Grafický tablet

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
FoboSVK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: Pi 28. Jún, 2013, 13:19
Bydlisko: Bratislava

Grafický tablet

Príspevok od používateľa FoboSVK »

Ahojte, mám v pláne si kúpiť grafický tablet tak max do 100€. Využíval by som ho hlavne (iba) v Photoshope a Lightroom. Absolútne sa tomu nerozumiem lebo taký tablet som nikdy nemal a nikdy som ho ani nevidel. Čo som čítal tak ostatné než Wacom neodporúčajú, tie Wacom asi majú svoje čaro :D .
Čo som pozeral tak do 100€ toho veľa vybrať nejde.
http://graficke-tablety.heureka.sk/waco ... ive-pen-s/
V alze sa predáva za 87€ čo nieje až tak zlé.
Troch sa bojím ako si nato zvyknem, neviem si dobre predstaviť ako budem kresliť na čistú plochu (neviem kresliť ani na papier :D ) a pozerať na displej. Ale počul som samé chváli (globálne na tablety) že oveľa to uľahčí prácu.
Myslíte že aktívna plocha 152 x 95 mm je postačujúca (potrebujem ho na obťahovanie predmetov a samozrejme aj ich zafarbovanie)?
Vedeli by ste o niečom čo by som mal pred kúpou vedieť? Alebo máte niekto osobné skúsenosti z prácou na tablete?
Za odpovede ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
Puk1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 132
Dátum registrácie: So 21. Mar, 2009, 08:45
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Grafický tablet

Príspevok od používateľa Puk1 »

Ja mam Wacom bamboo pen (priblizne rovnaka velkost)... pouzivam ho na retus a podobne blbosticky...ale keby som s tym mal robit nejake komplexnejsie kresby a podobne tak by ma trafil slak lebo je to strasne male. Najhorsie sa mi s nim ovladaju prvky (klikanie na tlacitka FILE... a podobne blbosti lebo ta plocha je proste mala a casto sa mi stane ze beham po tablete a nic sa mi nehybe lebo zajdem za okraj aktivnej plochy :D, ovladat 24 palec na 150x90 mm) ale myslim ze na jednoduchsie prace ti bude stacit.
Používateľov profilový obrázok
FoboSVK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: Pi 28. Jún, 2013, 13:19
Bydlisko: Bratislava

Re: Grafický tablet

Príspevok od používateľa FoboSVK »

No aj ja by som to hlavne na retuš a HDR efekt využíval. Ide mi o ten prítlak dosť. Kresliť na tom nebudem a ani neviem ako veľa prvok nebudem prepínať, vrstvu, filtre, nastroj si pokojne nastavím aj myškou- taký profesionál zase nie som :D. Bude to asi tak že si priblížim fotku na určitú časť a na tej budem pracovať potom sa posuniem a zase...
Používateľov profilový obrázok
mareklevak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 104
Dátum registrácie: Pi 05. Okt, 2012, 13:28
Bydlisko: Zvolen

Re: Grafický tablet

Príspevok od používateľa mareklevak »

Ine ako Wacom netreba ani hladat. Len si nie som isty ci ti bude velkost S stacit. Siel by som asi do M. Ale tam je cena nad limit :(
Web / UI designer @ designme.sk / OKTO digital
Používateľov profilový obrázok
FoboSVK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: Pi 28. Jún, 2013, 13:19
Bydlisko: Bratislava

Re: Grafický tablet

Príspevok od používateľa FoboSVK »

Veď to práve neviem lebo nejdem to kupovať na mesiac ani polroka...

Návrat na "Nákupná poradňa"