Co je s routerom ?

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Co je s routerom ?

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Dost casto ho musim resetovat tlacitokom reset,lebo prestava ist net.
Moja siet je nasledovna..wifi antena na streche..z nej kabel WAN portu..router nastaveny ako dhcp server..z pozicii LAN1 a 2 su dalej vyvedene kable do dvoch pocitacov..

Velmi sa do toho nevyznam..viem ze tym resetom sa to vsetko zresetuje,ale ide to..

Chlapi od providera co mi to tu robili prvykrat zapojili kable rovnako..potom tu bol novy..a ten ten hlavny kabel pichol do LAN portu a do WAN dal vyvod do jedneho pc..a slo to aj tak..:) ale proste to obcas blbne..je pravda ze roter je stary ako praha (SMC7004 VBR)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Co je s routerom ?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

super zapojenie ! Prave preto sa to vola WAN aby tam KRETEN pichol PC a prave preto sa to vola LAN aby tam zapojil vonkajsi internet.

Bravo.

PS : prehadzovat pakety a prehadzovat ich spolahlivo sme vedeli uz 40 rokov dozadu, takze je uplne nepodstatne aky typ routra mas (pretoze je to ethernet) a ako je stary a ako sa vola.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Co je s routerom ?

Príspevok od používateľa newmi »

mozno to bude divne ale ja musel resetovat router tiez kvoli tomu ze mi nesiel net a bolo to divnou konfiguraciou cez wifi pripojenych pc. Psie kusy to robilo ked sa pripojil book s Vista a tusim W7, proste prestal ist net a musel som reset, dako si to napiiip rozdelovalo ip adresy mam pocit.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Co je s routerom ?

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

mp3turbo napísal:super zapojenie ! Prave preto sa to vola WAN aby tam KRETEN pichol PC a prave preto sa to vola LAN aby tam zapojil vonkajsi internet.
wan je len jeden port..lan 4..nemyslis to opacne ?

newmi..ja mam 7 a xp :D
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Co je s routerom ?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

samozrejme ze to myslim opacne.

Ved sa len cudujem nahlas ze do WANu niekto zapoji PCcko... to je kravina ako tankovat benzin do diesloveho auta.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Co je s routerom ?

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

ja skusim nastavit aby to prerozdelilo ip len raz..alebo ich rozdelim manualne ak sa mi bude chciet
a nazov routra som uz pisal

Návrat na "Siete"