Štruktogram

Sekcia o programovaní, programovacích jazykoch...
Používateľov profilový obrázok
branox
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Št 01. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Malacky,BA

Štruktogram

Príspevok od používateľa branox »

Zdravím Vás, vedel by mi nieko poradiť ako napísať vývojový diagram a štruktogram k tomuto zadaniu?

"Vyvorte vývoj.diagram a štruktogram algoritmu ktorý načíta N prirodzených čísiel a zistí koľko z nich je kladných"

vývojový diagram by som mal, myslím že by mal byť správny, ale s tým štruktogramom si neviem rady :-(

Ďakujem
Spoiler: ukázať
PC : MB: MSI-Z790 Tomahawk CPU: i9 14900k RAM:64GB Corsair Vengeance HDD : WD 850X 1TB GPU:MSI RTX 4070 Super PSU:Gigabyte Aorus 1200W CASE:Fractar Design North Speaker:Logitech Z-2300 LCD:2xDell Ultrasharp 34" Mouse:Logitech MX Master Keyboard:MS Sculpt Ergonomic
NB: DELL Precision 5570: Core i7, 32GB RAM, Quadro GPU, Samsung 980Pro ...
Používateľov profilový obrázok
raul
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Ne 11. Sep, 2011, 12:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Štruktogram

Príspevok od používateľa raul »

No je to uz hodne davno co som nakreslil nejaky vyvojovy diagram. Ten tvoj vyzera na prvy pohlad celkom ok ale nepamatam si, ako presne sa riesil vstup viacerych udajov. Lebo v skutocnosti by islo napr. o vstup do pola kde by mal kazdy prvok svoj index. Tak isto v kroku, kde mas napisane len X by malo byt asi zapisane, ze do premennej X sa priradi nejaka hodnota zo vstupneho pola, napr. N s indexom i (Ni).

No a k tomu struktogramu. Nazyva sa to aj Nassi-Shneiderman Diagram (NSD). Pokial mas spravne nakresleny vyvojovy diagram a vygooglis si ako vyzera NSD notacia, tak by prepis uz nemal byt problem. Zapisal by som to asi nejak takto, ale nedavam na to ziadnu zaruku ;) Daj potom vediet ako si dopadol v skole :)
Spoiler: ukázať
MONITOR: Eizo EV2436WFS

Návrat na "Programovanie"