Zapojenie Powerline TP-LINK-TL-PA2010 + TP-LINK TL-WPA2220

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Cilo8
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: So 21. Nov, 2009, 09:17
Bydlisko: Prievidza

Zapojenie Powerline TP-LINK-TL-PA2010 + TP-LINK TL-WPA2220

Príspevok od používateľa Cilo8 »

Zdravím,

Donedávna mi fungovalo internetové pripojenie na základe týchto powerlinov:
http://www.alza.sk/tp-link-tl-pa2010-st ... 358427.htm
Toto riešenie som si vybral preto, aby som nemusel vrtať a ťahať káble diagonálne cez celý byt.

Keď som si objednal magio net aj telku tak som to chcel riešiť pripojením tretieho powerlinu do obvodu:
http://www.alza.sk/tp-link-tl-wpa2220-d486849.htm

Zapojenie:

TP-LINK TL-WPA2220 mám v elektrickej sieti pri prevodníku (neviem odborný názov), ktoré mám navzájom prepojené 2x ethernetovými káblami (1-net/4-TV). Všetko je to zapojené v jednej izbe.

V druhej izbe, kde mam telku + pc mám rozdelný tento kit TP-LINK-TL-PA2010-STARTER-KIT (každý v inej zásuvke) a z každého ide 1xethernetovým kábel do routra resp. tv boxu.

Avšak takto zapojené mi to vôbec nefunguje. Samozrejme som ich už asi všetkými spôsobmi pároval (pred každým párovaním resetoval), vypol som aj wifi na powerline, ale stále to nefunguje.

Ked urobím zapojenie čisto len na základe TP-LINK-TL-PA2010-STARTER-KIT, tak funguje OK aj TV aj NET avšak nie naraz.

Má s tým niekto skúsenosti??Vie mi niekto poradiť??Spárovať by sa to malo dať kedže je to z jednej rady.

Dakujem
CPU: AMD Athlon II X4 640, VGA: NVIDIA GeForce GTX 460, MB: MSI 870A-G54, RAM: 4GB DDR3-1333MHz Kingston HyperX Blu CL9 kit 2x2GB , LCD: PHILIPS 19', HDD: Samsung F3 500GB, OS: Windows 7 Ultimate 32bit, Case:Thermaltake V4 BE, PSU: FORTRON 500W, Audio: Creative 5.1, Notebook: HP DV5 6510ec
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2343
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Zapojenie Powerline TP-LINK-TL-PA2010 + TP-LINK TL-WPA22

Príspevok od používateľa Xeigen »

Majú rovnaký názov siete ?
http://cz.tp-link.com/article/?faqid=321
Cilo8
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: So 21. Nov, 2009, 09:17
Bydlisko: Prievidza

Re: Zapojenie Powerline TP-LINK-TL-PA2010 + TP-LINK TL-WPA22

Príspevok od používateľa Cilo8 »

Takže v predchodzom zapojení, ktoré som mal cez starter kit, bola siet defaultna "HomePlugAV" a v treťom powerline, ktorý som chcel napojiť do siete som len zaškrtol "set default network" po ktorom naskočila rovnaka sieť (HomePlugAV).

Pri párovaní som spároval prvé dva powerline a ked som zapojil tretí powerline tak najskôr ten a potom jeden z už dvoch zapojených.

Na začiatku mi to celé zamrzlo, tak som reštart telekom prevodníku ale momentálne to funguje ako má. Akurat rýchlosť netu cez wifi je asi 75% z celkovej rýchlosti.

Ďakujem za radu.
CPU: AMD Athlon II X4 640, VGA: NVIDIA GeForce GTX 460, MB: MSI 870A-G54, RAM: 4GB DDR3-1333MHz Kingston HyperX Blu CL9 kit 2x2GB , LCD: PHILIPS 19', HDD: Samsung F3 500GB, OS: Windows 7 Ultimate 32bit, Case:Thermaltake V4 BE, PSU: FORTRON 500W, Audio: Creative 5.1, Notebook: HP DV5 6510ec
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2343
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Zapojenie Powerline TP-LINK-TL-PA2010 + TP-LINK TL-WPA22

Príspevok od používateľa Xeigen »

Skus na wifi zmeniť vysielací kanál, možno sa ti to tam s niečim bije.
Cilo8
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: So 21. Nov, 2009, 09:17
Bydlisko: Prievidza

Re: Zapojenie Powerline TP-LINK-TL-PA2010 + TP-LINK TL-WPA22

Príspevok od používateľa Cilo8 »

No takže taký menší problém. Sem - tam mi magio v telke na akomkolvek programe zasekne a musím prepnúť iný kanál a znovu naspať a ide to normálne. Net mám v tej istej izbe cez druhý powerline a na tom nezbadám nejaké problémy. Môže to byť el. rozvodmi??
Možno je to iba mnou ale prepínanie kanálov na magiu trvá trošku dlhšie. Nie je to okamžité. Ale možno je to len mnou :-) .
CPU: AMD Athlon II X4 640, VGA: NVIDIA GeForce GTX 460, MB: MSI 870A-G54, RAM: 4GB DDR3-1333MHz Kingston HyperX Blu CL9 kit 2x2GB , LCD: PHILIPS 19', HDD: Samsung F3 500GB, OS: Windows 7 Ultimate 32bit, Case:Thermaltake V4 BE, PSU: FORTRON 500W, Audio: Creative 5.1, Notebook: HP DV5 6510ec
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2343
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Zapojenie Powerline TP-LINK-TL-PA2010 + TP-LINK TL-WPA22

Príspevok od používateľa Xeigen »

S tou kvalitou to môže byť, ale aj nemusí, nemám nejaké extra skúsenosti s týmito srandami. Raz som to "zapojil" (v novostavbe, iba 2 kusy) a odvtedy som to neriešil, takže asi im to ide :).

Fungovať by to malo na prenose(striedavého prúdu a samotných dát) po rôznych frekvenciách ktoré sa navzájom neovplynujú, ak tam dochádza k nejakým anomáliám/výkyvom je to možné, že dochádza k stratám dát. Pokiaľ nebývaš v nejakom fakt starom dome, tak by tam problém, si myslím, nemal byť.

EDIT: trošku samovzdelávania http://computer.howstuffworks.com/bpl2.htm

Vyskúšaj si ping-núť router (192.168.1.1) cez ten "repeater", cez ktorý máš pripojené to mágio, tam by mal vidieť či sú tam nejaké problémy s komunikáciou.

Návrat na "Siete"