Vysoky ping

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Vysoky ping

Príspevok od používateľa mp3turbo »

zoznam ludi : rozhodne nie. Su to obchodne informacie na ktore nemas najmensie pravo. Okrem ineho, na co by ti sluzili ?

VDSL : bohuzial nemam skusenosti, ja sedim na optikach.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Xjj
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Št 26. Dec, 2013, 17:59

Re: Vysoky ping

Príspevok od používateľa Xjj »

dostal som odpoved :D
Spoiler: ukázať
mne neda reagovat na Vase utoky ohladom nasho nestabilneho internetu. Podla vasich vysledkov merani mame lepsi ping než Vasa spominana VDSL linka. Technogia DSL resp. najnovsia VDSL je zavisla na dlzke vedenia a na pripojenia metalickeho kabla k DSlamu. Pri nevytazenych linkach, len vytocenie PPPoe pripojenia na DSlam urobi 50ms ping a to nehovorim o rezii modemu. VDSL linka v Hradisti nie je dostupna. Co sa tyka ostatnych providerov v Hradisti, tak su napojeny na ten isty uzol a idu po tych istych linkach ako my. To len na okraj. Samozrejme mate pravo vypovedat zmluvu, treba vsak uhradit zmluvnu pokutu 99€. Pokial budu taketo neopravnene utoky na nasu firmu pokracovat, pretoze tym co ste poslali ste len dokazali, ze nase spoje su v poriadku a problem bude na vasich pochybnych serveroch. Vypovieme zmluvu my a zmluvnu pokutu a sirenie zleho mena budeme vymahat.
Xjj
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Št 26. Dec, 2013, 17:59

Re: Vysoky ping

Príspevok od používateľa Xjj »

a dalsi :D
Spoiler: ukázať
vy si myslite ze keby mame problem v nasej sieti s pingom a hromadili by sa nam staznosti tak to neriesime ? Opakujem je v nasom zaujme aby bol zakaznik spokojny aby sa nestazoval a my si mohli robit svoju pracu. Robim technika pre viacero firiem na Slovensku a dokladne poznam topologie sieti velkych firiem a v okrese PE a PD vsetky. VDSL dostupne v Hradisti nie je ani podla telekom.sk a viem to zo svojich zdrojov. Je tam dostupna klasicka DSL linka, co si mozete overit aj dostupnosti sluzieb. Co sa tyka DSL a kabla, nie je to celkom tak, pretoze vela spojov je robenych radiovymi spojmi, tak isto ako radiovy spoj do Novak, odkial ide telekom na Vase strany. Tym nechcem povedat ze mame najlepsi internet a ze nemoze nastat nejaka chyba, len Vas chcem upozornit ze ani pri zmene providera sa Vase problemy pravdepodobne nevyriesia. Pokial robite tracert na google alebo na six tak idete len cez nas jeden spoj ktory ide do Dolnych Vestenic a dalsie hopy su spolocne pre VSETKYCH !!! a tie my nedokazeme ovplyvnit. Slovensko je spojene velmi malo optickymi trasami, a na 90% uzemia ide po jednej optickej trase Telekom, Orange, O2 a ostatny. Co sa tyka zmienky, ze sa pripojilo viac ludi, tak to nema opdstatnenie, pretoze jediny v Hradisti mame nasadenu technologiu, ktora toto osetruje. Hradiste je mala dedina a je tam aj konkurencia, takze sam mozete uvazit, ze nejaky velky pocet zakaznikov tam byt nemoze. Ping do 70ms je vynikajuci a uprimne Vam hovorim, ze pri DSL a VDSL mozete o nom snivat. Ako som Vam uz niekolko krat pisal, mozeme skusit u Vas zmenit radio, mozeme Vas priamo pripojit na opticky bod. Viac pre Vas neviem urobit. Pokial a rozhodnete zrusit zmluvu, mozete s postupom ako som Vam pisal. Len berte na vedomie ze to asi Vas problem nevyriesi.
myslite ze by som mal skusit vymenit radio na streche a dat to na ten opticky uzol :D?
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Vysoky ping

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

mam podobny problem..dedinska wifi..a za boha si nevedia priznat ze im to sem tam laguje..

myslite ze mi pomoze,ak mi zriadia verejnu ip ? alebo co by mi pomohlo ? obcas mam chut ich pozabijat ked hram battelfield :D
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8683
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Vysoky ping

Príspevok od používateľa shiro »

lol a co cakate?

za prve - wifi
za druhe - dedinska wifi

...netusim preco volakto vobec ocakava od dacoho takeho parametre dobreze nie optickej linky....
Uz to, ze je to wifina, vas ma odradit od nejakeho pindania na velkost pingov, ci rychlost. Nevisite na jenom AP sami, staci ze tam dakto pusti torrent ci YT s HD videom a mate po hrani onlinoviek. A tiez niekto pre dedinu nebude riesit 500Mbit/s linku, aby vsetko lietalo rychlo.
Bezne tito wifi provideri nastrkaju do dedinskych wifin obyc. zariadenia, pretoze tam skratka nieje vynosne davat nejake drahe veci.
Samozrejme staci dazd, hmla ci snezenie a kvalita signalu, pingy + rychlost idu do prdele....lebo wifi.

Jedina cesta by asi fakt bola spojit sa s podobne postihnutymi z dediny/dedin (ak existuju) a kopat do nich spolocne. Pretoze ak si jediny, mozes vyskakovat kolko chces, kvoli tebe sa neposkladaju.

Na jednej strane nemozes od dedinskej wifi zdielanej s XY dalsimi ocakavat spickove parametre (ano aj v 21. storoci, lebo peniaze), ale tiez na druhu stranu, treba dokazat ISP ze ma daco zle, ak je to fakt na prd.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Vysoky ping

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

dokazovat..hodil som mu do mailu obrazky obriazovky pingovania googlu..on reagoval ze to je nejaka gamerska ip :facepalm: zrejme si nevsimol prikaz uplne hore
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8683
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Vysoky ping

Príspevok od používateľa shiro »

lol, to je na facepalm....
Ake pingy si mal na googli?
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Vysoky ping

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

https://1drv.ms/f/s!AvV6xW22pYeCguYAu3geMGn4IeGO2Q

takto to ale ide zrejme len,ked sa napoji vela ludi
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8683
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Vysoky ping

Príspevok od používateľa shiro »

Pokial je to dedinska wifi a este do toho dakto pozera YT ci stahuje, tak je toto samozrejme realne mozne.
Ktovie aka rychla je tam linka a aka agregacia. Je to 2.4Ghz ci 5Ghz?
Svojho casu som bol na 192kbit 2.4Ghz wifine s agregaciou 1:6 tusim, na sidlisku s 20k obyvatelov a toto bol bezny stav. Pingy na googla 50ms a pod.
Potom sme presli na 5Ghz 3Mbit linku, kde boli pingy na googla okolo 20-30ms, ked bolo zle pocasie tak aj okolo 100ms.

Teraz som to zo srandy skusal a dosiel som na nejaku haluz....
pokial pingnem www.google.sk, tak mam ping 37 (ipcka 74.125.206.94)
ale pokial pingnem google.sk (bez www pred tym) tak mam pingy 6ms (ipcka 62.168.125.188)
...akoze wtf? v browseri to aj tak vzdy skonci na www.google.sk. Takze niekde je "nieco" blizie co sa stara o presmerovanie. Nepouzivam ani google DNS.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Kaper

Re: Vysoky ping

Príspevok od používateľa Kaper »

Ja som teda naštastie nikdy wi-fi nemal, vyhýbal som sa tomuto typu pripojenia, aj keď sa dnes dá spraviť aj na 5G pásme pomerne kvalitný connect, ale chce to lepšie technológie, nie v 100kách € ale trošku vyššie. U nás na dedine je tiež akože "provider" čo sú ti fi-finy, ale každému to padá :D, viac som to neriešil ani neskúmal.

Nemáš možnosť DSLka? To je na dedine jediná normálna voľba ak chceš mať stabilné pingy. Mám dslko už skoro rok a môžem povedať, že nato ako som daleko od DSLAMU som nesmierne spokojný a pingy na SK sú 25ms pri inom profile linky, sú 20ms (Iný path mode - FastMode, ja mám interleave lebo som dalej od DSLAMU) a pingy do zahranicia, nemecko atd max 40-45ms.

Odporúčam pingy pozerať cez pingplotter, je free, vidíš tam každý hop, a dá sa pomerne jednoducho zistiť medzi ktorým hopom to ping spike-uje. To by som poslal providerovi, a nech to proste rieši, inak mu tie hrable zo strechy pôjdem sundať :D.
Mal som optiku, a aj tam sa mi stalo, že som riešil výpadky - proste som mal vadný filter v rozvodovej skrini, po výmene bolo všetko ok. Treba sa nenechať odbiť a normálne sa aj vyhroziť, predsa platíš za služby a si zákazník... papa

Návrat na "Siete"