľa Lord Anakin »

nechal som tie ktore si nasiel win ovladace ... ked to neslo stiahol som nove ... je to msi tuner ... no ani to nepomohlo

win je preinstalovany na novo tak nechapem ako to ze to nejde ked to pred par rokmi v pohode slo...

resetnut router som tiez skusal u toho kamarata a bez uspechu ... nechcem mu zas rozbit aj tu siet co mu ide..

nefunguje to ani softom od winu ani softom od karty ...

ked si to tak uvedomujem podobna instalacka winu sla na jeden notas a ten mal tiez problem sa prpojit k sieti. Nemoze to byt len nejake nastavenie vo win ?

skusal som skoro vsetko co ma napadlo , na tej karte je nejake tlacitko na wps ale uz si nepametam ako to fungovalo, ale sa mi zda ze je to na parovanie pomocou toho ze ked to stlacis naraz aj na karte aj na routri tak sa sparuju ale na routri nic take nieje ... ale toto je dost vystrel do slepa asi ...

napada ma kupit len novu kartu a dufat ze to nebude vykazovat rovnaky problem ... alebo nejake dalsie napady ?

felipe inak dakujem za rady na pokusy
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: USB WIFI problem

Príspevok od používateľa felipe25 »

odporucam kupit nieco take:
http://www.alza.sk/tp-link-tl-wn822n-d309073.htm
nieje to karta do PC, ale do buducna to vyuzije aj pri booku...


ak chce kartu do PC, tak nieco take:
http://www.alza.sk/tp-link-tl-wn881nd-d309074.htm
uz len z principu a do buducna by som bral do slotu PCI-E, samozrejme ak ho na doske ma, ak nie, tak nieco do PCI slotu..:
http://www.alza.sk/tp-link-tl-wn851nd-d290920.htm

ale moj nazor je, ze by to malo ist po preinstalovani normalou MS original verziou WIndowsu.... ma tam windows7 ci xp?
zazil som podobne problemy ktore nesli nijak inak vyriesit nez reinstalovanim....
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Lord Anakin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 552
Dátum registrácie: Ut 29. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad / Košice

Re: USB WIFI problem

Príspevok od používateľa Lord Anakin »

objednal som dalsi wifi kluc, ten ma aj antenku je to od rovnakeho vyrobcu ajo ten prvy co si postol sa mi zda

ked nepomoze ani ten tak jedine reinstal .... je tam nahodena 7micka 64b ultimate sa mi zda ... a ked nepomoze ani to tak tu prvu moznost vyberiem....

Návrat na "Siete"