PC sa vypína

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
dioxin321
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 12. Mar, 2014, 09:12

PC sa vypína

Príspevok od používateľa dioxin321 »

zdravím mam taky problém raz som si chcel z kamošom zahrat cez lan counter strike lenže nemám router tak som si na internete našiel taky program logme in hamachi cez ktorý sa to dá spraviť tak som si ho stiahol nainštaloval ale akonáhle bol nainštalovaný PC sa náhle vypol neukazovalo ani že sa vypína proste ako keby som ho vytiahol z elektriny a následne sa zapol a ukázalo spustiť Windows v núdzovom režime alebo normálne tak som dal normálne všetko nabehlo ako má ale ten program hamachi sa nenainštaloval celý a jeden ovládač konkrétne Xfast lan neišiel ukazovalo na ňom chybu keď som ho chcel spustiť tak som teda to hamachi vymazal a preinštaloval ten ovládač a všetko išlo ako má len večer zase to isté pc sa náhle vypol potom zapol zase ukázalo spustiť v núdzovom režime alebo normálne dal som normálne nabehol išiel zhruba 30 sekúnd a potom sa zase náhle vypol a zase spustiť v núdzovom alebo normálne tak som ho vypol a kašlal som už na to. Na druhý deň som ho vyčistil od prachu popozeral či sú káble dobre pripájanie a potom som pustil pc v núdzovom už to nevypínalo tak som dal obnovovanie a dal som bod obnovy pred inštaláciou toho programu hamachi a PC išiel cca 3 dni až dneska o 12:00 zase vypol a keď som dal pustiť normálne tak išiel. Chcel by som poradiť čo treba robiť či mám preinštalovat Windows alebo niečo iné pc som si skladal sám asi pred troma mesiacmi a išiel bez chyby až doteraz.

zostava
MB: ASROCK H81M-DGS
CPU: Intel Core i5-4440
RAM: Crucial 8GB DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical LP
HDD: Western Digital Blue 1000GB 64MB cache
PSU: Seasonic G Series 360W
GPU: MSI N750Ti TF 2GD5/OC Gaming
CPU COOLER: GELID Solutions Tranquillo revize 2

za pomoc vopred ďakujem
Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Re: PC sa vypína

Príspevok od používateľa Pein »

mozno instalacia hamachi je len blba nahoda.
Moze to byt aj HW problem ktory sa proste prejavil v nespravnej chvilu a uputal pozornost na dany SW....

Nehodi ani BSOD ? skus vo windows/minidump zlozke pozriet ci tma neico mas.
dioxin321
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 12. Mar, 2014, 09:12

Re: PC sa vypína

Príspevok od používateľa dioxin321 »

nehodi BSOD proste len vypne nič neukáže a potom sa zase pustí a mam windows7 a pozeral som ale C:\Windows\Minidump ten priečinok tam nemám :(
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: PC sa vypína

Príspevok od používateľa Xeigen »

Skús prezrieť cez správu PC kritické chyby:
<Pravy klik TENTO POCITAC> <SPRAVOVAT> <PREHLIADAC UDALOSTI> <rozklikni kriticke chyby>
Budeš tam mať aj čas približne rovnaký ako keď sa ti vypol. Hod sem screen poprípade.
dioxin321
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 12. Mar, 2014, 09:12

Re: PC sa vypína

Príspevok od používateľa dioxin321 »

okej snád to je ono
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: PC sa vypína

Príspevok od používateľa Xeigen »

hmm... ak sú všetky len takéto, tak to je len chyba, keď vypneš PC natvrdo (zvyčajne) alebo vypadne prúd, nie cez štart-vypnúť, proste (žiadna chyba samotného systému tam nie je)... Čiže by som to videl možno na nejakú HW chybu, možno zdroj ? nemáš možnosť vyskúšať iný ?
dioxin321
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 12. Mar, 2014, 09:12

Re: PC sa vypína

Príspevok od používateľa dioxin321 »

no jedine že by som kúpil lebo žiadny iný nemám ved asi uvidím kedy to zas vypne lebo zatiaľ to ide a keď tak asi kúpim nejaký nový zdroj snáď to pomôže
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: PC sa vypína

Príspevok od používateľa Xeigen »

možno ani nemusíš hneď kupovať, stačilo by si s niekým vymeniť a uvidíte, či sa tá chyba prejavý u neho, poprípade u teba pôjde pc bez problémov.
dioxin321
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 12. Mar, 2014, 09:12

Re: PC sa vypína

Príspevok od používateľa dioxin321 »

dobre ďakujem za pomoc vyskúšam a uvidím
dioxin321
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 12. Mar, 2014, 09:12

Re: PC sa vypína

Príspevok od používateľa dioxin321 »

dakujem za pomoc píšem už po nejakej dobe ale nakoniec som zistil že chyba bola u nás v elektrickom stĺpe začali potom neskorej blbnut aj ine spotrebiče tak sme zavolali elektrikárov a odkedy to opravily tak sa PC nevypína :) :D :D :D

Návrat na "Hardware všeobecne"