malý herný systém

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: malý herný systém

Príspevok od používateľa error7 »

Lepsie par percent ako 0.Neviem co je lepsie na 2x8GB ako 4x4GB ? jedine ak by tam chcel nacapit 32GB RAM ale to by nevyuzil ani za 10 rokov , ked teraz vacsina hier pyta okolo 5.
Používateľov profilový obrázok
CSman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 23:51

Re: malý herný systém

Príspevok od používateľa CSman »

Ešte by som rád vedel že aký chladič na cpu je dobrý. Premýšľal som nad NOCTUA NH-U12S má s ním niekto nejaké skúsenosti ?
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: malý herný systém

Príspevok od používateľa error7 »

Situacia je u novych intel CPU taka , ze medzi cipom a IHS sa nachadza teplovodiva pasta(a nie je velmi kvalitna) , to ma za nasledok zly prechod tepla zo samotneho cipu na IHS procesora a tym padom je chladic za 60€ k nicomu.

http://www.alza.sk/gelid-solutions-tran ... 342666.htm
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: malý herný systém

Príspevok od používateľa GABO »

Blud, ktorý si viacerí z Vás vypestovali čítaním článku o paste a IHS. NIE - nie je to zbytočné pokiaľ má človek určité požiadavky na chladič a jeho kvalitu a tichosť ventilátora. Keby boli skúsenosti z XX montáži a hlavne ladení systémov tak by sa tu občas takého výplody nezjavovali.

Pre budúcnosť napísať aj dodatok...POKIAĽ SA JEDNÁ O NIŽŠIE TEPLOTY neoplatí sa....ale máme aj iné faktory ľudia... :facepalm:
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
Ľubo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 791
Dátum registrácie: Po 13. Máj, 2013, 21:45
Bydlisko: Žilina

Re: malý herný systém

Príspevok od používateľa Ľubo »

GABO: +1

K navrhu zostavy: pre mini-ITX mi prijde ako zaujimava kombinacia Cooltek W1 + Gigabyte GA-Z87N-WIFI + Noctua NH-U12P SE2 (druhy ventilator z chladica zhodis, nahodis na outtake a mas vyriesene aj systemove chladenie).

Odkazy na komponenty:
http://www.tichepc.sk/Cooltek-W1-Black.html
http://www.tichepc.sk/Gigabyte-GA-Z87N- ... l?arg1=001
http://www.tichepc.sk/Noctua-NH-U12P-SE2.html
Veci je dobré robiť buď poriadne alebo vôbec.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: malý herný systém

Príspevok od používateľa loleqboleq »

tá cooltek vyzerá super :good:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: malý herný systém

Príspevok od používateľa error7 »

GABO napísal:Blud, ktorý si viacerí z Vás vypestovali čítaním článku o paste a IHS. NIE - nie je to zbytočné pokiaľ má človek určité požiadavky na chladič a jeho kvalitu a tichosť ventilátora. Keby boli skúsenosti z XX montáži a hlavne ladení systémov tak by sa tu občas takého výplody nezjavovali.

Pre budúcnosť napísať aj dodatok...POKIAĽ SA JEDNÁ O NIŽŠIE TEPLOTY neoplatí sa....ale máme aj iné faktory ľudia... :facepalm:
i5 chladim s CM hyper 212+ a teploty pri full loade 60 stupnov pri 600rpm , pasivne teploty do 76 stupnov tak tu nepis bludy , chladic je s ventilatorom takmer nepocutelny :!:
Používateľov profilový obrázok
Ľubo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 791
Dátum registrácie: Po 13. Máj, 2013, 21:45
Bydlisko: Žilina

Re: malý herný systém

Príspevok od používateľa Ľubo »

Klud. Faktorov ovplyvnujucich volbu chladica je podstatne viac nez relativne dobry chladiaci vykon a nizky aerodynamicky hluk. Snad nechces zrovnavat tvoj Hyper 212 Plus s mizernou - nestabilnou montazou, klznymi loziskami a biednou zakaznickou podporou s U12S so 6rocnou zarukou a nepisanou dozivotnou podporou buducich patic atd. atd. Ano, pomerom vykon/hluk su na tom podobne.
Naposledy upravil/-a Ľubo v Pi 30. Máj, 2014, 17:45, upravené celkom 1 krát.
Veci je dobré robiť buď poriadne alebo vôbec.
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: malý herný systém

Príspevok od používateľa GABO »

2error7 ja sa s tebou hádať nebudem, prešlo mi pod rukami takmer všetko a to tvoje vyjadrenie na výrobok, ktorý máš ma len utvrdzuje v tom, že síce možno máš načítané, ale namontovaného asi pomenej. Ak by som dal ten tvoj http://www.coolermaster.com/cooling/cpu ... -212-plus/ do zákazníkovej požiadavky, kde je požiadavka na HTPC, ktoré ma byť v totálne tichej miestnosti nepočuteľné tak mi ho s prepáčením narve do zadnice. A to sú sakramentsky nároční zákazníci, nie experti čo sledujú každý cent a potom aj také HTPC napríklad dostanú (a potom ich nám nosia na remontáž). Ako môžeš porovnávať ten traktorový ventilátor s ventilátorom z Noctua a to ešte NF-F12 PWM....neviem či má význam toto komentovať, ale na tieto ventilátory z daného chladiča, ktoré rapčia a majú pomerne hrubý chod sú odpadom. Fakt je ten, že zvukom ložísk a motorovej časti sa ani náhodou nemôžu porovnávať s Noctua NF-F12 PWM, hoci ako Ľubo píše výkon môžu mať pri rovnakých RPM´s rovnaký. Opakujem nechcem sa hádať ale čítať bludy tu nebudem v nákupke ...
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
Ľubo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 791
Dátum registrácie: Po 13. Máj, 2013, 21:45
Bydlisko: Žilina

Re: malý herný systém

Príspevok od používateľa Ľubo »

Ano, pomerom vykon/hluk su na tom podobne.
A i to len pri fakt nizkom prietoku (hlucnosti), inak ma Noctua navrch.
Veci je dobré robiť buď poriadne alebo vôbec.
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: malý herný systém

Príspevok od používateľa error7 »

Ja predsa neporovnavam tie dva chladice , ta noctua je samozrejme lepsia , len jej chladiaci vykon bude nevyuzity , je tak lepsie kupit lacnejsi , avsak este stale dobry chladic a usetrene peniaze vrazit napriklad do grafiky. A ten chladic zvladne aj pasivne uchladit to cpu pri normalnom prietoku vzduchu v skrini takze hluk sposobeny ventilatorom bude nulovy.To ze ti preslo pod rukami takmer vsetko nepopieram ale ked tam neni ventilator tak to nehuci a to je fakt.

Návrat na "Nákupná poradňa"