5.1 Surround Subwoofer väčšinou nefunguje

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
koli_s
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Po 02. Jan, 2012, 20:24

5.1 Surround Subwoofer väčšinou nefunguje

Príspevok od používateľa koli_s »

Dobrý deň. Včera som si kúpil bazárové 5.1 reproduktory, sú to presne tieto:

Kód: Vybrať všetko

http://www.alza.sk/repro-genius-home-theater-d39855.htm#foto
Zapojil som si ich do PC cez redukcie, všetko ide v pohode, ale zdá sa mi že je problém so subwooferom. Nieje to problém mechanický, skôr softwarový. Všetky repro idú dokonca aj tento, keď ich skúšam priamo cez windows viď screen: Obrázok
Vtedy prosto subwoofer normálne ide, akonáhle pustím napr winamp, tak nejde. Keď premením zapojenie, že subwoofer je zapojený ako center a center ako subwoofer, tak vtedy subwoofer ide, ale nejde center. Vo VLC, alebo MediaPlayer Classic ide, ale zdá sa mi že len pri hudbe vo filme, inak ho moc nepočuť. Snažil som sa pridať bassy, ale mám Soundblaster Audigy2 a tam sa bassy vzťahujú na všetky reproduktory, nedá sa pridať bass oddelene. Na potenciáku čo je priamo na bedni som pridal intenzitu subwoofera na maximum, aj tak bez výsledku. Mám nanovo nainštalovaný driver a prosto už neviem kde môže byť chyba. Takisto aj keď som na youtube, ale nie cez HTML5, ale cez flash, tak ani tam mi 5.1 nejde. Neviete mi s tým dáko poradiť? Za pomoc a odpovede Vám vopred ďakujem a ospravedlňujem sa pokiaľ som to pridal do zlej kategórie, ale nikde som podobný problém nenašiel na tomto fóre. koli_s
Používateľov profilový obrázok
elementar
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5235
Dátum registrácie: Ut 16. Mar, 2010, 22:34
Bydlisko: Brno/Brezno

Re: 5.1 Surround Subwoofer väčšinou nefunguje

Príspevok od používateľa elementar »

tieto 5.1 geniusy s tym problemy mavaju len viem ze treba v realteku daco postlacat neviem co ak zistim napisem ;) zatial poskusaj
Spoiler: ukázať
PC1:MB: ASUS PRIME Z490-P, CPU: 10700F@4,9 + Corator DS + Noctua NF-P14,NOCTUA NF-A15 1.28V ,RAM: 2x8GB Corsair Vengeance 3200GPU:MSI 1060 6GB @2000(1,223V), SSD: Samsung 840 256GB PRO, HDD: Samsung 870 512GB ,PSU: Seasonic M12II-620W ,OS: Win 10 ,LCD: 31.5" AOC 2560x1440,CASE:Lancool K62, MOUSE: Zowie FK1+ + SteelSeries QcK,KEYBOARD: HyperX FPS PRO load 425[W]
Net
AS SSD
Používateľov profilový obrázok
Kiwwiaq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2007, 08:00

Re: 5.1 Surround Subwoofer väčšinou nefunguje

Príspevok od používateľa Kiwwiaq »

Ak sa dobre pamatam, malo by to byt toto:

V SB driver applikacii zapnut bass redirection:

http://www.techspot.com/tweaks/soundcard/34.gif
koli_s
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Po 02. Jan, 2012, 20:24

Re: 5.1 Surround Subwoofer väčšinou nefunguje

Príspevok od používateľa koli_s »

Ja mám trošku inú driver aplikáciu pls ak sa ti dá napíš mi čo to je zač ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
Kiwwiaq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2007, 08:00

Re: 5.1 Surround Subwoofer väčšinou nefunguje

Príspevok od používateľa Kiwwiaq »

koli_s napísal:Ja mám trošku inú driver aplikáciu pls ak sa ti dá napíš mi čo to je zač ďakujem.
Stale ide o ten isty prepinac - bass redirection.

Prepac, viac ti nepomozem, pretoze je to uz davno, co som sa s tym hral a jednoducho sa nepamatam :(

To ze ti niekde 5.1 zvuk ide a niekde nie, je otazkou nastavenia karty. Repraky su fajn.

Návrat na "Hardware všeobecne"