Acer travelmate 2350 a pripojenie na wifi

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
enro1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 07. Mar, 2010, 17:06

Acer travelmate 2350 a pripojenie na wifi

Príspevok od používateľa enro1 »

Dobrý deň. Kúpil som si router D-Link Dir 600 ( mam internet Antik to je asi nepotrebný údaj). Chem sa spojit na wfi. Wifi siet mam zapnutu mam to overené pretože na mobile tu svoj sieť chytím. Mam notebook Acer Travel Mate 2350, skúšal som sa napojiť na wifi pomou programu acer lan configuration intel pro set wirelles . Acer software mi ani nespusti a na intel mi pise No supported wireless adapter a na nič sa nedá kliknuť. Na boku mam tlacidlo ktore ked posuniem napise ze wirelles comucation on/off a ani tak mi to wifi nenajde. Teraz frčim na kabli a ide to ale rad by som sa volne pohyboval po byte s bezdratovou sietou prosím vás kto vie pomožte mi.Vopred Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Acer travelmate 2350 a pripojenie na wifi

Príspevok od používateľa matopd »

Tak ked to nejde tak, potom by si asi mal skusit wzc (windows zero configuration). Inak bolo by celkom fajn, keby si sa rozpamatal, aky pouzivas OS, lebo je to potom len "bludenie v tme".

M
enro1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 07. Mar, 2010, 17:06

Re: Acer travelmate 2350 a pripojenie na wifi

Príspevok od používateľa enro1 »

OS JE Windows Xp Professional SP 2
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Acer travelmate 2350 a pripojenie na wifi

Príspevok od používateľa matopd »

OK,

Skus tu utilitku od aceru (ale len utilitku, nie driver) zmazat a skus sa pripojit pomocou uz spominaneho wzc.

M
enro1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 07. Mar, 2010, 17:06

Re: Acer travelmate 2350 a pripojenie na wifi

Príspevok od používateľa enro1 »

Prepač za moju nevedomosť ale čo je to utilika
Používateľov profilový obrázok
qq6600
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1651
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 21:08
Bydlisko: Bratislava II

Re: Acer travelmate 2350 a pripojenie na wifi

Príspevok od používateľa qq6600 »

utilita = pomocny program

a tym pomocnym programom je "acer lan configuration intel pro set wirelles"
enro1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 07. Mar, 2010, 17:06

Re: Acer travelmate 2350 a pripojenie na wifi

Príspevok od používateľa enro1 »

Zmazal som spustil som wzc a stale nic
Používateľov profilový obrázok
Pit167
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Pi 04. Júl, 2008, 19:17
Bydlisko: Malacky

Re: Acer travelmate 2350 a pripojenie na wifi

Príspevok od používateľa Pit167 »

Nazdar mam notebook Acer TM 2203LC ten sice tiez ma tlacitko na zapnutie WIFI ale vstavane wifi nema mam katru do slotu PCMIA (dufam ze som to napisal spravne) cez ktoru sa pripajam na wifi. Nasiel som si uzivatelsku prirucku tvojho NB a mam pocit ze tam wifi tiez nieje. Mal si to uz niekedy priojene na wifi? Ak ano skontroluj sifrovanie v routri a v NB.
Neberme život príliš vážne aj tak sa z neho nedostaneme živý.
Spoiler: ukázať
CPU intel E8500;Cooler Katana III;MB intel DP35DP;RAM:4x1GB Corsair CM2X1024-6400; VGA:Leadtek PX9600GT 512MB;HDD WD800AAJS(System)+2xWD6400AAKS;DWDRW:Plextor PX716A;Skrinka Thermaltake M9; Zdroj:Fortron BlueStormII 500W;Monitor HP 2309m Klavesnica: Microsoft SideWinder X4; Myš: Microsoft SideWinder;Print:Epson Stylus Photo RX585; OS:Windows Vista Home Premium 64bit
enro1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 07. Mar, 2010, 17:06

Re: Acer travelmate 2350 a pripojenie na wifi

Príspevok od používateľa enro1 »

Skontroloval som wifi mam nastavenu presne no ta druha cast bola pravdiva presiel som par straniek o mojom NB a zistil som : "Ľutujeme ale tento notebook nema automaticke či samovyhľadavacie zariadenie. Ak by ste chceli ziskať pripojenie wifi prosíme zakupte si u nás jednu z wifi kariet". Veľké ĎAKUJEM všetkým ktorý sa mi snažili pomocť.
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Acer travelmate 2350 a pripojenie na wifi

Príspevok od používateľa matopd »

Ako? Mozes sem hodit link na web, kde si sa to docital. Keby sa mi take nieco dostane do ruky, tak to asi niekomu otrieskam o "hlavu".
Používateľov profilový obrázok
Pit167
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Pi 04. Júl, 2008, 19:17
Bydlisko: Malacky

Re: Acer travelmate 2350 a pripojenie na wifi

Príspevok od používateľa Pit167 »

Treba si uvedomit ze sa bavime o notebooku ktory ma tak 5-6 rokov a vtedy nebolo standardom vstavane wifi a tych par € za to nestoji navyse ak je vykonejsie ako to ktore by tam bolo s pred tych 6-tich rokov. ;) http://www.alza.sk/wifi-adapter-edimax- ... d79839.htm
Neberme život príliš vážne aj tak sa z neho nedostaneme živý.
Spoiler: ukázať
CPU intel E8500;Cooler Katana III;MB intel DP35DP;RAM:4x1GB Corsair CM2X1024-6400; VGA:Leadtek PX9600GT 512MB;HDD WD800AAJS(System)+2xWD6400AAKS;DWDRW:Plextor PX716A;Skrinka Thermaltake M9; Zdroj:Fortron BlueStormII 500W;Monitor HP 2309m Klavesnica: Microsoft SideWinder X4; Myš: Microsoft SideWinder;Print:Epson Stylus Photo RX585; OS:Windows Vista Home Premium 64bit
misocko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 23. Dec, 2013, 19:17

Re: Acer travelmate 2350 a pripojenie na wifi

Príspevok od používateľa misocko »

ahojte
na kolegovom notai som vymenil nefunkci hdd a teraz by som chcel rozchodit dovtedy funkcnu wifinu.
pre wifi mi tam nabehne tento screen, bohuzial neviem to nastavit tak aby sa to u mna pripojilo. co sa tyka znalosti tak som si sam napajal router , pc dokazem nainstalovat, rozobrat, poskladat, vycistit, taktiez som bez prolemov rozchodil wifi na mojom notasi s win7. toto je vsak nad moje sily, vie mi niekto poradit? pripoji sa tento dedusko aj na moju wifi ktoru mam zaheslovanu ? - nikde tam totiz nevidim poziadavku na heslo, v zozname sieti najdem aj moju wifi.
vopre dik
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Acer travelmate 2350 a pripojenie na wifi

Príspevok od používateľa matopd »

v prvom rade odinstaluj tu aceracku utilitku na wifi a pouzivaj WZC. Este by si mozno mohol hladat problem v nastaveni AP a to v konfigu "channel", moze byt, ze ten notas nema Tvoj frekv. rozsah.
misocko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 23. Dec, 2013, 19:17

Re: Acer travelmate 2350 a pripojenie na wifi

Príspevok od používateľa misocko »

no vcera som sa uz trochu prehrabaval vo WZC, len som cakal ze to bude jednoduhsie cez tu acer util., skusim teda dnes pohladat nejaky navod ako na wzc. co sa tyka frekvencie - asi by som ju nemal v zozname sieti ak by nevedelo moju frekvenciu, ci?
misocko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 23. Dec, 2013, 19:17

Re: Acer travelmate 2350 a pripojenie na wifi

Príspevok od používateľa misocko »

tak uz to fici, odinstaloval som ovladace a na cca 4ty pokus si to samo naslo tie spravne
Ďik :-)

Návrat na "Siete"