ATI 5xxx - preco si uz nikdy v zivote nekupim ATI

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Užívateľské meno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 21:36

ATI 5xxx - preco si uz nikdy v zivote nekupim ATI

Príspevok od používateľa Užívateľské meno »

Ako je mozne, ze na absolutne cistom a legalnom win 7 stiahnem originalny ati driver detector a on si stiahne driver, ktory by mal byt na moju kartu (aj ludsky faktor posudil, ze driver je spravny), ale pri isntalacii vzdy nabehne bsod a potom aj po od alebo pre instalovani ati driverov (ktore mimochodom nie jemozne totalne odstranit) mi tam nabiehava chyba ze MOM cli integration blabla (znama ati chyba)

ako je mozne, ze nedokazu za tie tazke prachy co pytaju za tie karty napisat normalny a funkcny driver? estahoval som ziadnu beta verziu,,
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: ATI 5xxx - preco si uz nikdy v zivote nekupim ATI

Príspevok od používateľa error7 »

Nestahuj ati driver detector ale stiahni normalne ovladace z AMD stranky , tak to totiz robia vsetci normalni ludia.ATI si uz urcite nekupis lebo ATI uz neexistuje :D ... to ze nevies prist na to ako spravne nainstalovat ovladace od grafiky tak za to si mozes sam , pred nedavnom som daval ovladace na 5750 (catalyst 13.12) a vsetko v pohode prebehlo , na tvojom mieste by som sa fakt zamyslel nad tym co asi robis zle a nie tu pisal blbosti ze si uz v zivote nekupis ATI.
Užívateľské meno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 21:36

Re: ATI 5xxx - preco si uz nikdy v zivote nekupim ATI

Príspevok od používateľa Užívateľské meno »

catalyst z dec 13 som tam daval.
a proste ta karta ten driver neberie.
berie z original cd s driverom
zaujimave je, ze to nainstalovat viem, ale neviem nainstalovat (dvojklik a par next next) hento,.. ?
je to chyba driveru, kedze som aj googlil o tom nieco..
mom cli implementation error
a ten bsod je tiez moja vina hovoris ? pocas instalacie
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: ATI 5xxx - preco si uz nikdy v zivote nekupim ATI

Príspevok od používateľa Asnod »

Lebo ti odisla karta alebo si ju kupil chybnu? Preco si daval a davas ine ovladace? Preco si preinstalovaval system? Preco si skusal tie co su na cd?
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: ATI 5xxx - preco si uz nikdy v zivote nekupim ATI

Príspevok od používateľa error7 »

Tak na tu istu seriu grafik to ja nainstalujem normalne a ty nie ... co z toho teda vyplyva ? nieco asi budes musiet robit zle , s takym problemom som sa v zivote nestretol a to som mal cest s viacerymi kartami od ATI/AMD.

A o aku kartu presne sa vlastne jedna ?
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: ATI 5xxx - preco si uz nikdy v zivote nekupim ATI

Príspevok od používateľa shajek »

jezis dalsi mudrc. Sam mam 5850 a normalne ide, zjavne ju mas posahanu, skus iny PC
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6226
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: ATI 5xxx - preco si uz nikdy v zivote nekupim ATI

Príspevok od používateľa icefire »

Nic v zlom, ale toto sa uz stalo v minulosti aj mne. BSOD na karte, pokial k nej nesli originalne ovladace. Na peknom cistom Windows-e. Zas taky vymysel to nie je, co tu pise. Odvtedy tiez nemam ATi (a tych PC za rok poskladam par).
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
tomix
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 216
Dátum registrácie: Ut 02. Nov, 2010, 19:39

Re: ATI 5xxx - preco si uz nikdy v zivote nekupim ATI

Príspevok od používateľa tomix »

Ja som teraz kupil SSD nainstaloval win7 stiahol katalist na R9 270 nainstaloval nastavil rozlisenie na full hd a system mi ju vyhodnotil iba na 4,2 bodov.Po spusteni solitare som prisiel nato ze mi seka pritom ovladac bol nainstalovany.Spustil som instalacku este raz a podotikam ze hned mi dalo iba moznost instalovat a nie zmenit ci opravit,po nainstalovani ide uz v podode a hodnotenie vo win 7,9.
Predpokladam ze to nebude iba v kataliste ale skor v kombinacii hardveru.
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: ATI 5xxx - preco si uz nikdy v zivote nekupim ATI

Príspevok od používateľa Asnod »

Ano boli take karty, konkretne Ati X1xxx seria co je davno historia :rolleyes: a nie HD5xxx. Nejaky expert si vytvori predcasny nazor na nieco o com sam nieje presvedceny ci je funkcne a hura podme flamovat bez dokazov.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
kakocool
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: Št 12. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Prencov a obcas brava

Re: ATI 5xxx - preco si uz nikdy v zivote nekupim ATI

Príspevok od používateľa kakocool »

No tie drivery su naprd veru, odkedy som dal novy catalist tak casto bsod alebo driver stopped responding a to vacsinou v 2D. Musel som hladat stare catalisty a nebola to lahoda pri stale padajucom systeme. Veru 2x pohutam ci budem niekedy skusat nove drivre bez zalohy starych. Karta hd 6850
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12471
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: ATI 5xxx - preco si uz nikdy v zivote nekupim ATI

Príspevok od používateľa HellAngel »

nic nove ze nove ovaldace maju problem so starsiou kartou. mam podobny problem s nvidiou v notebooku. Novy ovladac ma podporovat moju kratu, ale realne je to inak. Robi problemy. Treba si najist ktory catalist pracoval s danou kartou spravne a nainstalovat ten
a ten napis by som zmenil, pretoze chyba nemusi byt v karte, ale medzi PC a stolickou. :red:
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: ATI 5xxx - preco si uz nikdy v zivote nekupim ATI

Príspevok od používateľa beardie »

pre OPa: cela zostava? aktualizoval si bios dosky? memtest na pamate? smart disku?
Užívateľské meno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 21:36

Re: ATI 5xxx - preco si uz nikdy v zivote nekupim ATI

Príspevok od používateľa Užívateľské meno »

Intel Core i5-760 QuardCore
2,8GHz 2,5GT/sTransfer
NOCTUA NH-U12P - 1366 -S

GIGABYTE GA-P55A-UD4 P55
Dual DDR3-2200 MHz SATA3

Sapphire Radeon Ultimate
HD5550 1GB DDR2 128bit

Intel X25- M Solid-State Drive
80GB SATA II 2,5"

Kingston 4GB 2x2GBHyperX
1600MHz DDR3 CL9

Seasonic X 460FL 460W 80 Plus
Gold retail

je zostsava...
bios je original, neupdatovany
mem test bol OK
smart disk som neskusal este..
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

Re: ATI 5xxx - preco si uz nikdy v zivote nekupim ATI

Príspevok od používateľa kramer »

Ja na AMD/ATi nedám dopustiť nikdy som s ich ovládačmi a kartami nemal problémy a to do PC stále dávam iba karty od AMD. Niečo robíš zle a nie si si toho vedomý. Nemáš v BIOSe pretaktovanú PCI-e zbernicu? Mastný otlačok na kontaktoch karty keď si ju zakladal? Zmeraj si 12V vetvu na zdroji multimetrom či nekolíše napätie. A odinštaluj si tie sračky čo ti hľadajú automatický aktualizácie pre software.

EDIT: to si si hádam nekúpil kancelársku VGA na hranie hier? Ak áno tak :facepalm:
CPU: AMD FX 8370 BE @4,5GHz + Thermalright Ultra-120 Extreme, MB: ASUS Crosshair V Formula-Z (AM3+), RAM: 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, PSU: Corsair TX650W, VGA: ASRock Radeon RX580 8G + ARCTIC Accelero Xtreme IV, LCD: ACER ED 273, DISKY: ADATA Ultimate SU650 SSD 240 GB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: ATI 5xxx - preco si uz nikdy v zivote nekupim ATI

Príspevok od používateľa error7 »

Tak ked daval stare ovladace karta mu sla , zdroj by som tym vylucil a tiez tu PCI-e zbernicu.Musi to byt nieco vo wine.Mozes skusit manulane stiahnut NET Framwork 4 a 4.5.A tiez nejakym programom precesat registre.

Návrat na "Grafické karty"