Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Bitcoin, Litecoin atď.
Všetky informácie o kryptomenách nájdete sem
Používateľov profilový obrázok
Durana
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 186
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2008, 14:00

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenost

Príspevok od používateľa Durana »

Ja by som ti podaril s tou kupou tak ,ze zalezi ako velmi veris kryptomenam. Napriklad ja som si povedal, ze bitcoin za cash menit nebudem pod 600dolarov urcite a tak pri vypocte svojej dennej tazby pouzivam stale 1bitcoin - 600$ ...tym ze som do toho neinvestoval a mam len jednu grafiku, netrapi ma ak by sa cryptomeny zosypali. Zaroven neveri mze sa zosypu pri tom aky to je bussiness(mining rigs, asics, promo, bitcoin bankomaty, exchanges...)

Ja to beriem tak, ze som si "stavil" na uspech bitcoinu a ze ani o rok nebude na urovni 100$ ale minimalne 600$

A zarobit sa na tom stale da, ale treba sa tomu ja venovat. Ronako si mozes za tych 1600Eur kupit bitcoi nkym je low a obchodovat s altcoinami a dosiahnes rovnaky efekt, ako ked tazis nejake menya spekulujes s ich cenovym vyvojom(doteraz si trieskam hlavu o stenu ze som predal Blaccoin pod cenu a ze som mohol mat v sucasnosti za tyzden tazby 100dolarov), rovnak osom ho vsak mohol nakupit ked bol pod cenu a mat tych 100dolarov bez toho aby som investoval do mining rigu, ale len nakupom bitcoinu a obchodovanim s nim. Pri investicii do rigu ide hlavne o to ci ta to bude bavit, ci vies mat elektrinu zadarmo a ci veris v pozitivny vyvoj ...prinajhorsom to rozpredas gamerom s minimalnou stratou, po 2-3 mesiacoch tazby to mozno predas aj so ziskom
zuvo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2014, 14:19

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenost

Príspevok od používateľa zuvo »

to Durana:

mas tam velmi vela keby :-) ... toto su uz len spekulacie a forex. Ignorovat trh a hovorit si ze 1btc=600$ je smiesne :-) ale budis, ked chces mat lepsi pocit ze nestracas. A este horsia alternativa je vsetky peniaze zmenit na BTC potom do altcoinov - vybrat z cca 200 altcoinu ten ktory bude uspesny a rast je hazard. (vacsinou je to len o pump-dump efekte). To uz chod radsej na forex a obchoduj s menovymi parmi.

Moj nazor je taky,ze rovnako ako sa mozes popalit tak mozes aj ziskat, ak ti nebude chybat nikde 1600E a nebudes jest rozky tak v pohode, len si treba uvedomit rizika, nepodliehat panike a hlavne to co bolo vcera neplati uz dnes. Tvoja investicia je teda fix 1600E + 4,68E alebo 6,3$ elektrika/den.

Este k BTC resp. LTC, deje sa nieco divne - rastie obtiaznost(zapaja sa viacej HW) ale klesa kurz (asi Cina) => vacsinou protichodne symptomy. Predpokladam ze sa nedostaneme na hranicu profitability, lebo potom naozaj vypneme rigy a jednoduhsi bude nakup za E/$.
dejvidk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 51
Dátum registrácie: So 18. Jan, 2014, 11:15

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenost

Príspevok od používateľa dejvidk »

lol to co za zazraky robi ten Black Coin ? .. Este nedavno bol za 3300 saosi a uz je niekde na 17K a stale stupa .. skoda ze ked bol na 3300 som nekupil a teraz nemam nic :(... znova som ochudobnel
teraz nemam peniaze a znova ma takto ten system okrada
vomalites
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Ut 08. Apr, 2014, 10:16

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenost

Príspevok od používateľa vomalites »

ďakujem Vám za odpovede,
platim 0.10 e za Kwh, čiže pri 1300w to mam za deň 4.37 dolaru čo je 3.15 e čiže aktualne mi to pri litecoine robi 1.75/deň... takže nie 3 roky, ale iba 2 aj pol XD
celkom zdielam nazor, že sa sa prave deje niečo škarede v coinmarkete, no logika ak pozerám spätne históriu vývoja mi hovorí, že by to v najbližšich mesiacoch malo ist hore, btc nebol dlhšie bez bubliny viac ako 6 mesiacov nikdy, teda ak to nepojde hore do 1 mesiaca asi uz ani nepojde :D, ale čakám na 15. apríl čo sa stane... čiže buď dam peniaze na burzu ešte alebo kupim stroj, ale na btc-e.com obchodujem preto si chcem kupit aj mining rig... ale počkam ešte tyzden a idem na to.
Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenost

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

blackcoin bol manipulovany, bol chvilku na 250-500 satoshi a vtedy sa ho dalo kupit poriadne vela na manipulacie, dejvid kludne kup aj teraz, ked stupol btc z 10 na 120 tak sa tiez oplatilo kupit
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
dejvidk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 51
Dátum registrácie: So 18. Jan, 2014, 11:15

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenost

Príspevok od používateľa dejvidk »

Bumpy_SK to by bola draha kupa a ktomu je problem ze tazim s nie moc dobrym rigom takze to co mam vitazene by nestacilo ani na kupu par BC ... a financie momentalne na kupu neakych veci navise nemam
takze si musim bc len vytazit a s tym obchodovat
Používateľov profilový obrázok
hornik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 03. Dec, 2013, 15:13
Bydlisko: Bratislava

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenost

Príspevok od používateľa hornik »

Durana :hysterical: :hysterical: :hysterical:

co ti k tomu povedat. zijes v nejakom divnom sne.

ps: graficke karty dnes uz so ziskom/minimalnou stratou nepredas. poznam ludi, ktori nevedia 280x predat ani po 200euro, lebo ich uz zacina byt plny bazos.
exminer :)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenost

Príspevok od používateľa LordKJ »

toz ja vidim buducnost v tych dalsich algoritmoch a vtom, ze ked dobehnu asicy tak to urcite vystreli aj cenu LTC :-)

toz mohol by som konecne nakonfigurovat sgminer....
Používateľov profilový obrázok
hornik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 03. Dec, 2013, 15:13
Bydlisko: Bratislava

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenost

Príspevok od používateľa hornik »

LordKJ - asicy uz su na predaj, dokonca za velmi slusne ceny:

http://www.ebay.com/itm/RARE-GRIDSEED-A ... 1158960629
exminer :)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenost

Príspevok od používateľa LordKJ »

tak inak
Normalne asicy, nie tieto tu chujovinky, 350kHs hore dole

Q3 sa ocakavaju masinky s 250MHs a podobne :-)

https://www.flowertechnology.com/product/orchid/
http://zeusminer.com/product/s-flex-8mh ... sic-miner/
a pod.
Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenost

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

Preco sgminer? Buy low sell high, teraz je dobry cas kupit grafiky :D
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenost

Príspevok od používateľa LordKJ »

lebo X11

ani za boha mi ho nejde skompilovat na linuxe :D, nenajde opencl ani keby co bolo
vomalites
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Ut 08. Apr, 2014, 10:16

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenost

Príspevok od používateľa vomalites »

LordKJ napísal:tak inak
Normalne asicy, nie tieto tu chujovinky, 350kHs hore dole

Q3 sa ocakavaju masinky s 250MHs a podobne :-)

https://www.flowertechnology.com/product/orchid/
http://zeusminer.com/product/s-flex-8mh ... sic-miner/
a pod.
a aku bude mať spotrebu ten orchid? to vyzera vyhodne...
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenost

Príspevok od používateľa LordKJ »

sak to tam pisu
Power Usage
Less than 4W/Mh/s
len to je vsetko preorder, kym to pride tak prejde este tak polroka :-)
vomalites
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Ut 08. Apr, 2014, 10:16

Re: Alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenost

Príspevok od používateľa vomalites »

ale ten zeusminer 8mhs za 2500 dolarov a odber 100w je uz v predaji a pri aktualnom kurze by sa to malo vratit do 6 mesiacov

Návrat na "Kryptomeny"