Hladam VPS s priamym peeringom do DE-CIXu a platbou cez SMS

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 425
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Hladam VPS s priamym peeringom do DE-CIXu a platbou cez SMS

Príspevok od používateľa Googler1 »

caute hladam VPS server na Slovensku alebo v Cechach s priamym peeringom (prepojenim) do DE-CIXu (Nemeckej chrbticovej siete) a moznostou predplatit si takyto virtualny server na niekolko dni/tyzdnov/mesiacov formou SMS.

Zatial som nasiel iba jednu ciastocne vyhovujucu firmu Vnet pretoze ma priamy peering do DE-CIXu, ale nie je tam moznost platby cez SMS.
Viete mi poradit nieco ine?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Hladam VPS s priamym peeringom do DE-CIXu a platbou cez

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pre tvoju informaciu, priamy peering odtialto do Nemecka nema nikto. Proste nemas natiahnuty priamy schlauf.
V neposlednom rade Nemecko ma viacero chrbticovych sieti a viacero peeringov.

Rady tohoto charakteru nemozes hladat na uzivatelskom fore sirokej verejnosti. Povedz co presne potrebujes, definuj prenosove pasmo v Mbit/s maximal a average, maximalne latencie, SLA (pozadovane 24x7 ?), konfiguraciu virtualky a naroky na storage, nevynechaj penale pri nefunkcnosti a uvidime co pre teba vieme spravit. Nezabudni na cenovku ktoru si ochotny zaplatit.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 425
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Re: Hladam VPS s priamym peeringom do DE-CIXu a platbou cez

Príspevok od používateľa Googler1 »

Vnet priamy peering ma
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Hladam VPS s priamym peeringom do DE-CIXu a platbou cez

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to je ta firma co jej momentalne vypadlo jedno datacentrum a nejde jej stranka ? To je ta firma ktora ma nedostupne obidva DNS servery ?

http://www.six.sk/mrtg/vnet.html

kukaj ten nenormalny nestandartny pokles trafficu. No ti si im teda fakt spravil peknu reklamu teraz. Poznamka : zivy graf, ked ho budete kukat na druhy den (datum pisania prispevku!) tak uz bude v poriadku.

Preco si myslis ze maju peering ? Lebo je to napisane na nejakej webstranke ? Priamy peering podla mna nemaju:
http://www.de-cix.net/
http://www.de-cix.net/customers-partner ... frankfurt/
http://www.de-cix.net/customers-partner ... x-hamburg/
http://www.de-cix.net/customers-partner ... ix-munich/

najdi mi tam VNET prosim (mozno tam su akurat tie hnusne nemcuriska nemaju stranku v poriadku). Zahranicna konektivita dnes stoji menej ako euro za megabit, iste sa najdu dovody preco by firma chcela mat priamo do Nemecka alebo Rakuska volaco, ale moc sa to neoplati na prachy takze sa do toho nikto prilis nehrnie. To je ten "technicky" dovod, pre tvoju informaciu.

Vobec si nepovedal co chces alebo potrebujes, dostal si uplne konkretne otazky takze toto cele zase bude jeden mokry sen - reagoval si iba nejakou nepodstatnou informaciou ktora mozno pravdiva je, mozno nie je. Chybu chlapci urcite opravia (uz sa o tu opravu snazia hodinu a pol) a zivot ide dalej. Vnet je normalna velka slovenska firma, maju zazemie, v pohode.


Nezabudni vysvetlit preco je pre teba zivotne dolezity priamy peering z Nemeckom. Nezabudni pridat preco si nekupis VPS priamo v Nemecku od lokalneho providera a preco spekulujes na Slovensku.

Do Leipzigu mam 16ms pingy z Bratislavy. Do Kosic na TUKE (technicka univerzita) mam sest milisekund. Priamy peering alebo nepriamy, to je uplne jedno. Pri bandwidth teste som vytlacil 630Mbit/s jedinou session na FTP a to som sa vobec nesnazil. Teraz, 6:26pm kedy je u nas husta premavka.

Drzim palec s priamym peeringom.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Hladam VPS s priamym peeringom do DE-CIXu a platbou cez

Príspevok od používateľa faugusztin »

No a hlavne naco platba cez SMS? Naco nejaky peering ? Objednaj si nejake VPS priamo hostovane v DE, zaplat cez Paypal a hotovo.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Hladam VPS s priamym peeringom do DE-CIXu a platbou cez

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no co, hrdina ? Uplne presne si zadefinoval svoje poziadavky, na velmi jednoduche, presne a adresne otazky nedokazes odpovedat. Na doporucenia tiez nereagujes.

Co s tebou ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Hladam VPS s priamym peeringom do DE-CIXu a platbou cez

Príspevok od používateľa Chris »

:hysterical: ved chalan chce kupit tesco kartu a zaplatit VPS cez SMS, aby si mohol utejit identitu a pokusat a o kto vie co..
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs

Návrat na "Siete"