Zvuková karta pro sluchátka do 6K. Vyplatí se připlatit?

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Tedd
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: St 06. Aug, 2014, 01:26
Bydlisko: Česká republika

Zvuková karta pro sluchátka do 6K. Vyplatí se připlatit?

Príspevok od používateľa Tedd »

Zdravím,

vybírám zvukovou kartu a rozhoduji se, zda si připlatit za nejdražší model Asus Xonar essence stx II.

Limit je max. 6 tisíc korun s podmínkou, že by se muselo jednat o velmi kvalitnější zvuk při porovnání s levnější kartou.

Vyplatí se investice do Asus Xonar essence stx II, nebo postačí levnější karta v rozmezí 3-4 tisíc korun?

Využití bude pouze pro sluchátka.

Zatím jedu na integrované zvukovce, zatím si nestěžuji :laugh: , ale rád bych si připlatil za kvalitnější zvuk.

Sluchátka: Philips Stretch. Bude zde slyšet nějaký rozdíl mezi zvukovkou za 3 a 6 tisíc? Samozřejmě bych rád koupil nějaká kvalitnější sluchátka do 7K. Bohužel jsem žádná taková nenašel, která by splňovala mé požadavky.

Děkuji.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Zvuková karta pro sluchátka do 6K. Vyplatí se připlatit?

Príspevok od používateľa lacika »

K tymto terajsim by som si predstavoval nieco take:
http://www.alza.cz/fiio-e10-olympus-d419254.htm
http://www.alza.cz/nuforce-udac-2-black-d417991.htm

aj pre kvalitnejsie sluchadla by som riesil DAC + AMP, ale v inej cenovej relacii, na co su tu iny manici.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Zvuková karta pro sluchátka do 6K. Vyplatí se připlatit?

Príspevok od používateľa stiv »

Mam tu stx2. Kupoval som ju k dt880 a este nevybranym repro. Najpr som chcel stx ale nebudem kupovat 4 rocnu kartu ked vysla nova aj ked stala +~50e. A nejak som z toho zvuku neodpadol bud by to chcelo nieco lepsie alebo som hluchy :D
.
Používateľov profilový obrázok
lsr
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Po 07. Nov, 2005, 20:00

Re: Zvuková karta pro sluchátka do 6K. Vyplatí se připlatit?

Príspevok od používateľa lsr »

ja mám to FiiO e10 a som veľmi spokojný. je to dobrý produkt, všeobecne za tie prachy veľmi vychválený a právom
Používateľov profilový obrázok
Kiwwiaq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2007, 08:00

Re: Zvuková karta pro sluchátka do 6K. Vyplatí se připlatit?

Príspevok od používateľa Kiwwiaq »

Ja mam toto:

Beyerdynamic DT 990 Edition (250 Ohms)
http://europe.beyerdynamic.com/shop/hah ... ition.html

O2+ODAC Headphone Amplifier / DAC combo
http://www.headnhifi.com/index.php?rout ... duct_id=51

Sluchatka som bral tieto, pretoze maju prijemny prednes, trochu viac basovejsi (vs Sennheiser), ale prijemny, neunavuju ma. O2+ODAC je udajne uplne transparentny (tak bol navrhnuty), preto pocujes hudbu tak, ako bola nahrana.

Pocuvam stereo hudbu (metal, rock --> vsetko hrane zivymi nastrojmi --> elektroniku pomenej, ba az vobec), tiez hram na tom hry, tiez so stereo zvukom. Pocut lepsie, ako so vsetkymi emulaciami priestoroveho zvuku. Ked som to mal pri CS, pocul som vela detailov, ktore pri slabsich aparaturach zanikali.

Za 500 EUR je to prijemne hifi sluchadlove pocuvanie - povedal by som HiFi mid range.

Po pravde, mam aj Asus Xonar essence ST, no uz ju nepocuvam. Skor hladam sposob, ako ju vymenit za II. verziu koly zbernici (PCI vs moderna doba) ... Nie je taka dobra, ako ju chvalia. Pre ludi, co nepoculi HiFi je to luxus. Je to taky PC highend, no podla mna zafarbuje zvuk aj v HiFi mode. Rozhodne to ale nie je zle zelezo !

HiFi je zla choroba, vela stoji a tazko sa lieci. Na tvojom mieste zacnem poriadnym zosilnovacom, ale poriadnym, nie hen tam FiiO do vrecka na vylet ... Toto co som poslal je naozaj poriadny (mozno dnes uz su aj lepsie). Je to neznackovy DIY. Raz davno ho chlap navrhol, aby dokazal vsetkym komercnym znackam, ze za drahe prachy predavaju sracky. Po tom co to vydal a vyzval benchmarkovy zosilnovac na slepy test, bol pravdepodobne umlcany, lebo bol az velmi sikovny.

Popozeraj http://www.head-fi.org, tam mas vela napadov, recenzii ... Dobre forum.

Hlavne to neuspechaj, ak mozes, popocuvaj v shope ... Ak chces popocuvat moju zostavu, sedim v Brne.

Dolezite je, co sa tebe bude pacit podla zanra, ktory pocuvas.
Používateľov profilový obrázok
Tedd
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: St 06. Aug, 2014, 01:26
Bydlisko: Česká republika

Re: Zvuková karta pro sluchátka do 6K. Vyplatí se připlatit?

Príspevok od používateľa Tedd »

lacikaboss napísal: aj pre kvalitnejsie sluchadla by som riesil DAC + AMP, ale v inej cenovej relacii, na co su tu iny manici.
Limit je bohužel pouze 6K.
stiv napísal:Mam tu stx2. Kupoval som ju k dt880 a este nevybranym repro. Najpr som chcel stx ale nebudem kupovat 4 rocnu kartu ked vysla nova aj ked stala +~50e. A nejak som z toho zvuku neodpadol bud by to chcelo nieco lepsie alebo som hluchy :D
Takže zvuk je slabota? Hele, já teď jedu na staré integrované zvukovce. Tam mi zvuk zatím tak strašný nepřipadá. Ale mám trochu obavu, abych nekoupil zvukovku za 6 tisíc a pak tam slyšel pouze minimální rozdíl :D
lsr napísal:ja mám to FiiO e10 a som veľmi spokojný. je to dobrý produkt, všeobecne za tie prachy veľmi vychválený a právom
Recenze jsou dobré, ale je to spíše "přenosné" zařízení. Každopádně jak moc velký rozdíl tam bude oproti zmiňované kartě od Asusu za 6K? Extrémní? Velký? Nebo pouze malý?
Kiwwiaq napísal:Ja mam toto:

Beyerdynamic DT 990 Edition (250 Ohms)
http://europe.beyerdynamic.com/shop/hah ... ition.html

O2+ODAC Headphone Amplifier / DAC combo
http://www.headnhifi.com/index.php?rout ... duct_id=51

Sluchatka som bral tieto, pretoze maju prijemny prednes, trochu viac basovejsi (vs Sennheiser), ale prijemny, neunavuju ma. O2+ODAC je udajne uplne transparentny (tak bol navrhnuty), preto pocujes hudbu tak, ako bola nahrana.
Ty Beyerdynamic DT 990 Edition mají jednu velkou nevýhodu. Nemají odpojitelný kabel. Sice bude ten kabel hodně kvalitní, ale i tak. Mám "podobné" Beyerdynamic DTX 910 :)

Jinak co se týče sluchátek, tak tam jasně preferuji pohodlí, nízkou hmotnost a uzavřenost. Bohužel jsem žádná pravá zatím nenašel. Myslím, že ani neexistují :(

V Praze v shopu Audigo jsem měl možnost vyzkoušet min. přes 30 sluchátek. Vyzkoušel jsem snad všechny i ty nejdražší nad 15k (včetně Beyerdynamic T 1) :laugh:

No, žádný WOW dojem se nekonal (a to ani u těch nejdražších). To pohodlí prostě není na takové úrovni, jak bych si představoval...

Původně jsem chtěl jít do Sennheiser Momentum Over ear, ale ty náušníky jsou v reálu tak malé a celá ta konstrukce působí dost zvláštním dojmem. Na fotce působí velkým dojmem, ale v reálu to jsou opravdu malá sluchátka. Podle recenzí jsem očekával jsem hodně "luxusní" zvuk, ale zvuk byl ještě horší než u starých Philipsů (přímo jsem je tam porovnával).

Když jsem tam zkoušel zvuk na jiných sluchátek, u některých to bylo horší než u starých Philipsů. U těch dražších nad 10K, to už bylo konečně trochu lepší než ty staré Philipsky, ale i tak jsem odcházel zklamaný.

Mělo nějaký vliv při porovnání se starými Philpsky samotný smartphone (testováno na 3 songs), na kterém jsem to poslouchal a porovnával? Lepších výsledků jsem se dočkal až u sluchátek nad 10K (ale žádný WOW dojem to teda nebyl).
To vypadá velice zajímavě. I cena. Mimochodem, proč tam není digitální vstup pro audio?

Jak moc velký rozdíl tam bude oproti zmiňované kartě od Asusu za 6K? Extrémní? Velký? Nebo pouze malý?

Vyplatí se to koupit místo toho Asusu Xonar STX II?
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6649
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Zvuková karta pro sluchátka do 6K. Vyplatí se připlatit?

Príspevok od používateľa M1ch4l »

k tym philipsom sa podla mna neoplati. Ak chces do buducna nieco lepsie, tak by sa dalo vyberat.

Za takuto cenu by si podla mna ziskal viac, ak by si kupil sluchadla okolo 4K a k tomu nejaku doplnujucu zvukovku.

Napriklad sluchadla http://www.alza.cz/akg-k-612-pro-d476008.htm
do 6K k tomu vsak vyjde z externych najlepsie FiiO E10, co je na tieto sluchadla celkom jednoznacne slabe. Avsak malo by to byt lepsie ako integrovana zvukovka.
Alebo ako interna zvukovka Asus Xonar DX/XD. To by, odhadujem, mohlo vyprodukovat lepsie vysledky ako FiiO E10. Externa je ale celkovo praktickejsia.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
Tedd
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: St 06. Aug, 2014, 01:26
Bydlisko: Česká republika

Re: Zvuková karta pro sluchátka do 6K. Vyplatí se připlatit?

Príspevok od používateľa Tedd »

M1ch4l:
Do budoucna počítám samozřejmě s nákupem nových sluchátek.

Bohužel. Sluchátka, od kterých bych očekával několik požadavků, tak zatím neexistují.
- Hmotnost do 200g (Philips Stretch měly pouze 160g)
- Uzavřená konstrukce
- Kvalitní konstrukce (nejlépe kovová)
- Kvalitní materiály
- Pohodlné náušníky s kvalitních materiálů
- Pohodlí pro dlouhé poslouchání (+- 10h/denně)
- Kvalitní zvuk
- Dostatečně velké náušníky
- Design
- Limit do 7K

Taková sluchátka bohužel zatím neexistují, a to ani nad 7K.

Měl jsem pár kandidátů, bohužel vždy nesplňovali nějaké výše napsané požadavky:
Sennheiser Momentum Over ear - Malé náušníky. Působí trochu "křehkým" dojmem. Zvuk byl horší než na Philips Stretch. Podle recenzí jsem očekával opravdu úžasný zvuk, mnohem lepší než Philipsech za tisíc korun.
V-moda crossfade lp2- Nepohodlné. Nevyhovující konstrukce.

Na IFA 2014 budou představeny nové modely sluchátek. Především nové Momentum 2gen, takže budu určitě vyhlížet...
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6649
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Zvuková karta pro sluchátka do 6K. Vyplatí se připlatit?

Príspevok od používateľa M1ch4l »

v tom pripade by som voli externy DAC/AMP za cenu co najblizsie tomu limitu. Ten O2+ ODAC sa mi celkom pozdava. Este pozriem nieco ine. Ale prave do 6K sa toho az tak vela vyberat neda.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
Tedd
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: St 06. Aug, 2014, 01:26
Bydlisko: Česká republika

Re: Zvuková karta pro sluchátka do 6K. Vyplatí se připlatit?

Príspevok od používateľa Tedd »

C5D AMPLIFIER+DAC je přenosná verze O2+ ODAC. Kvalita zvuku je prý na srovnatelné úrovni.
Pokud zde neexistuje lepší alternativa, C5D je tedy pro mě jasný vítěz.

Jaký bude výsledný rozdíl v kvalitě zvuku při porovnání s Asus Xonar essence stx II? Extrémní? Velký? Pouze malý? Nebo na stejné úrovni?

využití: hudba [@320kbps, FLAC], Full HD filmy, videa, hry)
Používateľov profilový obrázok
Tedd
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: St 06. Aug, 2014, 01:26
Bydlisko: Česká republika

Re: Zvuková karta pro sluchátka do 6K. Vyplatí se připlatit?

Príspevok od používateľa Tedd »

Dobře vybavenou alternativou, by mohl být FiiO E18 Kunlun.

Je levnější až o 2K. Podle recenzí není špatný, ale všichni označují C5D jako lepší volbu.
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5571
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Zvuková karta pro sluchátka do 6K. Vyplatí se připlatit?

Príspevok od používateľa Odar »

Tedd napísal:Jaký bude výsledný rozdíl v kvalitě zvuku při porovnání s Asus Xonar essence stx II? Extrémní? Velký? Pouze malý? Nebo na stejné úrovni?
Toto je vec, na ktoru ti nikto nikdy neodpovie, pretoze kazdy ma ine vnimanie a pre kazdeho je subjektivny rozdiel v kvalite rozny. Co pre jedneho moze byt "rozdiel 3 tried", pre ineho to moze byt "zanedbatelny rozdiel".
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
Kiwwiaq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2007, 08:00

Re: Zvuková karta pro sluchátka do 6K. Vyplatí se připlatit?

Príspevok od používateľa Kiwwiaq »

Bohuzial, hladat dobru kombinaciu je velmi narocne. Kolko ludi, tolko chuti.

Ja som sa rozhodoval podla niecoho podobneho ako je toto:
http://www.head-case.org/forums/topic/1 ... dels-more/

Moje dalsie kroky vedu smerom ku DT990 600 Ohm. Obavam sa, ze s O2DAC to uz ale nevybudim a preto setrim rovno na sluchadla aj zosik. :D

Napriek tomu mozem spokojne povedat, ze DT990 250 Ohm boli instant love. :)
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Zvuková karta pro sluchátka do 6K. Vyplatí se připlatit?

Príspevok od používateľa dexterav »

Odar napísal:
Tedd napísal:Jaký bude výsledný rozdíl v kvalitě zvuku při porovnání s Asus Xonar essence stx II? Extrémní? Velký? Pouze malý? Nebo na stejné úrovni?
Toto je vec, na ktoru ti nikto nikdy neodpovie, pretoze kazdy ma ine vnimanie a pre kazdeho je subjektivny rozdiel v kvalite rozny. Co pre jedneho moze byt "rozdiel 3 tried", pre ineho to moze byt "zanedbatelny rozdiel".
rozdieľ tam je a podľa mňa velký, z adekvátnym repro alebo slúchadlami
kto rozdiel nepočuje treba navštíviť ORL :)
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5571
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Zvuková karta pro sluchátka do 6K. Vyplatí se připlatit?

Príspevok od používateľa Odar »

Vzhladom na to, ake ma poziadavky na sluchadla, ktore by v buducnosti chcel http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 1#p1165911 by som typoval, ze je to prast, alebo uhod. Tisic nezmyselnych poziadaviek a jedina rozumna je medzi nimi, aby mali dobry zvuk. Co riesi pri sluchadlach hmotnost? Pokial nemaju 5 kg, tak to neriesim. Kvalitna konstrukcia (kovova) --> to si priamo odporuje s poziadavkou na hmotnost do 200 g. Kvalitne materialy --> co su to kvalitne materialy? Aj plast moze byt kvalitny. Nemusi to byt zrovna titan, ani uhlikove vlakno. Dostatocne velke nausniky --> tomu ma ako clovek rozumiet? Aby do nich zmestil cele usi? Alebo aj pre slona? Co si mam pod tym predstavit? Design --> ??? WTF ??? Nech si kupi Beats :D

No proste, aby som to zhrnul. Tedd by mal namiesto vypisovania na net zdvihnut zadok a ist si niekde par sluchadiel do cca 7 litrov vypocut. Aby vedel, co moze od nich voci svojim terajsim Philipsom ocakavat. Nakolko ma pocit, ze sluchadla podla jeho poziadaviek neexistuju (a ja sa stavim, ze fakt neexistuju :laugh: ), tak by som si v prvom rade na vlastne usi zistil, co take sluchadla za 7 litrov vobec dokazu posluchacovi ponuknut.
Potom by som riesil to, ci investujem do zvukovej karty dalsich 6 litrov, alebo nie. On ide totizto na to uplne opacne, ako by mal ;)

Drzim palce.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM

Návrat na "Nákupná poradňa"