Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Bitcoin, Litecoin atď.
Všetky informácie o kryptomenách nájdete sem
Používateľov profilový obrázok
overlordslovak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Ne 08. Jan, 2012, 23:02
Bydlisko: Huncovce

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa overlordslovak »

ja by som bez zaruky do toho nesiel...celkovo PC komponenty bez zaruky to neni pre mna :D ale nejaka krajsia cena by ma presvedcila takze je to len o peniazoch...ale zase vezmi si ...tie grafiky sa ti zaplatia tak 50€ hore dolu :D
i7
jurajz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Ut 10. Dec, 2013, 22:07

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa jurajz »

zaplatia, ale iba ked LTC predas, ked ich chces podrzat povedzme rok-dva tak je osud navratnosti neisty
ty ich predavas?
Používateľov profilový obrázok
hornik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 03. Dec, 2013, 15:13
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa hornik »

7970tky som kupil so zarukou, ktora trva do 30.5.2015.

Inak pekna fakturka, 43 grafik na nej, 24 maticnych, procakov, diskov... typek vraj 2 mesiace nezaplatil, tak mu zobrali vsetko a rozpredavali cez bazos. mat 2 mesiace 43x 730kHs = 31390kHs "zadara" v casoch, ked bola obtiaznost asi 1000kHs, jaky sen :-)
exminer :)
Používateľov profilový obrázok
overlordslovak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Ne 08. Jan, 2012, 23:02
Bydlisko: Huncovce

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa overlordslovak »

ako kto mu to dal ked nezaplatil? a jakze by sa na slovensku stalo ze by uz za dva mesiace stihli dojst k zaveru ze to zhabú :D

a LTC a vsetko predavam :D ked je krajsi kurz ale...mam aj dlhodobe rezervy v nejakych minciach...ale podstatne je najprv dorovnat ucet :D
i7
MegatronSK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Št 26. Dec, 2013, 23:27

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa MegatronSK »

Inac ktora verzia 280X vam tazi najviac? Momentalne mam R280X vapor-x a ten dava 700khash. Rozmyslam, ze dokupim este asus directcu 2, ktora by mohol byt najtichsia, ci mate iny tip? (Pripadne mate tip, kde su aktualne skladom?)
Kalkulačka na nové kryptomeny (100+ sk/cz minerov): http://bit.ly/kryptomeny-2014
Používateľov profilový obrázok
overlordslovak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Ne 08. Jan, 2012, 23:02
Bydlisko: Huncovce

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa overlordslovak »

qcomp ma este 1x GIGABYTE 280X...AGEM ma vraj nejake...Sapphire pokial viem je na spodku grafickeho priemyslu(mimo specialov ktore su aj podstatne drahsie) ...a vsetky davaju cca. rovnako len chladenie je ine ale ja by som sa bavil medzi ASUS a GIGABYTe
i7
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa CageJ »

ked ti dava len 700kh/s problem je vacsinou v slabom OC alebo treba pouzit iny miner
jurajz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Ut 10. Dec, 2013, 22:07

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa jurajz »

mne dava gygabyte r9 280x na switchercoine v dlhodobom priemere 600kH no a na ozcoine mi davala 700kH
pouzivav cgminer 3.7.2 a skusal som aj cgminer 3.5, bezo zmeny
Používateľov profilový obrázok
hornik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 03. Dec, 2013, 15:13
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa hornik »

overlordslovak tak 10-15 rokov dozadu, ked este Agem nemal otvoreny web a predaj hocikomu, o Alze a Sharku sa nikomu nesnivalo a notebook bol drahym snom, som skladal kompy. Dalo sa v pohode trhnut na stolnom 5-10tis Skk za 2-3 hodky roboty, lebo Datart predaval s 50-80% marzou oproti Agemu.
2001 som mal 1 zakazku za 120tis Skk a kedze to bol exspoluziak zo zaklady, tak som mu to dal na fakturu (prvy a posledny krat). Po mesiaci a pol som si prisiel po tie kompy a namiesto 15tis zisku skoncil s 5tis stratou. Podobne to opisal ten, co mi predaval karty.

r9 280x mam Asus DCU2TOP, podtaktovane na 1050/1500 a dava 730kHs. Vsetko je to imho nastavenim minera. Default som mal 660, pretaktovane na 1100 jadro este menej. Potom som sa pohral s minerom a po hodke som si povedal, ze staci. Mozno by to dalo aj viac, ale uz som dalej neskumal.
exminer :)
jurajz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Ut 10. Dec, 2013, 22:07

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa jurajz »

Ked som ja robil este v 1999 v znamom Euro Compe, tak sme nakupovali komponenty po 50-100ks /skrine, procaky, disky, MB..../, vsetko co si len spomenies. Z Agemu sme chodili s plnym pickupom a to niekedy aj 2x za den a cca 2x za tyzden. V tom case tam skladalo denne cca 5 chalanov po 8PC, ktore sme expedovali na vsetky predajne po Slovensku. Ked to krachlo, tak kolko si myslis, ze toho zostalo nevysporiadaneho? Ked sme boli v platovej neschopnosti, tak nam uz nikto na fakturu nedaval a chodil som s hotovostou, niekedy aj viac ako 100000Sk nakupovat, ked bol isty odber :-)
Dneska ti uz na fakturu neda asi nikto.
Používateľov profilový obrázok
overlordslovak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Ne 08. Jan, 2012, 23:02
Bydlisko: Huncovce

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa overlordslovak »

jurajz - nechapem jak si dosiel k tomu ze si prerobil? kto nezaplatil alebo co? co krachlo?
- jeden typek z kosic co ho poznam len tak z netu to presne tak robi(alza) :D ahoj robert ked to citas :D
i7
Používateľov profilový obrázok
hornik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 03. Dec, 2013, 15:13
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa hornik »

Minule som videl zltu tabulku s napisom Rebus Computers. Kolka nostalgia :laugh:

Alza berie 5% z ceny tovarov, ale nakoniec ti nevratia prachy, len vymenia za iny tovar... keby predavali aj stavebny material, isiel by som do toho :hysterical:
exminer :)
jurajz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Ut 10. Dec, 2013, 22:07

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa jurajz »

overlordslovak napísal:jurajz - nechapem jak si dosiel k tomu ze si prerobil? kto nezaplatil alebo co? co krachlo?
- jeden typek z kosic co ho poznam len tak z netu to presne tak robi(alza) :D ahoj robert ked to citas :D
Ja som neprerobil, bol som len zamestnanec. V tom case som zabezpecoval nakup a tiez skladanie zostav. Prerobili dodavatelia ako Agem, BGS, Panacom.....
Používateľov profilový obrázok
overlordslovak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Ne 08. Jan, 2012, 23:02
Bydlisko: Huncovce

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa overlordslovak »

hornik a juraj? vy mate nieco spolu jak pozeram :D ja mam len 16 rokov takze tieto vase casy stare :D podnikat a zarabat sa da vzdy :D a otec ma firmu ale s PC to nic nema ale v takych obchodnych kruhoch sa vyznam...

to sa stava ze sa niekto rozhodne nezaplatit nejaku vacsiu palku a potom sa navzajom vsetci poskladaju ale to sa bohuzial stava medzi firmami...medzi smrtelnikmi ti nikto dopredu nic zadarmo neda :D
i7
MegatronSK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Št 26. Dec, 2013, 23:27

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa MegatronSK »

Hmm ta gigabyte by sa mozno tiez dala.. kedze ma 3 ventilatory, tak hadam nebude velmi hlucna... Inac nema niekto doma nejake tie extednery do x16 (kupim)... Rozmyslam, ze zoberiem rovno 2 karty...

Inac ked mam teraz zdroj 850 watt a chcem mat 3 karty.. tak staci dokupit jeden zdroj a napojit na to jednu kartu osobitne? Len ci nahodou nieco specialne netreba...
Kalkulačka na nové kryptomeny (100+ sk/cz minerov): http://bit.ly/kryptomeny-2014

Návrat na "Kryptomeny"