Nový monitor

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
cobr4in
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 438
Dátum registrácie: St 04. Apr, 2012, 18:00

Nový monitor

Príspevok od používateľa cobr4in »

Zdar,

nakoľko môj BenQ XL2420T nie je blbuvzdorný, potrebujem zaň zohnať náhradu.
Ide mi o prekročenie úrovne, ktorú už nastavil tento model, proste krok vpred, keď už tak či tak musím kupovať nový.
To znamená, že niečo, v hernom segmente, skutočne ultimátne, asi ako XL2420T v čase jeho uvedenia.
Požiadavky sú jednoduché:
- aspoň 144Hz
- podpora G-Sync (aspoň možnosť uprgrade)
- čo najmenšia odozva
- cenový strop nemám. Je však potrebné zopakovať, že napriek tomu, že zďaleka nemám neobmedzené finančné možnosti, nebudem kupovať model, ktorý by bol výkonom rovnaký, či nebodaj horší od môjho starého. Takže jedine lepší.

Díky moc.
Spoiler: ukázať
ASUS Z170-A
Intel Core i7-6700K
Noctua NH-D15
Kingston HyperX Fury Black Series 16GB 2133MHz
Samsung 850 EVO 500GB
Western Digital Red 3T
EVGA SuperNOVA 750 G2 750W
Fractal Design R5
Používateľov profilový obrázok
overlordslovak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Ne 08. Jan, 2012, 23:02
Bydlisko: Huncovce

Re: Nový monitor

Príspevok od používateľa overlordslovak »

ten tvoj je podla mojich informacii stale kralom vo svojej triede...nechapem z akych dovod menis monitor? ma technicke problemy alebo co?
i7
Používateľov profilový obrázok
cobr4in
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 438
Dátum registrácie: St 04. Apr, 2012, 18:00

Re: Nový monitor

Príspevok od používateľa cobr4in »

Presne tak. Dúfal som, že to jasne vyplynulo z môjho postu.
Spoiler: ukázať
ASUS Z170-A
Intel Core i7-6700K
Noctua NH-D15
Kingston HyperX Fury Black Series 16GB 2133MHz
Samsung 850 EVO 500GB
Western Digital Red 3T
EVGA SuperNOVA 750 G2 750W
Fractal Design R5
Používateľov profilový obrázok
overlordslovak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Ne 08. Jan, 2012, 23:02
Bydlisko: Huncovce

Re: Nový monitor

Príspevok od používateľa overlordslovak »

ked chces topku tak jedine znova to iste...a opis mi presnejsie ake tam mas technicke problemy?
i7
Používateľov profilový obrázok
cobr4in
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 438
Dátum registrácie: St 04. Apr, 2012, 18:00

Re: Nový monitor

Príspevok od používateľa cobr4in »

To si nemyslím, dnes už existujú aj 144Hz, s 1ms odozvou a s podporou G-Sync.
Dostal BBčkom. :)
Spoiler: ukázať
ASUS Z170-A
Intel Core i7-6700K
Noctua NH-D15
Kingston HyperX Fury Black Series 16GB 2133MHz
Samsung 850 EVO 500GB
Western Digital Red 3T
EVGA SuperNOVA 750 G2 750W
Fractal Design R5
Používateľov profilový obrázok
overlordslovak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Ne 08. Jan, 2012, 23:02
Bydlisko: Huncovce

Re: Nový monitor

Príspevok od používateľa overlordslovak »

http://gaming.benq.com/gaming-monitor/xl2720z/ alebo http://gaming.benq.com/gaming-monitor/xl2420z ...
alebo uplne od zaciatku si vyber : http://gaming.benq.com/gaming-monitor

a co je BBcko?(som za debila ale nevadi)resp.urcite sa neda opravit,mal by som mozno zaujem na odkupenie..
i7
moto-rr
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Po 17. Feb, 2014, 21:40
Bydlisko: Humenné

Re: Nový monitor

Príspevok od používateľa moto-rr »

EIZO FORIS FG2421-BK - slabsie pozorovacie uhly
alebo starši model EIZO FORIS FS2333-BK s horsou odozvou
a trapi ich nerovnomerne podsvietenie, ale to zalezi kus od kusu
Používateľov profilový obrázok
cobr4in
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 438
Dátum registrácie: St 04. Apr, 2012, 18:00

Re: Nový monitor

Príspevok od používateľa cobr4in »

Hmm, nerozumiem tomu značeniu. Rovnaký názov, ale na konci je "T" alebo "Z". Alebo v strede je "20" alebo "11".
Čo to vyjadruje?

BBčko je strelivo do airsoftových zbraní. Vďaka mojej zodpovednosti a šikovnosti som monitor takým jedným trafil.
Objavila sa na ňom akoby prasklina, avšak na dotyk vôbec nie je cítiť, takže je zrejme pod povrchovou vrstvou. Aj keď monitor vypnem, tak nič nie je vidieť, žiadne poškodenie. Tu ja pár fotiek:
http://i.imgur.com/I6N5u4s.jpg
http://i.imgur.com/d6Nbro0.jpg
Ak by si mal záujem, tak by som bol veľmi rád, je mi dosť ľúto ho zahodiť.
moto-rr napísal:EIZO FORIS FG2421-BK - slabsie pozorovacie uhly
alebo starši model EIZO FORIS FS2333-BK s horsou odozvou
a trapi ich nerovnomerne podsvietenie, ale to zalezi kus od kusu
Díky moc, ale to podsvietenie ma dosť odrádza, hlavne za tú cenu. Od takého kúsku by som očakával v tomto smere už prakticky dokonalosť.
Naposledy upravil/-a cobr4in v Št 06. Mar, 2014, 03:44, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
ASUS Z170-A
Intel Core i7-6700K
Noctua NH-D15
Kingston HyperX Fury Black Series 16GB 2133MHz
Samsung 850 EVO 500GB
Western Digital Red 3T
EVGA SuperNOVA 750 G2 750W
Fractal Design R5
Používateľov profilový obrázok
filuS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ut 26. Aug, 2008, 13:14
Bydlisko: Presov, Slovakia

Re: Nový monitor

Príspevok od používateľa filuS »

Eizo FS2333 mam uz vyse roka a spokojnost - v plane mam este dokupit aj ten FG2421 na dual monitor setup, ale to pocka. Ziadne nerovnomerne podsvietenie nepozorujem. Netusim ake hry hravas, no podla mna je FS2333 solidna volba - ja som na neho presiel z CRT a nemal som ziadne problemy, a to hravam hry celkom narocne na input lag (ET/QL, sem-tam CS:GO). Netvrdim ale, ze je lepsi nez FG2421 alebo tvoj stary XL2420T (popravde - nepredpokladam, ze je lepsi, ale to su len moje dohady), ani jeden som totiz nemal moznost vyskusat.

P.S.: asi prestanem testovat svoje Colty vo svojej izbe :D
Desktop
Spoiler: ukázať
Specs:
- AMD Ryzen 5 5600X + Noctua NH-U12S Chromax.black
- PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 6700XT
- ASUS TUF Gaming B550M-PLUS
- Crucial Ballistix 32GB (4x8GB) 3600 MHz CL16
- Be Quiet! Pure Base 500DX Black + 5x Noctua fans
- Corsair RM650x + CableMod PRO ModMesh C-Series Kabel Kit (Black/Red)
- Samsung 970 EVO Plus 500GB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
- Sound Blaster Z
OS: Windows 10 Home 64bit
Monitor: Zowie by BenQ XL2546K + Eizo FS2333
Peripherals:
- Logitech G PRO Superlight + Artisan Hien L Mid Wine Red
- Logitech G915 TKL (red)
- Audio-Technica ATH-G1WL
Používateľov profilový obrázok
sanjuro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1337
Dátum registrácie: Ut 29. Dec, 2009, 18:45
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Nový monitor

Príspevok od používateľa sanjuro »

momentalne bud eizo fg2421 alebo benq xl2720z, podla zelanej velkosti obrazovky, chce to proste nieco s integrovanym lightboostom, alebo pockat na nove benq s gsyncom, mali by vyjst niekedy v blizkej buducnosti

neviem presne co znamenaju tie pisemna na konci benq modelov ale co som si vsimol tak Zkove modely maju Motion Blur Reduction cize na ne by som sa zameral, akurat pozeram ze 24" verzia od Benq je XL2420Z, zaujimava volba je aj XL2411Z s cenovkou do 300e a oproti 2420z mu chyba len display port a usb hub
MB: MSI B450 Tomahawk Max CPU: AMD 5800x Cooler: Alphacool Eisbaer 360 RAM: 2x8GB G.Skill 3600Mhz CL16 TridentZ Neo SSD: Intel Optane 900p 280GB SSD: Samsung 860 EVO 1TB GPU: Gainward RTX 4090 Phantom GS PSU: Corsair RM1000x Audio: Topping DX3 Pro v2 Case: Lian Li PC-O11 Dynamic White Monitor: LG CX48 Mouse: Logitech G Pro Keyboard: Corsair K65 Speed Pad: Logitech G640 Headphones: AKG K712 Pro
Používateľov profilový obrázok
cobr4in
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 438
Dátum registrácie: St 04. Apr, 2012, 18:00

Re: Nový monitor

Príspevok od používateľa cobr4in »

Díky všetkým. Takže ak to chápem správne, tak XL2411Z je vlastne do isté, ako XL2420Z, akurát v light dizajnovom prevedení?
T.j. po funkčnej stránke sú oba identické? Hm, ale ako zistím, o ktorú revíziu sa jedná?
Ale ak áno, tak zrejme pôjdem do neho, ale ak budú prachy, tak XL2420Z. Asi je to zhovadilosť, ale zvykol som si na ten prídavný prepínač a praktickú dieru na káble. :-D
Spoiler: ukázať
ASUS Z170-A
Intel Core i7-6700K
Noctua NH-D15
Kingston HyperX Fury Black Series 16GB 2133MHz
Samsung 850 EVO 500GB
Western Digital Red 3T
EVGA SuperNOVA 750 G2 750W
Fractal Design R5
visna
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 11. Nov, 2014, 14:06

Re: Nový monitor

Príspevok od používateľa visna »

zdravim vsetkych,
vsade citam, ze doporucujete dost casto EIZO FORIS FG2421-BK, tak som si ho v nedelu kupil, no poviem vam,
ked som zbadal na fotkach tu mriezku na ludskych tvarach, tazko som zaplakal, uz ho z vas nniekto ma ? a ta mriezka na svetlosedej, svetlozelenej a svetlomodrej farbe vam nevadi ? ved to je hroza, moj stary syncmaster 2494 ostry ako britva, farby samozrejme hnus a bieda, ale aspon je ostry
teraz sa bojim objednat EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ze to bude to iste, lebo neviem, ci ta viditelnost mriezky bola sposobena povrchovou upravou, alebo to bolo typom panela , niekde som cital koment ze 2736 ma este viac viditelnu mriezku ako iny VA panel
vobec netusim, co si vybrat, chcem mat hlavne ostry obraz, dobre farby, a zahrat si aj ńejaku tu FPS, nie som profigamer, ziadne 120, 144, 240 hz nepotrebujem, na tom forise 2421 som aj tak ziadnu zmenu nepostrehol, s vypnutym vsync beztak tearing jak svina
isiel by som samozrejme radsej uz do 24" s pomerom 16:10, p1200
ma niekto tu EV2436WFS ?
Používateľov profilový obrázok
filuS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ut 26. Aug, 2008, 13:14
Bydlisko: Presov, Slovakia

Re: Nový monitor

Príspevok od používateľa filuS »

A na co si si kupoval FG2421 ak ti nejde o 120Hz? Cely zmysel toho monitoru je jeho "gaming grade". FG2421 je urceny pre gamerov, nie pre office a upravu fotiek, na to budu lepsie ine monitory (a aj lacnejsie). Momentalne mam FS2333 a FG2421 - FG2421 je na hry uplne bozi, no podanie farieb je lepsie na FS2333. Ako "ex-pro"-gamer mozem povedat, ze rozdiel medzi 60Hz a 120Hz je prilis velky na to, aby bol zanedbatelny - no tebe o toto ocividne nejde (co ma znova privadza k otazke - na co konkretne si si ho kupoval?). Ja osobne ziadnu mriezku nepozorujem a na moju pracu mi slabsie podanie farieb nevadi - pri spravnej kalibracii je to fajn, no rozhodne nie najlepsie za danu cenu.
Desktop
Spoiler: ukázať
Specs:
- AMD Ryzen 5 5600X + Noctua NH-U12S Chromax.black
- PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 6700XT
- ASUS TUF Gaming B550M-PLUS
- Crucial Ballistix 32GB (4x8GB) 3600 MHz CL16
- Be Quiet! Pure Base 500DX Black + 5x Noctua fans
- Corsair RM650x + CableMod PRO ModMesh C-Series Kabel Kit (Black/Red)
- Samsung 970 EVO Plus 500GB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
- Sound Blaster Z
OS: Windows 10 Home 64bit
Monitor: Zowie by BenQ XL2546K + Eizo FS2333
Peripherals:
- Logitech G PRO Superlight + Artisan Hien L Mid Wine Red
- Logitech G915 TKL (red)
- Audio-Technica ATH-G1WL
visna
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 11. Nov, 2014, 14:06

Re: Nový monitor

Príspevok od používateľa visna »

otazka na co som si ho kupoval, uz nie je vobec podstatna, samozrejme som ho v zakonnej 14 dnovej lehote vratil, sice velmi nerad, robil som nieco take prvy krat, ale jednoducho som musel...no ale odpoviem ti, nech sa posunieme dalej...to, ze to nie je hracsky monitor, o tom dobre vieme, nech si marketing vravi co chce, takze z logickeho hladiska to malo byt nieco medzi tym, mal to byt kompromis medzi hracskym tnkom a grafickym ipskom, tj horsie farby a rychlost vs super farby ale horsia odozva, to ze budu cez tvare na fotografiach diagonalne srafy zlava doprava ako u indianov, o tom nikde nebola rec...pokial som navodil dojem, ze by bol obraz rozmazany , alebo neostry, tak to urcite nie, vsetko bolo tip top, az na tych svetlych miestach tie ciary, siroke cc 1cm, akokeby odraz povrchovej upravy, nieco nad obrazom, ktory sa potom zdal byt vystvorcekovany, rozrastrovany, neviem, ako to vystiznejsie nazvat...proste napriklad na ludskej tvari na lici bol ten obraz akoby s horsim rozlisenim, po pretiahnuti tej istej foto na vedlajsi monitor vsetko ok
takze otazka znie, co namiesto neho, najviac som nakloneny momentalne k EIZO EV2436WFS3-BK pretoze uz asi radsej 16:10
taktiez este stale uvazujem aj nad nastupcom tvojej2333 a to EIZO FORIS FS2434-BK aj ked len 16:9 a bez DPortu
Eizo sa mi paci, nechcem ho zavrhnut, len mam obavu, aby som neniesol naspat do shopu aj dalsi kus, presne kvoli tej istej anomalii ( vadny kus, povrchova uprava, moje oci, neviem )
chcem preto vediet realne skusenosti s 2436 a 2434
aj na alze jeden koment k 2421 bol, ze na sedej farbe je patrna mozaika, preto nepredpokladam, ze by som mal vadny kus
Používateľov profilový obrázok
filuS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ut 26. Aug, 2008, 13:14
Bydlisko: Presov, Slovakia

Re: Nový monitor

Príspevok od používateľa filuS »

"to, ze to nie je hracsky monitor, o tom dobre vieme, nech si marketing vravi co chce" - ehm, prosim? Je to jeden z najlepsich gaming monitorov na trhu, nic viac (zial) a nic menej. Nema v sebe ziadne kompromisy co sa tyka gaming performance. Ano, gradienty na nom su hnus, ucebnicovy pripad klasickeho bandingu (problem je badatelny najme pri gradientoch), uplne nevhodne na pracu s grafikou, no ja osobne v tom problem nevidim, na bezny zivot je to znesitelne. Stale si myslim, ze ma lepsie podanie farieb ako 120/144Hz TN panely, ako napr. BenQ. Ale tak chapem, ze nie kazdy ma este dalsi monitor cisto na pracu/filmy/fotky a ak gaming nie je prioritou, moze to stvat. Na druhej strane - ak gaming nie je priorita, tak je trosku zbytocne kupovat 120/144Hz. FS2333 je rozhodne lepsim (a aj lacnejsim) kompromisom medzi hracskym monitorom a monitorom na bezne uzivanie.

Pozri - stihol si to vratit, takze az tak vela sa nestalo, aspon si si vyskusal. Ja osobne by som sa k 60Hz pri hrani vratit nemohol, no z tvojho predchadzajuceho prispevku predpokladam, ze tebe je toto asi jedno. Vela stastia s inym modelom.
Desktop
Spoiler: ukázať
Specs:
- AMD Ryzen 5 5600X + Noctua NH-U12S Chromax.black
- PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 6700XT
- ASUS TUF Gaming B550M-PLUS
- Crucial Ballistix 32GB (4x8GB) 3600 MHz CL16
- Be Quiet! Pure Base 500DX Black + 5x Noctua fans
- Corsair RM650x + CableMod PRO ModMesh C-Series Kabel Kit (Black/Red)
- Samsung 970 EVO Plus 500GB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
- Sound Blaster Z
OS: Windows 10 Home 64bit
Monitor: Zowie by BenQ XL2546K + Eizo FS2333
Peripherals:
- Logitech G PRO Superlight + Artisan Hien L Mid Wine Red
- Logitech G915 TKL (red)
- Audio-Technica ATH-G1WL

Návrat na "Nákupná poradňa"