Telefon

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10050
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Telefon

Príspevok od používateľa stiv »

Takze chcem si kupit nejaky telefon kedze htc one s som uz predal. :good:

Vyber padol na:

GALAXY Note 3
GALAXY S 4
Nexus 5


A teraz ze aky?
Note 3 ma pekny velky display, len neviem ako je to s tym perom. Velmi by som ho asi nevyuzival.
S IV ma slot na kartu co je dost velke + u mna.
a Nexus je proste nexus s KitKat-om :D
.
Lakes
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Št 26. Dec, 2013, 17:44

Re: Telefon

Príspevok od používateľa Lakes »

Ja by som bral note 3, pretože som spokojným majiteľom note 2 A je to mobil s dostatočnou výdržou, ale ak máš pocit, že by si nevyužil tak ostáva s4 a nexus. Oba sú to dobre mobily s nexusom získaš istotu aktuálneho androidu, ale žiadne prídavné funkcie, ktorých má s4 neúrekom. Plus predal si HTC one, ktorý je oproti s4 perfektne odladeny tak aby si nebol prekvapený, že to nebude také rýchle ako s one, v pripade, že by si bral s4 :) všetko záleží od Teba čo chceš na tých mobiloch robiť, ale podľa mňa nespravis chybu ani jedným ak máš peniaze na všetky.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12965
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Telefon

Príspevok od používateľa loleqboleq »

máš otázky na uja Note 3 ? tak sa pýtaj a ja ti dúfam odpoviem
Obrázok
- najprv...si ochotný znovu čeliť nástrahám neoptimalizovanosti v podobe Androidu a nadstavieb ?
Note3:
- ručím za hd superamoled...takú čiernu som nevidel ani na plazme - farby ? hneď po kúpe ísť do nastavení - zariadenie - zobrazenie - režim obrazu - odškrtnúť tú automatiku (dynamický) a dať na profesionálnu fotografiu a tí, čo majú pripomienku môžu "žec huja"
- s-pen je skôr funkčná pomôcka, ja ju často nevyužívam no dôjde na niečo, kde si to bez neho neviem predstaviť...hlavne web a air view - t.j. slúži spen ako kurzor myšky, keď si s ním nad displejom a to pomôže pri webe :good:
- Snapdragon 800 je vďaka androidu degradovaný na úroveň mid-high-end-u
- všetky samsung špunty pred Note 3 boli otrasné plasty (lesklé) - žebráčina; nový fejkis léteris a.k.a texturovaný a pogumovaný plast vyzerá fajnovo
- nevedel by som si predstaviť už menší telefón
...
Nexus 5
- je tiež dizajnová fajnotka a ak ho dokážeš zohnať za cenu ako z play, tak je to jednoznačný killer - max. 400€; potom ak sa ti páčia gíč plasty, tak pozrieť ešte G2 ale tam mi nič okrem odomykania dvoj-klikom nešmakuje
- ďalšia výhoda je mať updejtis ako prví a pure android poteší, aj keď to tiež nejaká výhra nie je

zápory Note 3 ? Android....

prepísaná správa pre stiv - nejde ti odoslať správu :facepalm:
nie je to vôbec také veľké ako sa zdá; ja som si na to zvykol, no mám veľké ruky...priam lopaty, takže aj to zohralo úlohu
a je z orindžu k paušálu za 535 ečky, no je tu veľká nevýhoda, prešvihol si 100€ cashback a to bol dôvod, prečo som dal zaňho toľko, aby sa mi vrátilo 100 a s predajom starého ajfóna 4S za 250 sa mi moje celkové výdaje vyšplhali na smiešných 185€ ak dobre počítam
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
MaxPayne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1805
Dátum registrácie: Št 09. Júl, 2009, 23:14
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Telefon

Príspevok od používateľa MaxPayne »

ak som dobre pochopil,tak Stiv mal Htc One S ,tak ja som mal Note 2 a kedze som pero tiez nevyuzival tam isiel z domu,na tvojom mieste z tychto fonov co si sem dal by som bral SG IV
Spoiler: ukázať
Desktop PC
MB: MSI Z97S SLI Krait Edition
CPU: Intel Core i7 4770K @ OC 4,4 GHz - 1,23V (real 1,25V)
Cooler: Noctua NH-D15
GPU: GAINWARD GeForce GTX 1070 Phoenix @ OC 2062/9500
RAM: Kingston Savage 2x8GB KIT DDR3 1600MHz CL9
SSD/HDD: Samsung 850 EVO 250GB + Samsung 850 EVO 500GB + Ext. WD 2.5" 750GB
Sound: HiFime Sabre 9018 USB DAC + Swissonic ASM7
PSU: Super Flower SF-550P14PE Golden King
Monitor: Philips BDM4350UC
Case: Fractal Define R4 Noctua Edition (5x Noctua NF-A14 FLX + 1x Noctua NF-A14 PWM)
Mouse: A4tech Bloody R7
Keyboard: Logitech G15 v1
Gamepad: Xbox One
OS: Windows 10 Pro SK 64-bit
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12965
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Telefon

Príspevok od používateľa loleqboleq »

podľa mňa skôr, ak chce veľký a nádherný displej, fičúrky, exkluzivitu, tak note 3
potom jedine nexus 5...hlavne, keď si pomyslíme, že sgs4 má snapdragon 600, čo je oveľa menej, no za oveľa viac peňazí ako nexus 5, pričom sa zbaví aspoň TW u sgs4

nevidím jediný logický dôvod ísť do sgs4, keď je na výber Note 3 a Nexus 5 - sám som napísal, že ja som note bral vlastne len kvôli 100€ cashbacku, ktorý už rovnako neplatí...ak by cashback nebol, tak idem si zadovážim nexus 5 alebo xiaomi mi3
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10050
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Telefon

Príspevok od používateľa stiv »

Ja sa najviac bojim toho ze Note bude velky ako moj Nexus 7 :)
A neviem ci chcem "dalsi tablet" kedze ani ten nevyuzivam a stoji vybity za postelou.
.
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Telefon

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Note 3 nie je až taký veľký ;) rýchlo by si si zvykol ...
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Používateľov profilový obrázok
MichalkoOo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 833
Dátum registrácie: Ut 01. Nov, 2011, 19:33
Bydlisko: Košice

Re: Telefon

Príspevok od používateľa MichalkoOo »

Určite nexus 5

loleqboleq: čo má android spoločné so sprznenou nadstavbou od Samsungu? Netrep
PC1: 3570k 4,6GHz, Crucial BallistiX 16GB RAM, Gigabyte GTX770 1.2GHz, HyperX SSD Raid 0, Caviar Black, Dell U2412 2x, Windows 8.1 Update Pro x64
PC2: FX 8350, M5A99X, 8GB Kingston HyperX, Gigabyte GTX660,Caviar SE, Win XP x64 SP2
Phone1: Nexus 4 16GB, CM11 Android 4.4.2
Phone2: Lumia 1020, Windows Phone 8 GDR3
Phone3: Nokia E7, Symbian Belle Refresh
Lakes
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Št 26. Dec, 2013, 17:44

Re: Telefon

Príspevok od používateľa Lakes »

Presne tak lagovanie systému na Note 3, S4 a ostatných samsung zariadeniach je chyba Touchwizu a nie Androidu samotného len toľko :) ale aj tak má samsung dobré zariadenia :) a na veľkosť by si si zvykol maximálne za týždeň, ale keď si dáš naň obal, ktorý kryje aj displej už je to celkom opacha vo vrecku riflí :)
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12965
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Telefon

Príspevok od používateľa loleqboleq »

ani pure android nie je žiadna výhra bohužiaľ...a to vďaka absencii optimalizácie nebude žiadna z distribúcii
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10050
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Telefon

Príspevok od používateľa stiv »

S nexusom 4 som sa dost casto hraval a celkom sa mi pacil :red:

Takze som viac menej rozhodnuty pre nexus :good: Kedze o S IV som pocul ze to neni nejake extra rychle, a vreckovy tablet to asi tiez nie. Kedze z telefonu telefonujem a obcasne internet.

BTW: tento bumber http://www.youtube.com/watch?v=nGV7A6wt ... be&t=1m37s sa neda nikde zohnat? :rolleyes: Kedze na google store sa ani nedostanem a na ebayi vyklenkari s 2nasobnou cenou. Ale to nejak nezalezi, len ci sa neda kupit niekde odkial mi to pride do par dni.
.
Používateľov profilový obrázok
MichalkoOo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 833
Dátum registrácie: Ut 01. Nov, 2011, 19:33
Bydlisko: Košice

Re: Telefon

Príspevok od používateľa MichalkoOo »

loleqboleq napísal:ani pure android nie je žiadna výhra bohužiaľ...a to vďaka absencii optimalizácie nebude žiadna z distribúcii
Pure android je maximálne plynulý..
PC1: 3570k 4,6GHz, Crucial BallistiX 16GB RAM, Gigabyte GTX770 1.2GHz, HyperX SSD Raid 0, Caviar Black, Dell U2412 2x, Windows 8.1 Update Pro x64
PC2: FX 8350, M5A99X, 8GB Kingston HyperX, Gigabyte GTX660,Caviar SE, Win XP x64 SP2
Phone1: Nexus 4 16GB, CM11 Android 4.4.2
Phone2: Lumia 1020, Windows Phone 8 GDR3
Phone3: Nokia E7, Symbian Belle Refresh
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Telefon

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Nechaj ho, kto púšťa také veci do éteru zjavne nikdy nemal pure android v ruke, takže tu je irelevantné sa sním na túto tému hádať.
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10050
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Telefon

Príspevok od používateľa stiv »

Nexus 5 biely objednany :)
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12965
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Telefon

Príspevok od používateľa loleqboleq »

mal som v rukách už snáď všetky...
ako tak plynulé, kým nezapneš niečo, čo začne papkať výkon procesora a grafiky...a rovnako môžem povedať, že vy ste poriadne neomakali viac vecí a idete si svoje...

radšej biely ? :OO=
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Nákupná poradňa"