Multimedialna krabicka k TV

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
marcus-16
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 938
Dátum registrácie: Ut 18. Jan, 2011, 22:11
Bydlisko: Pezinok

Re: Multimedialna krabicka k TV

Príspevok od používateľa marcus-16 »

ten prvy predajca ma 66k feedbackov, 99.2% positivnych, veril by som mu..
tomu druhemu asi nie
CPU: i3 2120 + Gelid Tranquillo + UCTB12P MB: ASUS P8Z77-V LX VGA: Sapphire HD 7770 GHz Edition RAM: 8GB Crucial DDR3 1600MHz HDD: Seagate Barracuda 7200.12 500GB PSU: Arctic Cooling Fusion 550W LCD: Benq G2420HDBL Case: Fractal R3 + UCTB12P
Používateľov profilový obrázok
xsi69
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3601
Dátum registrácie: Pi 07. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Multimedialna krabicka k TV

Príspevok od používateľa xsi69 »

ten prvy neber , je to stara mk802
Ked tak kup nieco novsie ako mk808 alebo este lepsie mk802 IIIS
Tomu druhemu predajcovi by som nedoveroval .
Pokial by to aj bol scam , ebay ti peniaze vrati .
Mam s buyers protection dobre skusenosti .
Spoiler: ukázať
PC:
CPU/Cooler: i5-4670K 3,4ghz@4,7Ghz 1,4V + Alpenföhn Brocken 2+XF140
MB: Asrock Z87M-Extreme4
RAM: 2x8gb Crucial Ballistix tactical@2133mhz 10-9-10-24 T1 1,4V
GPU: 1070ti Asus Turboblower
NVME: 512gb VPN100
SSD1: Samsung 860 qvo 512gb
SSD2: Samsung 840 EVO 250gb
SSD3: Hikvision C100 1TB (hot_backup)
HDD: 2x WD RED 3TB RAID 1 v silentmaxxoch (cold_backup)
PSU: Superflower Golden King 550w 80+platinum
CASE: Fractal Arc Mini
LCD: AOC Q3279VWF
Audio: Xonar DX , Microlab B77+solo6c , Fiio X3 64gb , Sony MDR-1R
OS: Win 10
Cooling: 4x120mm fractal silent@350rpm, cryorig XF140@ 400rpm, Enermax tb silence@ 300rpm, SS he01 140x38mm fan @ 400rpm

NB_Personal: HP elitebook 830 G5
CPU: i7 8650u
RAM: 32gb
GPU: Intel 620
SSD: 1tb nvme
LCD: fHD sureview 120hz
LTE: áno

NB_Work: HP elitebook 840 G5
CPU: i7 8650u
RAM: 32gb
GPU: Intel 620
SSD: 512gb nvme
LCD: fHD
LTE: áno


Phone: Xiaomi mi8 128gb weekly rom
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6768
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Multimedialna krabicka k TV

Príspevok od používateľa molnart »

marcus-16 napísal:ten prvy predajca ma 66k feedbackov, 99.2% positivnych, veril by som mu..
tomu druhemu asi nie
ken rockwell tvrdi ze spolahlivy rating je od 99,5% vyssie a vsetko co je pod tak treba dat ruky prec http://www.kenrockwell.com/tech/ebay/seller.htm
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Multimedialna krabicka k TV

Príspevok od používateľa killswitch »

inak ak by niekoho zaujimalo konkretne na tom XtreamerTV, tak uz su to skoro dva tyzdne, co ho mam doma. kludne sa pytajte.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6768
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Multimedialna krabicka k TV

Príspevok od používateľa molnart »

tak skus popisat vseboecne skusenosti, najlepsie porovnanie s xbmc, v com je lepsie v com horsie
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Multimedialna krabicka k TV

Príspevok od používateľa killswitch »

porovnat ti to neviem, kedze xbmc nepouzivam.

jednoduchy pociatocny setup wizard ma tusim nejakych 7 krokov. bez problemov nasiel wifinu, spojenie je stabilne. bez problemov nasiel zdielanu zloku na pc.automaticky vyhlada a priradi filmom sypnosis a poster.

aplikacie ako dropbox, facebook, ci wikipedia su zatial vazne skor do poctu, uvidime co prinesie dalsi fw.

paci sa mi jednoduchost. clenovia domacnosti maju s ovladanim minimalne problemy. jazyk sa da nastavit aj cestina.

zatial to robi presne to, co som od toho ocakaval. rozmyslam teraz, ci do toho nahodit aj pevny disk, kedze to ma predpripravu na dva a pol palca. ale skor to budem riesit NASom, ktory ale zatial este nie je doma.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6768
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Multimedialna krabicka k TV

Príspevok od používateľa molnart »

diky, skusim nejake konkretnejsie otazky:
- vie to automaticky stahovat titulky z ceskych webovych stranok?
- nacitava titulky, resp. daju sa vybrat aj ked nemaju rovnaky nazov ako video?
- vie zobrazit externe titulky aj v pripade ze su uz nejake ulozene priamo v mkv?
- stahuje to aj ratingy z Imdb?
- ma to nejaky webovy interface? ak ano mohol by si dat nejaky screenshot?
- aka je celkova rychlost zariadenia? da sa na nom otvorit web, alebo spustit youtube video?
- kedze to ma v zaklade android, idu tam nainstalovat softy z marketu alebo z apk?


na toto asi nebudes vediet odpovedat, ale zaujimalo by ma ci je mozne ocakavat ze sa tam neskor softverovo prida dekodovanie h265
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Multimedialna krabicka k TV

Príspevok od používateľa killswitch »

-neviem, nenasiel som nic na konfiguraciu. ma to ale funkciu automatickeho vyhladania titulkov (predpokladam, ze podla zvoleneho jazyka GUI). ovsem ked na to kliknem, tak mi vyhodi, ze sa titulky nepodarilo stiahnut.
-titulky sa automaticky nenacitaju ak sa nevolaju ako film, ale daju sa manualne vybrat.
-nejake hviezdickove ratingy tam su, ale neviem odkial to berie a ci sa to da konfigurovat. inak myslim, ze si mozes hviezdickovat aj sam.
-ak myslis prehliadac, tak tam ziaden nie je. su tam zatial len konkretne aplikacie: wikipedia, airdroid, dropbox, facebook, mail, youtube
-rychlost je dostatocna. nemam to velmi s cim porovnavat, ale pomale mi to nepripada. youtube vide idu krasne aj v HD.
-je to silne modovany android, takze bezne apk tam nejdu. tiez to nema arm procak, co ma vacsina androidov, takze myslim, ze treba MIPS kompatibilne apky. toto som blizsie neskumal zatial. na pracu a hry mam pocitac, takze ani nie je velmi dovod.

-to naozaj neviem. momentalne je v beta testovani novy FW, ktory by mal mat nejakych 30 "vylepseni". nic viac sa ale zatial nevie.
pepito
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po 16. Dec, 2013, 23:46

Re: Multimedialna krabicka k TV

Príspevok od používateľa pepito »

ahojte,

uvažujem tiež nad nejakým MMC, konkrétne nad xtreamer prodigy, sw3 a tv. Na prvé dva je v poslednej dobe dosť kritiky čo sa týka FW, tak sa chcem spýtať ako to vypadá s tv, resp aké sú dlhodobejšie skúsenosti s xtreamer tv. Medzi požiadavky patrí: prehranie všetkého, analógový audio výstup, ethernetové pripojnie a základná podpora NAS, integrovaný HDD, pasívne chladenie

k tomu xtremru TV by som sa chcel spýtať:
1) podporuje posielanie videa cez HDMI a audio cez analógový výstup
2) predpokladám že je tam základné CIFS, na ktoré sa dá pripojiť aj z PC?
3) pri NASke dá priečinok s adresárom dať pod nejaké heslo?
4) existuje nejaká možnosť ovládania z androida?
5) podporuje dvoje rôzne titulky súčasne
6) sú nejaké novinky v poslednom Firmware v1.3.0525, dorobené, nedorobené veci?
7) ovládač mi príde geniále jednoduchý, je to tak aj reálne?
8) xlivecz je to tam, resp bol nejaký nadšenec, ktorý by to tam dostal?
9) tu som našiel nejaké videorecenzie http://www.youtube.com/watch?v=FgkY792IyRs http://www.youtube.com/watch?v=-FJnJgmWBH4 je to aj pri poslednom FW také, alebo sú tam nejaké zmeny
10) skúsenosti, postrehy a atď, resp aj či by si ho kúpil znova
11) predpokladám že má v sebe zabudovaný DLNA server na streamovanie po lokálnej sieti
12) disk je tam možné vložiť o max. kapacite 1TB?

Ďakujem
Jagged
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Po 12. Jan, 2009, 15:38
Bydlisko: Poprad

Re: Multimedialna krabicka k TV

Príspevok od používateľa Jagged »

Momentalne nieco zhanam pre znameho. Ide len o to aby to prehralo MKV, malo disk a co najnizsiu cenu. Ten Sencor je uplne inac popisany v recenzii a inac v komentaroch. :(
MB: Asus P8P67 Pro B3 rev., CPU: Intel® Core™ i5-3350P 3.10 GHz + Noctua NH-U12P SE2, PSU: FSP Aurum Series 600W Gold, RAM: Kingston HyperX DDR3 1600 12GB, HDD1: OCZ Agility 3 Series 120GB, HDD2: WD Caviar Black (WD1001FALS) 2x1TB (Raid 0), HDD3: WD Caviar Green (WD5000AACS) 500GB, GPU: Nvidia GeForce GTX 570, Blu-Ray: LG BH10LS30, Case: Fractal Design Define R2 Black + 3x NOCTUA NF-S12B, OS: Windows 7 Home Premium SP1 64bit, LCD: Benq 24" G2420HDB, REPRO: Genius SP-HF1800a
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Multimedialna krabicka k TV

Príspevok od používateľa killswitch »

pepito:

xtreamertv mam a na pozeranie filmov je ok. zatial prehral vsetko. bohuzial casom skor odoberali app, akoby ich pridavali. jedina app, co tam mam je youtube aj ta je na urovni akoby ju programovalo 7 rocne dievcatko. takze rozne dropbox, netflix, facebook, twitter, wiki a neviem co vsetko slubovane tam nie je. ak bolo, tak to odobrali v novsich updatoch, pretoze to malo obrovske bugy. s filmami problemy nie su, streamujem cez wifi z NFS sharu.

1) neviem
2) nemam vo vnutri disk, takze nepotvrdim na 100%, ale na sieti mam automaticky vytvoreny share XtreamerTV, takze asi ano.
3) myslim, ze nie. mozes mat len zaheslovany share, ale ak ho raz pripojis k xtreamru a zadas mu heslo, tak tam uz bude odomknuty.
4) slubuju, ale zatial len z iphone. imo sa androidu ani nedockame
5) neviem, skor nie. nic take v nastaveniach si nepamatam
6) vo firmwaroch sa zatial pridavaju len minimalne funkcnosti. ak si pozries release notes nejakych starsich, tak zbadas ze nejde o ziadne velke veci + oprava chyb. fw sa ani nevydavaju nejak casto
7) ovladac je ok. rozmiestnenie tlacitok a funkcnost mi pridu ok. ale je leskly, takze je hned zamatlany a jeho konstrukcia je tiez skor lacna cina. tlacitko OK sa mi uz otaca svojvolne okolo svojej osy :)
8) neviem, neviem co to je
9) nechce sa mi to pozerat, ale viem, ze som to uz videl, ked som kupoval XTV ja. vtedy to bolo extremne zabugovane, teraz uz menej :)
10) pouzivam ho len sem tam, takze vela to otestovane nemam. jedina vaznejsia chyba je, ze ked ho necham ale dva tyzdne zapnuty, tak sa niekedy potom seka a treba restart. ale nie je to pravidlo. stalo sa mi to asi dva-tri krat. ak by som ho mal kupit znova za povodnu cenu 120 eur, tak poviem no way! hlavne preto, ze tvorcovia naslubovali hory doly, ze co vsetko pridaju a pridal tak akurat tocenu zmrzlinu. takze miesto multimedialneho streamra, mam len streamer obycajny. u nas sa da kupit za menej, nedavno tiez mali akciu priamo na ich strankach aj s wifi za 49. to uz je jeho realnejsia cena a za tu cenu je to myslim ok. ale ja osobne uz od tejto firmy nic nekupim. nemam rad, ked niekto robi zo zakaznika ko..ta ;)
11) podporu DLNA ma, ale ci vie servovat ostatnym zariadeniam neviem, kedze tam nemam disk.
12) no idea
pepito
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po 16. Dec, 2013, 23:46

Re: Multimedialna krabicka k TV

Príspevok od používateľa pepito »

mno ehm...
Ďakujem za názor, nesie sa v štýle posledných užívateľských recenzií na heureke, alze a podobne...
tú cenu si pamätám, momentálne ide okolo 65€ a začínam rozmýšľať či aj tá cena nieje prehnaná, lebo aj pro tomto tv sa potvrdzuje to isté ako pri ostatných xtremroch, že výrobca nasľuboval a v každom novom fw sú nové bugy a staré niesú odstránené....

tú 1 by si vedel vyskúšať, by si pripojil cez AV pripojenie, teda ak máš potrebné káble
Jagged
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Po 12. Jan, 2009, 15:38
Bydlisko: Poprad

Re: Multimedialna krabicka k TV

Príspevok od používateľa Jagged »

MB: Asus P8P67 Pro B3 rev., CPU: Intel® Core™ i5-3350P 3.10 GHz + Noctua NH-U12P SE2, PSU: FSP Aurum Series 600W Gold, RAM: Kingston HyperX DDR3 1600 12GB, HDD1: OCZ Agility 3 Series 120GB, HDD2: WD Caviar Black (WD1001FALS) 2x1TB (Raid 0), HDD3: WD Caviar Green (WD5000AACS) 500GB, GPU: Nvidia GeForce GTX 570, Blu-Ray: LG BH10LS30, Case: Fractal Design Define R2 Black + 3x NOCTUA NF-S12B, OS: Windows 7 Home Premium SP1 64bit, LCD: Benq 24" G2420HDB, REPRO: Genius SP-HF1800a

Návrat na "Nákupná poradňa"