Prepínač na dva pc a jeden monitor + grafika do staršieho pc

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
JONNY 20
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Ne 13. Jan, 2013, 14:00

Prepínač na dva pc a jeden monitor + grafika do staršieho pc

Príspevok od používateľa JONNY 20 »

Zdravím,
mám doma dva pc a chcel by som ich napojiť na jeden monitor. Mohol by som na to použiť niečo takéto ?
http://www.qcomp.sk/shopping/product_de ... =mDKVM-2KU
alebo viete poradiť niečo lepšie ? Ide mi len o monitor. Klávesnicu a myš mám 2x. Nechcem ale, aby mi to znížilo kvalitu obrazu.

A ešte by som chcel do staršieho pc zo zdrojom Liteon 300w grafiku, pretože radeon hd 3400, ktorú som tam mal mi odišla. Mohol by som vziať túto ? http://www.qcomp.sk/shopping/product_de ... 166-01-20R
alebo je to už na ten zdroj veľa? Používať ju budem len na filmy, hry na tom pc hrať nebudem.

Cenovo by to malo vyjsť prepínač + grafika do 80eur.

Vopred vďaka za každú radu!
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Prepínač na dva pc a jeden monitor + grafika do staršieh

Príspevok od používateľa Xeigen »

Za cenu tej redukcie kupis bazarovy monitor :-)

Predpoladam ze monitor nema druhy vstup, cize ine riesenie asi mat nebudes.

Ta grafika bude v pohode na to zdroji.
JONNY 20
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Ne 13. Jan, 2013, 14:00

Re: Prepínač na dva pc a jeden monitor + grafika do staršieh

Príspevok od používateľa JONNY 20 »

Ten monitor druhý vstup nemá, keby hej tak sa tu toto nepýtam. A nechápem, prečo by som mal kupovať druhý monitor ? Vedľa toho čo mám už na neho aj tak nemám priestor a bazarový nechcem. Aj tak by som za tú cenu kúpil aj z bazaru len nejaký 17 - 19". Len by to bol zbytočný ďalší žrút elektriny.
Joey35
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: St 17. Dec, 2008, 23:36
Bydlisko: Bardejov

Re: Prepínač na dva pc a jeden monitor + grafika do staršieh

Príspevok od používateľa Joey35 »

Grafiku skus popozerat nejaku bazarovu. Inak naco chces napojit 2PC na 1 monitor?
PC: MB: ASROCK B450M Pro4 CPU: AMD RYZEN 5 3600 CPU FAN: SilentiumPC Fera 3 GPU: Manli RTX 3070 Gallardo 8GB GDDR6 SSD: ADATA XPG GAMMIX S11 Pro 1TB RAM: G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz CL16 Gaming series Aegis PSU: SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W Case: SilentiumPC Signum SG1M TG MONITOR: 32" AOC CQ32G1 + 27" BENQ GW2760
JONNY 20
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Ne 13. Jan, 2013, 14:00

Re: Prepínač na dva pc a jeden monitor + grafika do staršieh

Príspevok od používateľa JONNY 20 »

Pretože druhý pc, ktorý som len teraz kúpil používam hlavne na renderovanie videa pracu zo zvukom a hranie hier. Je zbytočne výkonný na pozeranie filmov. A tiež mám veľmi pomalý net, preto často nechávam stahovať pc aj ked pri nom niesom. Niekedy aj celý deň v kuse. A za tým účelom chcem použivať ten starý, pretože zožerie menej elektriny a myslím, že je škoda ten nový pc takto nechávať naprázdno spustený, kým budem niečo sťahovať, keď ten starý ešte funguje. Pre mňa už ten nový pc bol finančný masaker, takže by som bol rád keby mi nejakú dobu vydržal, preto ho nechcem ma spustený kôli blbostiam, ale len keď jeho výkon budem potrebovať.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Prepínač na dva pc a jeden monitor + grafika do staršieh

Príspevok od používateľa newmi »

nerozumiem tvojej filozofii. Ide ti pomaly o kazdy cent za el. energiu a prepinac nezoberies lacnejsi? Edimax :?
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
JONNY 20
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Ne 13. Jan, 2013, 14:00

Re: Prepínač na dva pc a jeden monitor + grafika do staršieh

Príspevok od používateľa JONNY 20 »

Ide aj o elektrinu, ale hlavne o to, aby som novy pc nemal spustený naprázdno, keď mám starší čo mi filmy a net, alebo aj prípadne počúvanie hudby zvládne bez problémov. Ten prepínač čo si postol má príliš krátke káble. Potrebujem aspon 1,6 m aby mi to od oboch pc dotiahlo, lebo je každý na opačnej strane pc stola a inak to umiestnené mať nemôžem. Tiež som myslel že ten D-Link je dobrý, lebo má dvojité tienenie.
Ja sa tu na to pýtam, preto, lebo som čítal, že ten prepínač môže o poznanie znížiť kvalitu obrazu. Hlavne to by ma zaujímalo, lebo keď hej, tak sa na to vykašlem a asi budem musieť našetriť ešte aj na celý nový monitor z dvomy vstupmy :(
Alebo sa dá zohnať aj taký prepínač, čo kvalitu obrazu nezníži ?
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Prepínač na dva pc a jeden monitor + grafika do staršieh

Príspevok od používateľa newmi »

prepinac ti signal len rozdeli, cize pride k degradacii aj keby si neviem co robil. Ine je ak by mal ten prepinac v sebe aj zaroven zosilnovac, to by malo potom tym 2 vystupujucim signalom pomoct a takisto aj vzdialenost hra rolu. Ale nemyslim si, ze v tvojom pripade by mala byt ta degradacia nejak vyrazne viditelna.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
JONNY 20
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Ne 13. Jan, 2013, 14:00

Re: Prepínač na dva pc a jeden monitor + grafika do staršieh

Príspevok od používateľa JONNY 20 »

No podľa toho čo som teraz čítal tu:
http://svetelektro.com/Forum/kvm-switch ... 13511.html
to bude poznať. A asi o to viac, že tam mi treba dosť dlhý kábel.
Ja na tom chcem pozerať full hd filmy, a tam by to už asi bolo poznať. Ono ja by som aj tak radšej kúpil nový monitor, lebo by som chcel lepší než ten čo mám, ale teraz som na tom plocho z peniazmi. Radšej nebudem vyhadzovať peniaze už na takéto bludy, lebo toto som kedysi robil zo zvukom a až nedávno som zistil ako so tým kazil kvalitu zvuku :facepalm:
Nebudem to teraz robiť aj z obrazom. Nebudem kupovať ani tú grafiku a radšej došetrím na nový monitor.
Ešte posledná vec, za koľko asi by som zohnal aspoň 24" full hd monitor z dobrou kvalitou obrazu, (nie bazárový) ktorý by mal aj tie dve vstupy ?
JONNY 20
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Ne 13. Jan, 2013, 14:00

Re: Prepínač na dva pc a jeden monitor + grafika do staršieh

Príspevok od používateľa JONNY 20 »

No zabudnite na to čo som písal vyššie :D .
Už som sa definitívne rozhodol, že radšej kúpim celý nový monitor. Bude to tak lepšie. Keď predám ten čo mám + doložím dalšie peniaze do mesiaca by som na to mohol mať takých 170eur. Aký 24" full hd monitor z vstupmy pre 2 pc by ste mi do tejto ceny odporučili ?
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Prepínač na dva pc a jeden monitor + grafika do staršieh

Príspevok od používateľa faugusztin »

No hlavne je otazka - nema tvoj monitor 2 vstupy ? Pretoze ak nepotrebujes prepinat periferie, tak ti bohate postaci normalny monitor s dvoma vstupmi, povedzme na DVI pripojis jeden pocitac, na HDMI druhy a mas po starostiach.

Tiez je otazka, ze naco by si potreboval vystup z toho druheho PC, nestaci ti remote desktop ?
JONNY 20
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Ne 13. Jan, 2013, 14:00

Re: Prepínač na dva pc a jeden monitor + grafika do staršieh

Príspevok od používateľa JONNY 20 »

Ten monitor má len jeden vga vstup. Je to už starší model značka ASUS 22" LCD. Kupoval som ho ešte v roku 2008. No bohužial má pomer strán 16:10 a max rozlíšenie iba 1680x1050 a ja by som už radšej niečo z 16:9, 1920x1080 (kôli filmom a hrám).
Remote desktop mi je nanič, lebo ja potrebujem aby mi tie pc mohli ísť aj každý sám. Vlastne väčšinou pôjdu každý sám, a prehadzovať zakaždým káble sa mi zdá byť riadna blbosť. Ten nový pc požívam iba na renderovanie videa, hry + praca zo zvukom v fl studiu. (len kôli tomu som ho kupoval). Ten starý pc sa už nedal tak upgradnuť, aby mi toto potiahol. V novom mám core i7 4770k, 16gb ram, grafika MSI GeForce nVidia GTX N660 Gaming 2gb. Na pozeranie filmov, počúvanie hudby a hlavne na net ale taký výkon nepotrebujem. Mne ide strašne pomaly net preto nechávam pc niekedy celý deň zapnutý, keď chcem niečo väčšie stiahnuť. A nejde len o spotrebu elektriny, veď nebudem predsa ten nový pc na toto nechávať zapnutý úplne naprázdno, keď ten starý je 100% funkčný a na toto stačí. Dve monitory mi tu vedľa seba aj tak nevojdu, preto na tom novom musia byť dve vstupy a preto som pôvodne zvažoval ten kvm prepínač, ale kedže mi to zdegraduje kvalitu obrazu tak kašlem na to. Keď už som dal za tie mašiny toľko peňazí tak tam nenapojím nejaké ku*vitko.
Dúfam, že už teraz som to dosť jasne vysvetlil.
Pokiaľ je na taký nový monitor tých 170eur málo, tak zatial budem predsa len musieť tie káble prehadzovať, než nenašetrím na niečo poriadne. To je vše čo potrebujem vedieť :-)
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Prepínač na dva pc a jeden monitor + grafika do staršieh

Príspevok od používateľa faugusztin »

Nuz a je ti jasne, ze to nove PC ma pravdepodobne nizsiu spotrebu vo vsetkych cinnostiach ? Takze druhe PC mozes niekomu predat, alebo podarovat niekomu v rodine :).
Používateľov profilový obrázok
kovinator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1974
Dátum registrácie: Št 20. Jún, 2013, 23:25
Bydlisko: Bratislava

Re: Prepínač na dva pc a jeden monitor + grafika do staršieh

Príspevok od používateľa kovinator »

kludne si to mozes zmerat...cpu aj gpu sa podtaktuju a zere to malo ;)
Spoiler: ukázať
BUILD LOG: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =6&t=99040
CASE Fractal R4 Black, CPU i5-4670k + Coollaboratory Liquid Ultra @ 4.5 GHz 1.2 V, COOLER Raijintek Ereboss @ Black & White + Alpenföhn WingBoost2 + Arctic MX-4, MB MSI Z97S SLI Krait Edition, GPU Palit GTX 1070 Ti Jetstream, RAM Corsair Vengeance LP 1x8GB CL9 1600 MHz Black, Kingston HyperX 1x8GB CL10 1600MHz White PSU Seasonic M12II-520W, SSD Samsung 840 Pro 128 GB, 2x Samsung 750 Evo 500GB HDD Seagate Barracuda 3TB 7200.14, Seagate Barracuda 4TB SC S.M.S.L M2, HP Beyerdynamic DT 990 Premium 250 Ohm + Cable Mod / KZ ZAS + AZ09 Pro/ KZ ZST Candy, SPEAKERS Bose Companion 3 Series II, KEYBOARD Keebio Iris rev 4 + Zilents V2 67g + MDA Big Bang 2.0/ SteelSeries 6gv2 + PBT keycaps , MOUSE SteelSeries Rival, MOUSEPAD Razer Goliathus
JONNY 20
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Ne 13. Jan, 2013, 14:00

Re: Prepínač na dva pc a jeden monitor + grafika do staršieh

Príspevok od používateľa JONNY 20 »

ale vy ste to nepochopili:
JONNY 20 napísal:A nejde len o spotrebu elektriny, veď nebudem predsa ten nový pc na toto nechávať zapnutý úplne naprázdno, keď ten starý je 100% funkčný a na toto stačí.
Spotreba je len jedna vec. Momentálne to aj tak ešte platia rodičia :D Ale nový pc mi už nezaplatia! Aj na tento som sa už musel sám namakať. A preto chcem aby mi ten nový vydržal čo najdlhšie. Chcete mi povedať že sa komponenty neopotrebúvajú keď ide pc len tak naprázdno ? Dávať zas o 5 rokov vyše 1000eur za nový pc len preto, že som ho nechával sťahovať z netu sa mi vidí ako riadna blbosť. A že mi o 5 rokov nepôjdu nové hry, to mi je jasné, ale kôli tomu by som zas nový pc nekupoval.
Ale kašlime na to.
Len mi poradťe ohľadom toho monitora. Čo napr. tento: http://lcd-monitory.heureka.sk/asus-ve2 ... e/#section
Vstupy sú tam dve (hdmi a dvi. Z nového pc by som zapojil na hdmi a zo starého z vga na dvi mám redukciu.
Alebo dajte iný typ. Len už sa pohnime z miesta :)

Návrat na "Nákupná poradňa"