POMOC: MINI-ITX Gaming PC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: POMOC: MINI-ITX Gaming PC

Príspevok od používateľa Kknightley »

No to som sa kus sekol, nevšimol som si Hčko samozrejme že hladam Z k tomu ... o tyždeň maju byť zase nove procesory či čo ?
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8169
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: POMOC: MINI-ITX Gaming PC

Príspevok od používateľa ericc64 »

Delid CPU --- AM5 / 1700

MB: ??? CPU: ??? RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS Turbo GeForce RTX 2080 Ti SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: FSP Fortron Hydro Ti PRO 1 000W CASE: Streacom BC1 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95
COOLING → CPU: Alphacool Core 1 VGA: EK-Vector RTX RE Ti RGB - Nickel + Plexi RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: TECO TK 2000 Chiller PUMP: 3x D5 TUBING: EK 16/12 FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 10x ARCTIC P12 PWM PST CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
lithrai
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 287
Dátum registrácie: Ut 24. Júl, 2012, 15:40
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: POMOC: MINI-ITX Gaming PC

Príspevok od používateľa lithrai »

Preco si upustil od Node 304? Ja ju mam od Gaba a s kabelazou a vetranim nie je ziadny problem. Ked vyberies vhodny zdroj, napr. Seasonic G Series, das tam aj velmi dlhe graficke karty.
ujo MateSo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1980
Dátum registrácie: Št 24. Júl, 2008, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Re: POMOC: MINI-ITX Gaming PC

Príspevok od používateľa ujo MateSo »

Co tak Corsair 250D Obsidian ?
Najneskor v nedelu ti postnem fotky do vlakna, trapim sa s niecim podobnim, itx asus impact + 4770k + gtx760, komplet na vode.

na vodu sa da dat aj :cool: tek U2 :D len tam je problem s miestom na grafiku

http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 0#p1130047

EDIT:

Kknightley:

http://www.alza.sk/cooler-master-elite- ... 470467.htm + Vodník (dosť hovoria že hučia vetráky pri tých
http://www.alza.sk/corsair-cooling-hydr ... 364395.htm tak si vôbec nie som istý)

Skrinka je fajn, ale na bezne PCko, urcite nie na pretaktovanie, pokial tam tam das nieco na vzduchu nevleze ti iny chladic okrem toho co je v baleni s cpu, H55 som osobne nemal v rukach ale je to lowend od corsairu, cize.... Dalsia vec proti je nie uplne najidealnejsie zohnutie hadic od chladica cpu smerom k radiatoru, disk ti tam vleze v pohode 1SSD a 1x3,5, pokial pouzijes sirsi radiator nevleze ti tam 3,5 hdd. Origo ventialtory corsair su na povazenie s hlucnostou. Ja osobne preferujem enermax, su relativne lacne a tiche.

Fractal Node 304 som mal od sm_oOx^, perfektna skrina na maly server s vela hdd, problem nastal ked bolo treba dat vacsi cpu chladic, potom prisli k slovu noznice na plech :cry:

dnes som v alze objavil http://www.alza.sk/fractal-arc-mini-black-d250647.htm, nieje to uplne asi to co pozadujes, ale pomer pridana hodnota/cena nieje zanedbatelna. Zajtra/pondelok ju budem mat doma, jednu si idem objednat a idem do nej supnut asi ASUS Z97I-PLUS + 4670k :dance:
PC> Asus X99-E WS, 5960x@4.7, 32GB/2400, 2xTitanX, Corsair ax1500i
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: POMOC: MINI-ITX Gaming PC

Príspevok od používateľa Kknightley »

Mateso ta fractalka nevyzera zle. Aj ked rozhodnuty som pre tu define mini, tato arc nevyzera najhorsie za tu cenu...

Inal co sa dosky tyka. Preco volis asus z97i ? Tie konkurencne od msi co som pozeral tak pohoda a usetrene prachy.
ujo MateSo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1980
Dátum registrácie: Št 24. Júl, 2008, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Re: POMOC: MINI-ITX Gaming PC

Príspevok od používateľa ujo MateSo »

povodne som ju chcel nacpat do obsidian 250D + noctua NH-14S ale murphyho zakony funguju, 5 mm precnieval chladic.
Asus preto, lebo mam dobre skusenosti s drahsimi doskami od nich. MSI malo obdobie par rokov dozadu ked od.ebavali reklamacie a bodku dali ked skratili zarucnu dobu na 24m na dosky, odvtedy som ich nepouzil /momentalne generacie nepoznam, cize posudit neviem/

Mal som v rukach Asusku H97i-plus a teraz mam doma z97i-plus, na zakladne pretaktovanie itx Z staci a to najhlavnejsie, raz to nastavis cez bios, max sa tyzden pohras s napatiami a frekvenciami a ende.

Procaky by mali stat rovnako, ak ta netlaci cas tak pockat, ale ako dexter napisal

Re: i5 4690K , i7 4790K - Všetko o Devil's Canyon
UNREAD_POSTod dexterav v Uto 10. Jún, 2014, 03:59

Spusta ludi odviedla lepsiu pracu doma z delidom ako predvadza teraz intel...
Proste vymenili pastu a to je vsetko

Cize podla mna cely prinos par MHz naviac a nizsie teploty u novych cpu.
PC> Asus X99-E WS, 5960x@4.7, 32GB/2400, 2xTitanX, Corsair ax1500i
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: POMOC: MINI-ITX Gaming PC

Príspevok od používateľa Kknightley »

Dilematická otázka ďalšia,

ísť do GTX 780GHZ od gigabyte
alebo ísť do R9 290x pri ktorej môžem ušetriť 60euro.

Stojí za to tá CUDA a Physx ?

s tym procakom je to uplne šumafuk, bude to to iste ako 4670k len chronicky overclockeri vytočia z toho o par mhz viac, čo je mne realne fakt na nič :D
Naposledy upravil/-a Kknightley v So 14. Jún, 2014, 19:57, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
kovinator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1974
Dátum registrácie: Št 20. Jún, 2013, 23:25
Bydlisko: Bratislava

Re: POMOC: MINI-ITX Gaming PC

Príspevok od používateľa kovinator »

ten gigabyte chladic moc nemusim :(
takisto nie je dovod priplacat na xko kup 290ku radsej
CUDA v hrach neni, Physx je niekde pekny, ale uprimne za to skor nestoji.
Spoiler: ukázať
BUILD LOG: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =6&t=99040
CASE Fractal R4 Black, CPU i5-4670k + Coollaboratory Liquid Ultra @ 4.5 GHz 1.2 V, COOLER Raijintek Ereboss @ Black & White + Alpenföhn WingBoost2 + Arctic MX-4, MB MSI Z97S SLI Krait Edition, GPU Palit GTX 1070 Ti Jetstream, RAM Corsair Vengeance LP 1x8GB CL9 1600 MHz Black, Kingston HyperX 1x8GB CL10 1600MHz White PSU Seasonic M12II-520W, SSD Samsung 840 Pro 128 GB, 2x Samsung 750 Evo 500GB HDD Seagate Barracuda 3TB 7200.14, Seagate Barracuda 4TB SC S.M.S.L M2, HP Beyerdynamic DT 990 Premium 250 Ohm + Cable Mod / KZ ZAS + AZ09 Pro/ KZ ZST Candy, SPEAKERS Bose Companion 3 Series II, KEYBOARD Keebio Iris rev 4 + Zilents V2 67g + MDA Big Bang 2.0/ SteelSeries 6gv2 + PBT keycaps , MOUSE SteelSeries Rival, MOUSEPAD Razer Goliathus
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: POMOC: MINI-ITX Gaming PC

Príspevok od používateľa Kknightley »

No ta gigabytka topí na 82°C
Radeona sa v kľude vyšplhá aj na 95°C čoho sa trochu bojím :D vyššie teplo v celej bedni.

Ono ta GTX GHZ edícia je o čosi rýchlejšia :/ tie 290 radia skôr do crossfiru zato váham ...
Používateľov profilový obrázok
filbug95
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 69
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 18:33

Re: POMOC: MINI-ITX Gaming PC

Príspevok od používateľa filbug95 »

Podľa môjho nazoru bi si mal zobrať ramky od kingston ale to je na tebe :good:
Používateľov profilový obrázok
Vlko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2248
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 12:51
Bydlisko: Bratislava

Re: POMOC: MINI-ITX Gaming PC

Príspevok od používateľa Vlko »

Kknightley napísal:Zvažujem variant:

http://www.alza.sk/cooler-master-elite- ... 470467.htm + Vodník

Čo myslíš ?
+ H2O Cooler Master Seidon a par vetronov značky Nanoxia = fajne tiche pc

Toto som davnejšie skladal známemu a stale je z toho natešeny :good: Pumpa zatial fajne ticha, grafiku asi najviac počuť i ked len v záťaži.

Preto grafiku by som volil skorej Nvidiu ked to ma byť tichšie bo tie 290ky na moj vkus moc peču a hučia.
AMD Ryzen R9 7950X3D PBO, Noctua NH-D15S chromax.black&white, GIGABYTE B650E AORUS ELITE X AX ICE, Patriot Viper Elite 5 64 GB KIT DDR5 6000MHz CL30 White RGB, Sapphire NITRO+ RX 6800 16GB 2,4/17,2Ghz, NVMe SSD Samsung 990 PRO 1TB + Kingston A2000 1TB, SATA SSD Samsung 860 EVO 250GB + Team Group CX2 1TB, A4tech Bloody V7M HoleLess, Seasonic Focus Plus SSR-750FX Gold, Lian Li Lancool 215 White, 32" Samsung LE32B551 RED, Nintendo Switch V2 HWFLY Modchip OC CPU: 1020@1785Mhz, GPU: 768@921Mhz, RAM:@1600MHz
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: POMOC: MINI-ITX Gaming PC

Príspevok od používateľa Kknightley »

Ako vravíš Vlko, teplota ma odrádza to je hlavné. Ten hluk tiež nie je príjemný ... zvuk ako vojenský výsadkári v izbe. Zas ale vidím určitý rozdiel v miernom príplatku za 290x miesto obyčajnej 290. Podľa reviews a youtube testov to predsa len robí zopár fps. A keď si pomyslím na optimalizáciu ubisoftu do budúcna tak sa mi chce plakať ...
Naposledy upravil/-a Kknightley v Ne 15. Jún, 2014, 23:52, upravené celkom 1 krát.
ujo MateSo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1980
Dátum registrácie: Št 24. Júl, 2008, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Re: POMOC: MINI-ITX Gaming PC

Príspevok od používateľa ujo MateSo »

Vlko, aj ja som bol uneseny z allinone corsair H100i pokial ma Gabo nezasvetil trochu do vodneho chladenia :D /aj moju penazenku :hysterical: - ale nelutujem :-)
PC> Asus X99-E WS, 5960x@4.7, 32GB/2400, 2xTitanX, Corsair ax1500i
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: POMOC: MINI-ITX Gaming PC

Príspevok od používateľa Kknightley »

Pani mam otazku. Pumpu zapojit do cpu fan pinov a fan na radiatori do normalnych fan pinov ? Ide o ten cooler master seidon... diks.
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: POMOC: MINI-ITX Gaming PC

Príspevok od používateľa Kknightley »

Tak som to nakoniec vyriešil takto:

CPU + FAN: I5 4670K @ Vodník CM Seidon
RAM: 8gb ram 1600 mhz (kingston)
PSU: EVGA SuperNOVA NEX750B
CASE: Cooler Master Elite 130
MB: ASUS Z97i plus
SSD: Crucial M550
HDD: úplne dočasné sata riešenie, mam ich doma 2 tak mi je zbytočné kupovať zase nový ... účel splnia bez problémov.
VGA: GTX780Ghz on the way ...

a vzniklo z toho niečo takéto. Káble sú naozaj dosť tvrdé a nechcel som ich nejak dokaličiť hneď od novoty, takže cable management v rámci možností. Hlavne ohnutie tých umelých hadíc od pumpy je dosť problematické. Snažil som sa spraviť podľa možností čo najviac miesta pre vzduch. Mohlo by to byť aj lepšie, ale chcelo by to o polku menšie ruky :D manipulácia v takom priestore dá zabrať...

Väčšinu káblov som sa snažil viesť v miestach medz idoskou a HDD, su tam pomerne dobre uložené no a tie, ktoré som nutne musel nechať ísť kostrou, sú veľmi hrubé a dlhé takže mi to prišlo ako najlepšie riešenie...

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

P.s.: dík za rady.

Návrat na "Nákupná poradňa"