HP 6930p - ruzove a preblikavajuce LCD

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
Birko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Pi 20. Apr, 2007, 08:00

HP 6930p - ruzove a preblikavajuce LCD

Príspevok od používateľa Birko »

Zdravim,

posledne tyzdne sa mi zacal kazit moj notebook a chcel by som vas poprosit o pomoc.
Pomaly mi zacal ruzoviet displej. Zo zaciatku len v rohu obrazovky, teraz sa to rozsirilo uz na celu LCD obrazovku. Chyba displeja? Treba novy?
Pred par dnami mi vsak zacal displej uplne zhasinat. Pokusmi som zistil ze ked dam jas naplno, tak vypne hned, ked je jas na minime, tak par minut ide (samozrejme zaruzovely) a potom zhasne. Pravdepodobne je to len podsvietenie, pretoze velmi slabo vidno nieco na pozadi a vidim aj pohybujuci sa kurzor mysi. Ale je to prakticky nepouzitelne, takmer uplne tma.

Moja otazka teda znie, co si myslite ze by stacilo vymenit:

1) komplet celu obrazovku

2) iba LCD

3) flex kabel k LCD

4) podsvietenie k LCD

Vdaka za kazdu radu, nechcem to dat do servisu, chcem daco usetrit a vymenit si to sam.
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: HP 6930p - ruzove a preblikavajuce LCD

Príspevok od používateľa QuaDko »

Keď ti to začalo robiť pomaly že sa to nestalo zrazu, podľa mňa to bude najskôr chyba v nejakom studenom spoji, kábli, najprv by som potestoval káble, skús ho otvoriť, vyčistiť, pozrieť káble. Mohol by si skorej napísať aj o aký typ notebooku ide.
Working on
Používateľov profilový obrázok
MarkAurel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Po 26. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: V.Krtis

Re: HP 6930p - ruzove a preblikavajuce LCD

Príspevok od používateľa MarkAurel »

ono sa to sirilo ako rozlievajuci sa flak? podsvietenie a kabel ja osobne vylucujem, kamarat ma problem s kablom a kym nenajde spravnu polohu tak je lcd bez obrazu cize len svieti na bielo
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: HP 6930p - ruzove a preblikavajuce LCD

Príspevok od používateľa QuaDko »

Tiež si myslím že to bude chyba v kábli, kontakte, pretože keĎ sa to nestalo naraz tak to proste veČšinou bývajú káble, skús pohýbať. keď naskočí tak kúp nový a nemusíš meniť LCD ani nič podobné
Working on
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2412
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Re: HP 6930p - ruzove a preblikavajuce LCD

Príspevok od používateľa hopkok »

Je to chyba trubice LCD, bud vadny kontakt (rozobrat LCD a kontakt opravit) alebo vymenit LCD, ziadna chyba kabla ani nic podobne...

na 99% chyba v kontakte trubice, bezne to opravujem v servise, akurat je to babracka a ak nemas s tym skusenosti asi by som sa do toho nepustal...pomoze samozrejme aj vymena LCD...

to zvysne jedno percento by som dal vadnemu invertoru
Používateľov profilový obrázok
Birko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Pi 20. Apr, 2007, 08:00

Re: HP 6930p - ruzove a preblikavajuce LCD

Príspevok od používateľa Birko »

QuaDko napísal:Mohol by si skorej napísať aj o aký typ notebooku ide.
HP EliteBook 6930p
MarkAurel napísal:ono sa to sirilo ako rozlievajuci sa flak?
ano, zo zaciatku to bolo ledva vidno v rohu, potom sa to rozlievalo, potom po chvili ako keby zmizlo a teraz je uz trvalo ruzovy
hopkok napísal:Je to chyba trubice LCD, bud vadny kontakt (rozobrat LCD a kontakt opravit) alebo vymenit LCD, ziadna chyba kabla ani nic podobne...
ten vadny kontakt moze sposobovat zhasinanie a aj zaruzovenie displeja?
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2412
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Re: HP 6930p - ruzove a preblikavajuce LCD

Príspevok od používateľa hopkok »

ano, ale je dost mozne ze skapala aj trubica samotna...

Ruzovenie: vysoky prechodovy odpor na zlom kontakte tak ju nerozziari uplne, preto je ruzova... Prechodovy odpor mohol stupnut tak ze uz proste nezazne alebo len na chvilku, popripade kablik odpieklo uplne...
Používateľov profilový obrázok
Birko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Pi 20. Apr, 2007, 08:00

Re: HP 6930p - ruzove a preblikavajuce LCD

Príspevok od používateľa Birko »

Ahojte,

po case mam opat problem so svojim HP 6930p. Predchadzajuci problem som vyriesil vymenou LCD displeja. Tentokrat je problem podobny, avsak do ruzova az cervena sa mi sfarbuju iba cierne oblasti na LCD displeji, a to len pri urcitej polohe jeho vyklopenia. Co by mi pomohlo vymenit? flex kabel k LCD alebo zeby kabel k invertoru, ci nieco ine? Zjavne ako keby dochadzalo k nejakemu poruseniu kabla pocas vyklapania a zaklapania displeja.

Dakujem pekne za pomoc

Návrat na "Hardware všeobecne"