770 Lightning Start na vysokych otackach

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
Jaman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 69
Dátum registrácie: St 21. Aug, 2013, 14:22

770 Lightning Start na vysokych otackach

Príspevok od používateľa Jaman »

ZDravim, mam MSI 770 Lightning a ked startuje pocitac nachvilu karta vypali ventilatorom na max.
Zaujimalo by ma ci sa to neda nejako zrusit - dovod je ten ze ked davam antivir test po restarte, tak ventilatory ficia naplno pocas celeho testu.
Dakujem za rady.
Používateľov profilový obrázok
MaceKx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica

Re: 770 Lightning Start na vysokych otackach

Príspevok od používateľa MaceKx »

Tiez ju mam riesil som to ale nevyriesil je to proste funkcia ked pusti fany opacnym smerom na plno aby vyfukla prach z chladica. Je to mozne "myslim si" odstranit v BIOSe karty, ako som pisal riesil som to ale uz som si zvikol :)
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10086
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: 770 Lightning Start na vysokych otackach

Príspevok od používateľa stiv »

Jn tiez ma to otravuje, Neviem sice naco to tam davali ked lightning mam aj tak zapraseny :facepalm:
.
Používateľov profilový obrázok
Jaman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 69
Dátum registrácie: St 21. Aug, 2013, 14:22

Re: 770 Lightning Start na vysokych otackach

Príspevok od používateľa Jaman »

Presne, na lopatkach zo spodnej strany. Je nejake ine riesenie na vycistenie ako rozobratie/porusenie zaruky ?
Používateľov profilový obrázok
MaceKx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica

Re: 770 Lightning Start na vysokych otackach

Príspevok od používateľa MaceKx »

Pekne zober vysavac a sup po tom (najlepsie je ale stlaceny vzduch)
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: 770 Lightning Start na vysokych otackach

Príspevok od používateľa Eddward »

Jaman napísal:ZDravim, mam MSI 770 Lightning a ked startuje pocitac nachvilu karta vypali ventilatorom na max.
Zaujimalo by ma ci sa to neda nejako zrusit - dovod je ten ze ked davam antivir test po restarte, tak ventilatory ficia naplno pocas celeho testu.
Dakujem za rady.
zrusit sa to neda, ja to mam na mojej MSI tiez, nastastie ale bol jeden cas "upraveny" bios na MSI webe ku grafickej karte, ktory zredukoval tie spätne otacky na 30% cize to nepocut, funkcia ale ostala zachovana...
v tvojom pripade jedine nejaky modnuty bios ked najdes alebo ti niekto upravi...
je to podla mna dobra funkcia, ale aj otravna to je fakt
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: 770 Lightning Start na vysokych otackach

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

fakt sa to roztoci naopak ? pytam sa,lebo mne sa na DC2 tiez roztoci pri starte na par sekund fan na full..ale nie naopak :-)
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7264
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: 770 Lightning Start na vysokych otackach

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Jop, je to dust removal technology http://www.youtube.com/watch?v=hMAT2oeFGfM

Obrázok

Neviem co vam tych par sekund tak vadi, to ste este nepoculi startovat PC s referencnou HD6990, alebo HD5970 :D
Jaman napísal:dovod je ten ze ked davam antivir test po restarte, tak ventilatory ficia naplno pocas celeho testu.
Tomuto nerozumiem, definuj. Rebrovanie by sa malo cistit par sekund, teda do startu OS/NV driverov, ak sa nemylim. Trosku nerozumiem tu spojitost s antivirakom.

P.S: ako pozeram MSI forum, tak cez Svet's Fermi/Kepler VBIOS Tuner, od verzie 2.55y, by to malo ist pekne upravit na nizsie otacky :)
* Add eXpert FAN Control for GTX 770:
To Standard[current supported] modifications:
- FAN Min [%]
- FAN Max [%]
- FAN Min [RPM]
- FAN Max [RPM]
- FAN Boot Duty [%] --> [This also will modify Dust Removal Technology speed for the cards who support such.]
Now plus new one: [For GTX 770 and GTX 780 only, for now]
Q.: When i turn on or reboot my computer, my Kepler based graphic card become annoying noisily like Jet Fighter takeoff.
Is there any way to make it quiet or/and to control it by desired way?

A.:Yes, run FAN adjust thread, then choose Mode3 [Configure boot Fan Duty PWM] and set your FANs to desired levels when they works outside Windows.[not controlled by VGA driver]
This adjustment also will affect cards equipped with Dust Removal Technology.
So keep in mind that setting the FANs Duty to too low value may cause Dust Removal Technology to has not much effect,
due not enough turbulence to perform dust cleanup when FANs perform reversal spin.
Používateľov profilový obrázok
MaceKx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica

Re: 770 Lightning Start na vysokych otackach

Príspevok od používateľa MaceKx »

Ono to tak robi pokial sa vlastne nespusti NV driver tak karta stale toci full. On asi mysli check este pred spustenim plochy nieco ako kontrola registrov alebo tak nie ?
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22023
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: 770 Lightning Start na vysokych otackach

Príspevok od používateľa dexterav »

Pri boote sa karty riadia biosom
Takisto je roztocenie vetraka na full zalezitost rozbehu, potom zregulovat smerom dolu/hore uz neni problem
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
MaceKx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica

Re: 770 Lightning Start na vysokych otackach

Príspevok od používateľa MaceKx »

No ono je to take ze pokial sa nespusti driver stale ide full dokonca ked som v BIOSe na doske tak karta ide opacne a po cca. 15 - 20 sec. stopne a roztoci sa na full ale spravnym smerom. Ale ked tak premyslam nieje to full ale 70 % nasledne ako nabotuje a spusti sa driver karta sa stisi.
Používateľov profilový obrázok
Jaman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 69
Dátum registrácie: St 21. Aug, 2013, 14:22

Re: 770 Lightning Start na vysokych otackach

Príspevok od používateľa Jaman »

Myslim AV kontrolu po restarte/ pred samotym nabehnutim systemu - Ked nastavim hlbkovu kontrolu zaberie to samozrejme nejaky cas, keby chcem dat skontrolovat vsetky disky trva to aj celu noc.
Za cely ten cas ide karta v spominanom antidust mode co je dost hlucne aj s odhlucnenym case.
No ako sa uz pisalo, najlepsie je ze prach na lopatkach s vnutornej strany veselo drzi :)
Myslite ze je dobre riesenie odpojit grafiku a nechat kontrolu bezat tak?
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6417
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: 770 Lightning Start na vysokych otackach

Príspevok od používateľa pipo137 »

Jaman napísal:najlepsie je ze prach na lopatkach s vnutornej strany veselo drzi :)
Len tak mimochodom, tá "technológia" nemá primárne odstraňovať prach z lopatiek fanu, ale z rebrovania pasívu, teda má zredukovať množstvo usadeného prachu na pasíve ;) :good:
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Sound card: Asus Xonar Essence STX Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
DESKTOP 2 MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB)
Smartphone: Redmi Note 13 Pro 5G, Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7264
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: 770 Lightning Start na vysokych otackach

Príspevok od používateľa Kyselinka »

A naco robis av kontrolu celu noc? :OO=
Ved snad mas realtime ochranu, tak naco toto? Ako casto toto robis kriste?
V zivote som nepouzival antivirus na rucnu kontrolu, na to je skor Malwarebytes' Anti-Malware.
Používateľov profilový obrázok
Jaman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 69
Dátum registrácie: St 21. Aug, 2013, 14:22

Re: 770 Lightning Start na vysokych otackach

Príspevok od používateľa Jaman »

To Kyselinka.

Antivir test pred nabehnutim systemu tzv. Test po reštarte, to nepoznas ked kristujes??
Ved ja som len amater a uz to poznam peknych par rokov.
A robim to raz za cas, samozrejme ze mam stalu ochranu no semtam to dam pre istotu skontrolovat aj takymto sposobom.

Návrat na "Grafické karty"