Lagovanie celej siete pri spúšťaní pc

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Slayerik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 181
Dátum registrácie: Ne 02. Jún, 2013, 22:24
Bydlisko: Olomouc

Lagovanie celej siete pri spúšťaní pc

Príspevok od používateľa Slayerik »

Ahoj,
mám problém, ku ktorému netuším ako došlo, ani čo ho spôsobuje. PC2 z podpisu som preinštaloval pre rodičov na W7, komplet drivery a všetko mám podľa Gigabyte stránky, všetko po spustení pc funguje cca ako by malo. Problém je však pri samotnom spúšťaní. Od post screenu dosky po lognutie do windowsu mi laguje celá sieť doma. Máme od Slovanetu internet+TV, router a switch pre dva STB a v bytovke 4-5 PC (dva u nás v byte) a laguje komplet všetko, či telka, či internet na ostatných PC, proste celá sieť. Je jedno či je ten pc priamo v routeri alebo vo switchi, rovnako ostatné zariadenia nezáleží kde sú.
Keď som PC používal ja, mal som tam 8.1, s ničím problém nebol, teraz pri sedmičke netuším čo je iné. Keď som prvý raz pripojil pc do siete tak som omylom klikol na domácu sieť, ale nenastavil nič na zdieľanie. Teraz som to prehodil na verejnú sieť, no nepomohlo.
Drivery mám priamo zo stránky Gigabyte.
Netuší niekto čo môže spôsobovať toto lagovanie?
Spoiler: ukázať
MB: ASRock Z77 Extreme6 ; CPU: Intel i5-2500 + Scythe Ashura Shadow + Noiseblocker eLoop; GPU: MSI GTX 650Ti Boost Edition OC Twin Frozr III ; RAM: Corsair Vengeance 8GB (Kit 2x4GB) LP 1600MHz DDR3 White ; PSU: OCZ Silencer MKIII 500W; SSD: Samsung SSD830 128GB ; HDD: Seagate Barracuda 1TB SATA III; Case: Fractal Design Arc Midi R2 + 2xNoctua A14 + Corsair AF140 ; Razer DeathAdder 3.5G Black + SteelSeries QcK mini ; Tesoro Durandal Ultimate ; Creative Fatal1ty HS800 headset ; LG IPS2453VQ
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2250
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Lagovanie celej siete pri spúšťaní pc

Príspevok od používateľa mirjak »

len taky z brucha tip, zakazat na nom UPnP...
Používateľov profilový obrázok
Slayerik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 181
Dátum registrácie: Ne 02. Jún, 2013, 22:24
Bydlisko: Olomouc

Re: Lagovanie celej siete pri spúšťaní pc

Príspevok od používateľa Slayerik »

no, to veľmi netuším čo je a ako nastaviť, ale asi sa mi to podarilo fixnúť...
na tom disku čo tam je bola sedmička na jednej a vista na druhej partícii, tá vista sa nevedela rozbehnúť, lebo to bol mirror zo starého pc a komponenty sú úplne iné... no a mal som nastavených 30s na výber OS po štarte PC, teraz som to vypol, nech rovno bootne sedmičku a prestalo to... neviem si to vysvetliť nijak, asi len že doska pred tým, než sa vybral OS nejako floodovala celú sieť... dočasne to teda je vyriešené, uvidíme časom...
Spoiler: ukázať
MB: ASRock Z77 Extreme6 ; CPU: Intel i5-2500 + Scythe Ashura Shadow + Noiseblocker eLoop; GPU: MSI GTX 650Ti Boost Edition OC Twin Frozr III ; RAM: Corsair Vengeance 8GB (Kit 2x4GB) LP 1600MHz DDR3 White ; PSU: OCZ Silencer MKIII 500W; SSD: Samsung SSD830 128GB ; HDD: Seagate Barracuda 1TB SATA III; Case: Fractal Design Arc Midi R2 + 2xNoctua A14 + Corsair AF140 ; Razer DeathAdder 3.5G Black + SteelSeries QcK mini ; Tesoro Durandal Ultimate ; Creative Fatal1ty HS800 headset ; LG IPS2453VQ
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Lagovanie celej siete pri spúšťaní pc

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to je zaujimave - doska by nemala floodovat siet... nejako mi to nesedi.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Slayerik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 181
Dátum registrácie: Ne 02. Jún, 2013, 22:24
Bydlisko: Olomouc

Re: Lagovanie celej siete pri spúšťaní pc

Príspevok od používateľa Slayerik »

no to ani mne, nakoľko som ten PC používal s 8.1 predtým a úplne v pohode... len teraz keď bola nahodená aj Vista aj 7 na jednom disku to začalo, resp vôbec tá inštalácia sedmičky to ako keby spustila, no ten win som mal predtým inde na PC a nikde problém nebol... otestujem ešte neskôr, či to fakt prestalo, alebo len to bola náhoda...
Spoiler: ukázať
MB: ASRock Z77 Extreme6 ; CPU: Intel i5-2500 + Scythe Ashura Shadow + Noiseblocker eLoop; GPU: MSI GTX 650Ti Boost Edition OC Twin Frozr III ; RAM: Corsair Vengeance 8GB (Kit 2x4GB) LP 1600MHz DDR3 White ; PSU: OCZ Silencer MKIII 500W; SSD: Samsung SSD830 128GB ; HDD: Seagate Barracuda 1TB SATA III; Case: Fractal Design Arc Midi R2 + 2xNoctua A14 + Corsair AF140 ; Razer DeathAdder 3.5G Black + SteelSeries QcK mini ; Tesoro Durandal Ultimate ; Creative Fatal1ty HS800 headset ; LG IPS2453VQ
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Lagovanie celej siete pri spúšťaní pc

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Neviem ci ti to pomoze, ale napr. ja mam taku skusenost, ze ak sekala TV pri zapnuti z niektoreho PC, tak pomahalo vypnute sluzby wake on lan alebo nieco taketo, toto avsak pravdepdobne tvoj problem riesit nebude...

Návrat na "Siete"