HW managment?

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
neurotik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Ut 26. Mar, 2013, 13:00

HW managment?

Príspevok od používateľa neurotik »

Zdravim vas. Mam C:system HD , okrem toho este dva HD datove a CD rom ...system C je sata3 ssd, z tych dvoh datovych je jeden tiez sata3(F) a druhy sata2(E), cdrom je sata2(D). Pri zapajani a nastaveni v biose som pred instalaciou win som do sata portov zapojil HW v poradi podla priority teda P01 system, P02 Hdd sata3, pak P03 Hdd sata2 a CDrom . A teraz kamen urazu. po nainstalovani win mi priradil nasledovne: C: system ssd (ok), ale ako D: mi dal Cd rom, E: ten maly sata2 a ten hlavny datovy mi dal az F: Mam isty program ktory je odkazany tahat si pomocne data prave z tohoto disku a strasne dlho mi otvara ten disk cez ten program a mam prave podozrenie ze je to koli tomu. Chcel by som mat managment HD tak aby ten velky systemovi Sata 3 bol hne prvy v poradi. otazka znie ci je na to nejaky soft ktory to spravi uz v nainstalovanom win, alebo to mozem len nejako v biose pred instalaciou??? A ma vlastne priradene pismeno k zariadenie aj vplyv na poradie???
Som si vedomi ze som to tu kus haluzacky rozpisal za co sa ospravedlnujem ale chcel som podrobne opisat situaciu a dakujem za kazdy koment ktory by mi mohol pomoct.. :D
FRACTAL Define R4 Titanium Grey USB 3.0, intel core i5 3570K , GELID Solutions Tranquillo revize 2 , asrock Z77 extreme 6, Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX, SSD disk Kingston SSDNow V300 120GB 7mm, Seagate Barracuda 7200.12 2000GB s Advanced Format
Používateľov profilový obrázok
mosqa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Št 09. Dec, 2010, 11:30
Bydlisko: Sliac

Re: HW managment?

Príspevok od používateľa mosqa »

da sa to jednoducho prehodit cez spravcu diskov vo windowse [spustit > diskmgmt.msc], ked kliknes potom pravym na disk tak tam je moznost zmenit pismeno jednotky..ale ajtak si myslim ze v tomto tvoj problem nebude, tie pismenka su len dake logicke oznacenie vo windowse a na vykon to nema absolutne ziadny vplyv.. skus si pozriet dake benchmarky na ten disk ze ci je chyba v nom alebo len v tej tvojej aplikacii..

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"