Router s maximalnou rychlostou WAN to LAN. Poradte do 25.5

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5603
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Router s maximalnou rychlostou WAN to LAN. Poradte do 25

Príspevok od používateľa Odar »

Topazz napísal:A aka je este podla vas dobra znacka okrem microtiku? Uz nic ine?
Cistokrvne Cisco? Ale zaplatis ho? ;) Chalani nie su blbi, neradia ti zle. Ak chces ale pocut, ze mas kupit TP-Link a nehces pocut radu ludi, ktori maju prehlad, tak si proste ten TP-Link kup a viac neries.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Router s maximalnou rychlostou WAN to LAN. Poradte do 25

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

tak tak, dalsia moznost je cisco
http://www.cisco.com/web/partners/downl ... rmance.pdf

tu mas performance chart
nezlakni sa nizkych cisel
narozdiel od tebou milovaneho tplinku, ktory meria performance pri 1518B ramcoch (absolutne best case scenario, aby vysli dobre vysledky) tu mas vysledky na 64B ramcoch (absolutne worst case mozne hodnoty) ale bez doplnkovych sluzieb ako FW/NAT/QoS/...

kazdopadne ak uvidis cenovky, tak sa asi s laskou vratis k mikrotiku
...
Topazz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Ne 11. Aug, 2013, 17:32

Re: Router s maximalnou rychlostou WAN to LAN. Poradte do 25

Príspevok od používateľa Topazz »

Odar
Myslim si ze mikrotik je umela modla. Urcite si ho nekupim to je po tom ako som si to presiel uplne jasne. Je to tak odpudiva krabica a doplacat cenu zariadenie za anteny, no dakujem neporism. Nechapem co su vseci z neho taky pos**** :rofl:
Inak to nechapem. Ten mikrotik co si mi odporucil ma presne ten isty procak ako TP-Link 4300 a rovnako RAM tak preco by mal byt lepsi? Len preto ze je to mikrotik? :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Router s maximalnou rychlostou WAN to LAN. Poradte do 25

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

takze ak to ma rovnaky CPU a RAM tak to musi mat aj identicky performance?

inac ked teda urcite nekupis mikrotik, tak potom tu je produkt idealny pre teba
http://datacomp.sk/linksys-wrt160nl-ee- ... 3-tkEODnLs
dovolim si aj zhrnut klady a zapory
zapory
-- nema to dostatocny vykon
klady
-- nie je to mikrotik
-- ma to dokocna este logo cisco (ale to je tak vsetko co to ma spolocne s ciscom)

to sa predsa oplati :rofl:

mikrotik nie je umela modla
mikrotik je overena a odskusana kvalita s velmi fajn cenou (oproti konkurencii)


ale tak ked chces ten tplink, tak si kup tplink
len si zbytocne marnil cas vypisovanim do temy, kedze presne vies co chces
...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Router s maximalnou rychlostou WAN to LAN. Poradte do 25

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Myslim si ze mikrotik je umela modla.

nikdy v zivote si ho nepouzil, nemas skusenosti a absolutne ziadny prehlad co tie masiny dokazu. Ani z hladiska funkcii, ani z hladiska vykonu ktory tu nejako velmi rozoberas furt dokola, pricom nemas najmensie ponatie aku linku zozerie TISIC ludi. Alebo dvetisic. Nikdy v zivote si neprevadzkoval ISP...





>> Urcite si ho nekupim to je po tom ako som si to presiel uplne jasne.

je dolezite ze vies co chces, mas prehlad a poznas technologie. A nielen to, ale navyse mas aj svoj velmi jasny, nemenny a vyhraneny nazor podporeny rozsiahlymi skusenostami - a rad pocuvas druhych ludi, mozno skusenejsich, mozno rozhladenejsich, a informacie ktore dostanes velmi starostlivo zvazis a podrobne preskumas. Uz si niekedy volil, ze ?

Drzime palce s tplinkom, samozrejme ze budes spokojny.


PS: mna vzdycky strasne rajcovalo ako vyzera router co mam hodeny o dve miestnosti dalej za skrinou cely zapadnuty prachom. Nic podstatnejsie ako jeho farbu a tvar som nikdy v zivote neriesil.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Topazz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Ne 11. Aug, 2013, 17:32

Re: Router s maximalnou rychlostou WAN to LAN. Poradte do 25

Príspevok od používateľa Topazz »

jcdenton12 napísal:takze ak to ma rovnaky CPU a RAM tak to musi mat aj identicky performance?
-- nema to dostatocny vykon
Preco by nemalo mat? Co mu brani?
Nema dostatocny vykon na co? Alebo k comu? :-)
mp3turbo napísal:nikdy v zivote si ho nepouzil, nemas skusenosti a absolutne ziadny prehlad co tie masiny dokazu.
Drzime palce s tplinkom, samozrejme ze budes spokojny.
PS: mna vzdycky strasne rajcovalo ako vyzera router co mam hodeny o dve miestnosti dalej za skrinou cely zapadnuty prachom. Nic podstatnejsie ako jeho farbu a tvar som nikdy v zivote neriesil.
Ja nie ale kamos ho ma a bude menit. Nieje spokojny.
Neboj urcite budem ;-)
Ja ho nemam nikde hodeny ale pekne polozeny na stoliku vela monitora.
mp3turbo napísal: Uz si niekedy volil, ze ?
Ano v roku 1994 poprve lebo predtym to nemalo zmysel. A ty si uz volil niekedy?
A ano vypocujem ale od ludi co vsade boli vsetko videli vsetko vedia a zjedli vsetku mudrost sveta si nenehcam nic nakukat to mas pravdu ;-) Beriem tvoj nazor aj ostatne len nesuhlasim. Nepresvedcilo ma to ze je lepsi lebo je lepsi lebo tam ma napis mikrotik. Iked ma rovnaky procak rovnaku RAM tak je lepsi a basta. LOL. :facepalm:
Ziadny tunajsi "expert" nepodlozil nicim preco by mal byt lepsi pri rovnakom procaku / RAM.
Vies je rozdiel ked je niekto expert a ked si niekto mysli ze je expert. ;-)
Topazz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Ne 11. Aug, 2013, 17:32

Re: Router s maximalnou rychlostou WAN to LAN. Poradte do 25

Príspevok od používateľa Topazz »

Mam vyriesene.
Prosim admina o zmazanie temy pre neaktualnost.

Dakujem.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7988
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Router s maximalnou rychlostou WAN to LAN. Poradte do 25

Príspevok od používateľa CageJ »

mp3turbo napísal:>> Myslim si ze mikrotik je umela modla.

nikdy v zivote si ho nepouzil, nemas skusenosti a absolutne ziadny prehlad co tie masiny dokazu. Ani z hladiska funkcii, ani z hladiska vykonu ktory tu nejako velmi rozoberas furt dokola, pricom nemas najmensie ponatie aku linku zozerie TISIC ludi. Alebo dvetisic. Nikdy v zivote si neprevadzkoval ISP...

>> Urcite si ho nekupim to je po tom ako som si to presiel uplne jasne.

je dolezite ze vies co chces, mas prehlad a poznas technologie. A nielen to, ale navyse mas aj svoj velmi jasny, nemenny a vyhraneny nazor podporeny rozsiahlymi skusenostami - a rad pocuvas druhych ludi, mozno skusenejsich, mozno rozhladenejsich, a informacie ktore dostanes velmi starostlivo zvazis a podrobne preskumas. Uz si niekedy volil, ze ?

Drzime palce s tplinkom, samozrejme ze budes spokojny.

PS: mna vzdycky strasne rajcovalo ako vyzera router co mam hodeny o dve miestnosti dalej za skrinou cely zapadnuty prachom. Nic podstatnejsie ako jeho farbu a tvar som nikdy v zivote neriesil.
S Microtikom su obrovske problemy s WIFI standardami... inac su to kvalitne routre, ale len router, ked chces WIFI, vyhnut sa...

P.S. Temy sa to nemazu LOL..
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Router s maximalnou rychlostou WAN to LAN. Poradte do 25

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

Topazz napísal:
jcdenton12 napísal:takze ak to ma rovnaky CPU a RAM tak to musi mat aj identicky performance?
-- nema to dostatocny vykon
Preco by nemalo mat? Co mu brani?
Nema dostatocny vykon na co? Alebo k comu? :-)
mas sice rovnake mnozstvo RAM (o frekvencii pamati tam nie je ani slovo, ale v tomto pripade na tom az tak nezalezi)
mas sice rovnaku frekvenciu CPU (avsak o architekture a konkretnej generacii toho CPU tam nie je ani slovo a na tom uz zalezi velmi)
a v nesoslednom rade software, ktory tam bezi ovplyvnuje performance

ked clovek pozera len na frekvenciu, tak si kupi 5GHz AMD, ked clovek aj rozmysla, tak kupi nieco co ma vyssi vykon a nizsiu frekvenciu
teda v pripade, ze potrebuje, aby ten stroj mal vykon, ak mu staci cislo na papieri/v programe na machrovanie, tak si samozrejme kupi AMD
...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Router s maximalnou rychlostou WAN to LAN. Poradte do 25

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ziadny tunajsi "expert" nepodlozil nicim preco by mal byt lepsi pri rovnakom procaku / RAM.
>> Vies je rozdiel ked je niekto expert a ked si niekto mysli ze je expert. ;-)


okej, nadomnou to bolo vysvetlene, napriklad uz len software hraje obrovsku rolu. A stale ti zdoraznujem ze sa nikdy nejedna len a len o vykon (ktory je diskutabilny - mikrotik spravi to co pisu, ja to viem ale ty nie - a tu ho teda nevyriesime ale budiz), ale aj o dalsie veci : spolahlivost, doteraz nespomenute zaruky, funkcionalitu a vlastnosti (verim tomu ze mikrotik/linux vie viac ako linkovany tplink), flexibilitu a moznosti, pozri tplink nema ziadny skriptovaci/programovaci jazyk ktory mikrotik ma a naprogramujes v nom strasne vela veci, moznosti monitoringu, reportingu, vzdialenej [centralizovanej] spravy a mohol by som pokracovat strasne dlho ale fakt sa mi nechce.

Kup si co chces, ale nabuduce nezakladaj ziadnu temu so ziadostou o pomoc, ked si po dlhej diskusii a vysvetleniach ajtak kupis to co si si predtym zasadil v makovici. Naco je to dobre ?

PS: na zaklade coho rozdelujes ludi ktori si myslia ze su experti a skutocnych expertov ? Podla coho poznas tych skutocnych ? Podla toho ze tvrdia ze ked je rovnaky procesor a ram, tak to musi mat rovnaky vykon ? Lebo zabudli na optimalizaciu software, napriklad ? Lebo napriklad aj sietove cipy nebudu rovnake a vobec, ale vobec nevplyvaju na realnu rychlost (realtek dava ten isty vykon ako intel, ze) ? Ked uz je pre teba ten vykon tak sialene prioritny, preco ma TPlink pisanych maximalne 940Mbit/s ale Mikrotik 997Mbit/s s tym istym procesorom a RAM ?

Vsimni si v tabulke tplinku obrovsky rozdiel vo vykone TL-WDR4300 a TL-WR1042ND. Ten druhy cize 1042ka ma len 313Mbit/s v prvom a druhom stlpci (cize IP adresa pridelena dhcp a staticky nastavena ip = maximalna mozna priepustnost co to dokaze) pricom prvy typ cize 4300 ma az 940 a 942Mbit/s v tych istych nastaveniach. Avsak zaujimave je ze uz v inom teste, L2TP, ma 1042ka az 257Mbit/s a 4300vka ma len 186Mbit/s L2TP.

Cize napriek tomu ze v prvom teste na hlavu (trojnasobne) porazila svojho stajnoveho kolegu, pri L2TP testoch pohorela a prudko prehrala. Takychto zaujimavosti by sa dalo najst urcite viac.

zaver : nie vsetko zavisi len od taktu procesora a velkosti RAM. Len tak zo srandy si povieme ze Mikrotik dokaze rovnaku priepustnost ci mas 2MB alebo 128MB RAM, tomu je pamat uplne v prdeli. Velkost pamate v jeho pripade limituje akurat mnozstvo spojeni ktore si connection-tracking mechanizmus dokaze zapamatat.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Topazz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Ne 11. Aug, 2013, 17:32

Re: Router s maximalnou rychlostou WAN to LAN. Poradte do 25

Príspevok od používateľa Topazz »

jcdenton12 napísal:mas sice rovnaku frekvenciu CPU (avsak o architekture a konkretnej generacii toho CPU tam nie je ani slovo a na tom uz zalezi velmi)
Ale je. Oba maju Atheros AR9344.
mp3turbo napísal:Kup si co chces, ale nabuduce nezakladaj ziadnu temu so ziadostou o pomoc, ked si po dlhej diskusii a vysvetleniach ajtak kupis to co si si predtym zasadil v makovici. Naco je to dobre ?
Samozrejme ze si kupim to co uznam za vhodne a nie to co mi ty nadiktujes.
Dobre je to na to ze som sa predsalen nieco dozvedel. Napr. ze skor ist do lepsieho procaku ako do viac RAM. To mi dost pomohlo. (Iked vela RAM pomoze pri torentoch kde je vela spojeni, hmmm...)
Ja som nechcel pomoc, ja som chcel radu. A kludne sa poradim aj nabuduce ak bude nieco treba, ale ty niesi povinny mi radit ak sa ti nechce. Nechaj to na tych ktorym sa chce. Takze namiesto toho aby si mi radil sa nepytat jednoducho to nechaj tak. Nikto ta nenuti sa tu tomu venovat, iked si precitam a uvazim vsetky prispevky ale vzdy si vyberiem to co uznam za vhodne ja. A ked ma nieco nepresvedcilo tak ma nepresvedcilo.

Takze koncim. Rano si idem po router cim je tato tema neaktualna a uzavreta. Dufam ze uz nebude spomalovat net. A ak bude tak ho zas vyhodim a napichnem sa napriamo. A bude po probleme. :good:

Návrat na "Nákupná poradňa"