Zrkadlovka na extremne sporty

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Nightlight
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1065
Dátum registrácie: Št 06. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Zrkadlovka na extremne sporty

Príspevok od používateľa Nightlight »

mp3turbo napísal:...nesmies si mylit panning a rozmazanu fotku kvoli tomu ze auto preslo nejaku vzdialenost pocas expozicie. To su velmi odlisne veci....
Ved prave to je panning, ak pri tej expozicii sledujes auto
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Zrkadlovka na extremne sporty

Príspevok od používateľa mp3turbo »

"pocas expozicie" som myslel "pocas expozicneho casu ked snimac aktualne snima" to znamena ked fotis na 1/400s, to auto proste prejde nejaku vzdialenost za tych 1/400sekundy. Fotak mas na najpevnejsom stative na svete, ISO nejake, apertura nejaka, expozicny cas akykolvek - to auto sa proste hybe. Nech je to 1/400s alebo 1/2000s, proste ten voz sa hybe. Ziadny panning sem teraz netahame. Normalna regularna expozicia.

Este raz : tak ako si presne citoval moje vyjadrenie : nesmies si mylit panning a rozmazanu fotku kvoli tomu ze auto preslo nejaku vzdialenost pocas expozicie. To su velmi odlisne veci.

A teraz pozeram ze som to napisal naopak - malo to byt "Sony ma na ISO1000 taku sumovost ako klasicke DSLR na priblizne ISO1600" to znamena ze Sony je v sumovosti horsie ; ano je to samozrejme sposobene SLT ciastocne priepustnym zrkadlom. Dnesne generacie fotakov nemaju do ISO3200 vratane nejaky vaznejsi problem.

Chalani aj niekto citate tie prispevky a ROZUMIETE IM ? Alebo je tu kopa fotografov a odbornikov a takato sialena blbost co som napisal nikoho netresla do cela ? Schvalne needitujem moj prispevok na predchadzajucej strane, tu chybu tam necham. Ja nie som neomylny, pisem rychlo a vela a potom to takto dopadne. Pozrite, poradil som - teda som rozhodne skusil - dajte niekto ine navrhy.

Ved o tom je diskusia.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Nightlight
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1065
Dátum registrácie: Št 06. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Zrkadlovka na extremne sporty

Príspevok od používateľa Nightlight »

1 - slovo expozicia neznamena, ze mas fotak na stative. Spravny fotograf snad nebude fotit extremne sporty zo stativu, objekt treba sledovat. Len tak dosiahnes ten najkrajsi zaber. Neviem, preco si sam domyslas nejake omyly ostatnych ludi, pritom sam si svoj omyl neuvedomis.

2 - nikto tu nie je povinny citat tvoje prispevky, z ktorych kazdy by vosiel na celu stranu A4. A ked v nich urobis chybu, musis si ju najst asi sam, pretoze mne osobne sa tie tvoje litanie citat nechce (aj ked som ich par zo slusnosti precital) a urcite nie som sam.

3 - toto je nakupna poradna, a tak treba poradit, nie napisat milion zbytocnych uvah a nerealnych pripadov. A radit zatial prilis nie je k comu, pretoze nepozname to najdolezitejsie - rozpocet.
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5571
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Zrkadlovka na extremne sporty

Príspevok od používateľa Odar »

mp3turbo, nie sme blbi, rozumieme, chybicku som si vsimol, ale na co rypat do hovna, ked je kazdemu, kto trochu vie o com, jasne, ze si to myslel opacne, ako si to napisal :facepalm:

Mna by skor zaujimalo, co si z tych mega prispevkov zobral Kami :D
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Zrkadlovka na extremne sporty

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to je veru to najdolezitejsie :)



>> slovo expozicia neznamena, ze mas fotak na stative.

nikde som netvrdil ze to znamena.


Zvlastna doba... vsetci chcu poradit ale nie su ochotni citat a spracovat informacie a nedajboze im este nahodou aj porozumiet. Tak to potom tak aj vyzera. A ako chcete poradit, systemom ze cela odpoved ma byt "nikon d7100" bez udania jedineho dovodu ? Naco je taka rada ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Nightlight
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1065
Dátum registrácie: Št 06. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Zrkadlovka na extremne sporty

Príspevok od používateľa Nightlight »

Jediny, kto tu spominal D7100, si ty :) A myslim, ze Kamiho prispevky si precital kazdy, kto tu nieco pisal.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Zrkadlovka na extremne sporty

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no a ? Nejedna sa o konkretny model, to bolo akoze na ukazku. Nemozes napisat len tak typ fotaku a nic k tomu, to nema ziadnu hodnotu a vyznam.

Prepac, ale ty si dal nejake konkretne doporucenie a zdovodnenie preco? Jasne ze nie, len sa tak pytam...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Kami
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: So 16. Mar, 2013, 21:24

Re: Zrkadlovka na extremne sporty

Príspevok od používateľa Kami »

Mullah napísal:Ja dufam ze tie extremne sporty budes s tou zrkadlovkou len fotit, nie ich sucasne aj robit. Neviem ci ktorakolvek zrkadlovka by prezila downhill ;)
Pozri sa na Pentax K-50. Ma utesnene body a niektore objektivy (odolne proti prachu a striekajucej vode) - to by sa ti mohlo zist.
Tak, áno ale keď budem fotiť tak pôjdem pomaličky s kľudom. Tak to robíme aj teraz, bratrancova zrkadlovka, vodná a ideme :D
Kami
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: So 16. Mar, 2013, 21:24

Re: Zrkadlovka na extremne sporty

Príspevok od používateľa Kami »

Prečítal som všetko a porozumel som, sice som musel používať dosť často google ale porozumel. Ďakujem za odpovede, rozmýšľam asi o tom sony.

Návrat na "Nákupná poradňa"