Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Bitcoin, Litecoin atď.
Všetky informácie o kryptomenách nájdete sem
Používateľov profilový obrázok
hornik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 03. Dec, 2013, 15:13
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa hornik »

stevo_k1 moc sa prehrieva? a nejaky lepsi chladic na to, okrem vodnika?
exminer :)
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa shajek »

MegatronSK napísal:shajek: Dik za tip.. Objednam a mozno niekedy vyskusam na nejakom testovacom pc.. :-) Fakt ma zaujima, ze ci by zapnuty pocitac dokazal prezit zimu na balkone....
neni zac, ale daj si strasny potor aby si si nezastriekal sloty resp. ine kontaktne plochy. A pokial to neni nove (tj. je tam prach) pomyvaj v isopropyl alkohole
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
stevo_k1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po 05. Aug, 2013, 11:29
Bydlisko: Susany, Slovensko

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa stevo_k1 »

hornik napísal:stevo_k1 moc sa prehrieva? a nejaky lepsi chladic na to, okrem vodnika?
ta spotreba je 560W a nejakych 30W z toho moze byt vodne chladenie, pumpa + 9 ventilatorov. Ale pri vykone 1100 khash/s. Vraj sa z nej da dostat aj 1400, to by mala potom asi vacsiu spotrebu
Prehrieva sa brutalne, so specialnymi chladicmi nemam skusenosti, mozno by si ju uchladil s nejakym vykonnym chladicom ak by si ju mal von zo skrine. Vnutri v skinke ju podla mna ziadny chladic pri LTC miningu vzduchom neuchladi
http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 3#p1067788
MegatronSK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Št 26. Dec, 2013, 23:27

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa MegatronSK »

To radsej 2x 280x za cca 600 eur, pricom dokazu dat pri 500-550 wattoch 1400-1500 khash... :-) bez vodneho chladenia..
Kalkulačka na nové kryptomeny (100+ sk/cz minerov): http://bit.ly/kryptomeny-2014
jurajz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Ut 10. Dec, 2013, 22:07

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa jurajz »

LordKJ napísal:
hornik napísal:pipo137 tak potom mi cisto na 2ks grafik 7970/r9 280x bude stacit moj 650w zdroj yahooo
Akurat som vcera kupil docasne riesenie ala http://www.qcomp.sk/shopping/product_de ... PA7501400- na 2 280x :)
Absolutny srot podla recenzii, ale tak ma 4x pcie ale bol lacny a hned dostupny :D
Daj mi prosim ta vediet, ze ci pri tomto zdroji nemas problem utiahnut 2x R9 280X. Mam totiz rovnaky a na Qcompe /kde si daval link/ maju ozaj dobru cenu, dal som za neho cca 2 tyzdne dozadu 81€ v BGSe. Dostal som k nemu 8Gb USB kluc :)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa LordKJ »

samozrejme uz to fici, len som dodzigal system tam, ale slo to 3/4 dna :D, teraz hura do reinstalu... chcem tam mat 280x+ 290
jurajz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Ut 10. Dec, 2013, 22:07

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa jurajz »

hornik napísal:dnes je switchercoin zase nejaky nevykonny. za 24hod je len o 7% u mna vykonnejsi, nez standardne dolovanie a co ma netesi, mam nastavene posielanie po 0,5 a uz tam mam 0,76LTC a stale neposlali. manualne posielanie nemaju...
Ako ste na tom s posielanim LTC so switchercoinu? Zatial mi to u nich neodpisali, ale ani nic neprislo. Skusil som zvysit treshold z 2,0 na 2,1, ale kedze som tam nechal bezat len cca 35kH, tak to nejaky den potrva, kym to tam pride /teraz 2,0843/. Treshold 2,0 som nastavoval, ked tam bolo 2,04, tak neviem, ze ci s tym moze byt problem...
Používateľov profilový obrázok
overlordslovak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Ne 08. Jan, 2012, 23:02
Bydlisko: Huncovce

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa overlordslovak »

netazim uz...tazil som kratko ale mam 9 000 000 TIPS...ale pada cena...snad to dojde na cryptsy...

a vcera som zo swichercoin vytiahol dalsie 2 LTC ale to uz tam velmi dlho netazim..odislo to do 24h
i7
Používateľov profilový obrázok
hornik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 03. Dec, 2013, 15:13
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa hornik »

stevo_k1 dik za odpoved, takze kombinacia 7990 + 7970 by bola tak na hranici zdroja, ale mala by ficat. pripadne ked pride add2psu, hodim ju na separe 650w zdroj.

MegatronSK keby boli, tak by som neriesil 7990. ale nie su a kamarat ma moznost kupit za menej nez 500e tuto s nejakou zostatkovou zarukou. odskusam a pokial by som to vedel uchladit a slo by to aspon 1300kHs, tak ju beriem. inak sa to za tu cenu na ebayi hocikedy preda. alebo v bazose za 700 :hysterical:

jurajz switchercoin posiela urcite, aj ked nie vzdy presne po nastavenej hodnote. nechavam si poslat po 1.0 a uz mi poslali aj 1.38, 1.35, 1.15, ale mam tiez 1.04-07 transakcie.
exminer :)
plao
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 449
Dátum registrácie: Po 25. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Velke Zaluzie

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa plao »

hornik napísal:sorry, uz som o 2ej zaspaval a nasiel som len tu jednu odpoved.

inak na RAMku tam tiez boli odkazy, ale to boli chyby -55 a -56, na -4 som nasiel len:

http://forum.feathercoin.com/index.php?topic=6155.0

RAM je 3GB, vyhadzuje to aj na inom PC-zajtra budem mat na to cely den tak sa stym pohram...snad su tie grafiky v pohode :?
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa 643 »

napis ten command alebo config, cez ktory to pustas, mas tam nastavene pripadne tie environment variables veci?
jurajz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Ut 10. Dec, 2013, 22:07

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa jurajz »

overlordslovak napísal:netazim uz...tazil som kratko ale mam 9 000 000 TIPS...ale pada cena...snad to dojde na cryptsy...

a vcera som zo swichercoin vytiahol dalsie 2 LTC ale to uz tam velmi dlho netazim..odislo to do 24h
Tvoja taktika je v tom, ze mat natazene co najviac akychkolvek mien a mozno raz z nejakej motyka vystreli a ziska to na hodnote a zamenis? Kolko mas prosim ta penazeniek? :)
Používateľov profilový obrázok
overlordslovak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Ne 08. Jan, 2012, 23:02
Bydlisko: Huncovce

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa overlordslovak »

ano ano...mam vela penazeniek..ked to ziska taku hodnotu jak si predstavujem tak predam :D ale tato zalezitost alternativnych mien bola len zalezitost 7 dni tazenia cca. takze nic strasne... inak tazim alternativa ale predavam v kratsom casovom horizonte...
i7
Používateľov profilový obrázok
hornik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 03. Dec, 2013, 15:13
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa hornik »

tiez rozmyslam nad tym stylom: vydoluj nove, pockaj a predaj, len ked pozeram na rychlost pribudania novych coinov a system, akym to je cele pripravene, vyzera to ako oh-yeb. za ostatne 2 tyzdne pribudlo okolo 10 novych.

princip:
vacsinou si dev (developer :? trosku prisilne slovo imo) necha 1-1.5% na "promotion", co su miliony, ak nie miliardy coinov. od sameho zaciatku sa do toho pustia obrovske mnozstva minerov. ja som skusal OGC (OnlineGamingCoin, 1.5 mega promotion, 150 mega celkovo), do hodky bola obtiaznost 15, potom klesla na 10, teraz je necelych 3.5. plan je vydolovat vsetkych 100-200milionov do 5-10 rokov.

cize na zaciatku ovlada niekto (dev), koho drviva vacsina ludi nepozna, obrovske percento coinov. staci, aby zacali mat aku-taku hodnotu, moze ich predat, ma zarobene a moze sa na cely svoj coin vytoto. kontrola je nulova, promotions su dost vtipne. napr. za logo OGC ponukal ak si spravne pamatam 5000 coinov (z 1.5 mega). vsetci vieme, ze zadarmo ani kura nehrabe a moje ekonomicke vzdelanie mi tiez hovori, ze "pre nieco" to predsa robit musi. dnes uz cest a slava nic neznamenaju, hlavne v takom stadiu, v akom su kryptomeny.

pruser je v tom mnozstve novych kryptomien. to, ze vznikaju, to je ok. ale bez akejkolvek kontroly, to bude cele smerovat do sraciek a v najhorsom pripade to so sebou stiahne aj niektoru/e z velkych mien.

moje riskantne ja mi vsak hovori, ze to skusim, len nie dnes este.

BTW o chvilu (23:00) zacina GiftCoin - GFT, 50 mega celkovo, 1.5% premined promotions, 50 GFT block reward a odmena za logo je 300GFT.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=392465.0
exminer :)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa LordKJ »

No fortron drzi 280x + 290, zistenia za dnesny den, 290tky na 880kH/s, 280x na 720kH/s ... problem je ten, ze -g je globalna premenna v cgmineri, teda nemozem nastavit rozlicne nastavenia pre ten pc kde je 280x + 290, takze som obmedzeny na vysoku intenzitu a teda nizsi vykon na 280x (655+877)...
Ale inak pohodka, sice by som bol radsej keby som tu mal enermax a seasonic, ale ani ten chieftec nie je zly, ale preco kurnik ma kable len na 3 karty ked je to 1.2kW?, vlastne to je CWT PU1250V, co je platinum platforma tak neviem preco ma sice len gold ale to je jedno... vnutornosti ma fajn podla recenzii platformy

Návrat na "Kryptomeny"