Pár reprákov -> to naj do 200 eur

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Michalqo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 123
Dátum registrácie: Ut 08. Jan, 2013, 17:33
Bydlisko: Trenčín

Pár reprákov -> to naj do 200 eur

Príspevok od používateľa Michalqo »

Zdravím, začal som hľadať náhradu za moje staručké a už nepostačujúce reproduktory Creative I-Trigue 2.1 3400. Majú úplne presilené basy, vždy ich musím aj na polovicu redukovať, a robia to najmä na zvukovke. Výšky sú zase naopak nevýrazné. Nevravím, že hrajú úplne zle, ale určite sa nájde omnoho lepšia náhrada, ktorá by sa vošla do uvedenej cenovej hladiny. Som ochotný ju aj trocha prekročiť, ak by sa to naozaj vyplatilo. Sústavu chcem vo forme 2 reproduktorov, bez subwoofera, ako pri predošej. Na dizajn si nepotrpím, ale nech nie sú vyslovene škaredé :). Zaujíma ma najmä podanie hudby.Takže ak niekto vie o niečom, čo by stálo za spomenutie, prípadne kúpu, kľudne napíšte. Ešte dodám, že budú primárne určené na hudbu k PC a napájané zo základnej zvukovky Creative SB Z. Mimochodom hudobnej technike sa nerozumiem a dúfam, že k zostave nebude treba AV receiver.

Zatiaľ som videl tieto a celkom sa mi páčili:Tannoy Mercury V1i --> majú zaujímavý cenový rozdiel.

Ďakujem
4670K@4.5GHz | Gigabyte R9 280X | Asus Maximus Hero | Phanteks PH-TC14PE | 8GB Corsair XMS@1866MHz | Samsung 840 PRO 256GB | 3TB Seagate Baracuda | Fractal Define Design R4 || JBL LSR305 |AKG HD 272 |Audio-GD Compass
Richard_12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: Ut 11. Aug, 2009, 22:29

Re: Pár reprákov -> to naj do 200 eur

Príspevok od používateľa Richard_12 »

Štúdiové monitory M-Audio AV40 sú výborné a nezaberú veľa miesta na stole. http://www.alza.sk/m-audio-av-40-d474252.htm
Michalqo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 123
Dátum registrácie: Ut 08. Jan, 2013, 17:33
Bydlisko: Trenčín

Re: Pár reprákov -> to naj do 200 eur

Príspevok od používateľa Michalqo »

Máš s nimi osobnú skúsenosť? Stoja "len" čosi nad 100 eur, ja môžem investovať okolo tých 200, radšej teda viac, lebo chcem z nich vyžmýkať čo najlepšiu kvalitu. Ale ďakujem za príspevok.

Vie niekto, ako by obstáli proti spomínaným Mercury? Videl som ich za 100 eur.
4670K@4.5GHz | Gigabyte R9 280X | Asus Maximus Hero | Phanteks PH-TC14PE | 8GB Corsair XMS@1866MHz | Samsung 840 PRO 256GB | 3TB Seagate Baracuda | Fractal Define Design R4 || JBL LSR305 |AKG HD 272 |Audio-GD Compass
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11511
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Pár reprákov -> to naj do 200 eur

Príspevok od používateľa Andre »

5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Richard_12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: Ut 11. Aug, 2009, 22:29

Re: Pár reprákov -> to naj do 200 eur

Príspevok od používateľa Richard_12 »

Michalqo napísal:Máš s nimi osobnú skúsenosť? Stoja "len" čosi nad 100 eur, ja môžem investovať okolo tých 200, radšej teda viac, lebo chcem z nich vyžmýkať čo najlepšiu kvalitu. Ale ďakujem za príspevok.
Kupoval som ich pre švagra. Upozornil ma, že nemá veľa miesta na stole. (sú malé ale ťažké) Kvalita zvuku ma príjemne prekvapila. Za tú cenu veľa muziky.
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Pár reprákov -> to naj do 200 eur

Príspevok od používateľa valistar »

Richard_12 napísal:Za tú cenu veľa muziky.
ani nie, tvaria sa ako studiove monitory ale nemaju velmi studiovy zvuk :( . keby stali polovicu tak by boli fajn pre nenarocneho pouzivatela, ale za tu cenu su aj ovela lepsie.

OP: tie Tannoy su pasivne, potrebujes k nim zosik - preto sa pozri po aktivnych monitoroch (=zosik v sebe) ako ti pisal andrej.
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Pár reprákov -> to naj do 200 eur

Príspevok od používateľa materik »

Na tento "detail" sa velmi casto zabuda, ale ak chces poriadne repraky, tak to chce aj poriadny zdroj.
Nevidim vyznam v tom, mat repraky za 200 eciek a integrac na doske, to je jak Octavia s motorom zo 105-ky...
Radsej si tu sumu rozumne rozdel a zahrni do toho aj zvukovu kartu ;)

Naposledy ked som riesil podobnu vec (ale do 100E), tak som narazil na veci od Microlab a celkom ma zaujali.
Napr. Microlab Solo 7c. V kombinacii s lepsou zvukovkou (na ktoru by si pri tychto reprakoch mal priestor) to moze byt dobra kombinacia. Ceny
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Michalqo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 123
Dátum registrácie: Ut 08. Jan, 2013, 17:33
Bydlisko: Trenčín

Re: Pár reprákov -> to naj do 200 eur

Príspevok od používateľa Michalqo »

Fúha, zrazu aký ohromný výber :). Takže na začiatok teda vyberajme len z aktívnych. Tá moja SB Z karta je ozaj na nič? Mám poruke naozaj tých max max 250 euri. Ale časom sa niečo určite môže prikúpiť, asi neodolám :D. Čo sa týka vzdialenosti od steny, budú pri nej veľmi blízko na stole hneď vedľa 24" monitora. Takže nepotrebujem výkon, lebo bývam na baráku a susedia ma zabijú. Chcem kvalitu. Mimochodom tá žltá hračka z Malajzie vyzerá naozaj bláznivo na prvý pohľad. Určite ju má niekto doma? Nerozpadne sa po zapojení? A kde ju zakúpim? Z reprákov ma najviac oslovili tie páry fostex. A tiež Microlab od materika. Najradšej by som kupoval ako pár, nie po jednom. A o kábloch k nim naozaj nič neviem, s takouto technikou som len na začiatku :). Ďakujem.

P.S. Ešte sa chcem spýtať, čo by sa stalo, ak by som kúpil len jeden ten adam f5, ktorý Andrej označil sa najlepší z uvedených. Fungoval by? A čo napr. elektrónkové repráky? Tie sú drahé?
4670K@4.5GHz | Gigabyte R9 280X | Asus Maximus Hero | Phanteks PH-TC14PE | 8GB Corsair XMS@1866MHz | Samsung 840 PRO 256GB | 3TB Seagate Baracuda | Fractal Define Design R4 || JBL LSR305 |AKG HD 272 |Audio-GD Compass

Návrat na "Nákupná poradňa"