Nainstalovana ram 8GB pouzitelna 3,95 ?
Nainstalovana ram 8GB pouzitelna 3,95 ?
Ahojte kolegovia, vcera som preinstaloval windows 8.1 . Ako som sa tak v nom "vrtal" tak som si vsimol ze aj ked mam 8 gb ramku tak pouzitelna cast je len 3.95 gb. Nechapem tomu, ma to nieco s virtualnou pamatou ? Lebo inak tomu vobec nechapem. Windows je 64 bit.
Dakujem za vsetky rady.
Dakujem za vsetky rady.
-
castelL
- Pokročilý používateľ

- Príspevky: 4405
- Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
- Bydlisko: Košice
Re: Nainstalovana ram 8GB pouzitelna 3,95 ?
To máš predpokladám 8GB KIT? V ktorom slote máš pamäť?
Re: Nainstalovana ram 8GB pouzitelna 3,95 ?
Ano ano, 2x4 gb . Fuu momentalne som v praci ked pridem domov tak to pozriem. Zalezi na poradi v ktorom z tych 4 slotov sa nachadzaju pamate ?
- Pepeb007xx
- Sponzor fóra silver

- Príspevky: 3391
- Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
- Bydlisko: NM
Re: Nainstalovana ram 8GB pouzitelna 3,95 ?
aku mas dosku? windows je urcite 64bit?
PC MB Asus B550-F CPU AMD 5800X3D @4,4GHz CPU AIO FD Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ RX9070XT RAM Patriot 64GB DDR4 SSD Samsung 990 PRO 2 TB PSU Corsair RM850x Case FD North Chalk Monitor LG C5 42" OS Win 11PRO64SK Audio Edifier S880DBmk2 DAC Topping DX1 II GamePad Xbox wireless Phone iPhone17PM Buds Noble Rex5 Dongle Noble Sceptre #lifetimespotifypremium NAS MB Asrock Z790 CPU Intel 14400 @2.5GHz CPU fan ARCTIC Freezer RAM Crucial 32GB DDR5 SSD cache WD 2x500GB HDD Toshiba 3x22TB PSU Corsair RM750x Case Jonsbo N5 UPS EATON 5E OS UNRAID #homeassistant #plex NETWORK Router Mikrotik hAP ac³ MESH 3×Asus RT-AX55 Surveillance Reolink RLN16-410 8TB UPS EATON ECO800 AV TV Philips 65OLED806 NVIDIA Shield PRO Samsung HW-Q950A 11.1.4 TV Philips 77OLED769 Google TV Chromecast Streamer 4K TCL TS8111
- spencer
- Používateľ

- Príspevky: 1933
- Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
- Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r
Re: Nainstalovana ram 8GB pouzitelna 3,95 ?
Pokiaľ to je teda systém 64-bit tak hľadať treba v biose, pozret či doska toľko gb podporuje, chýba modulu
Spoiler: ukázať
Re: Nainstalovana ram 8GB pouzitelna 3,95 ?
Ano windows je urcite 64 bit, ide o to ze predtym som mal Win7 no po pol roku mi zacali vyskakovat chybove hlasenia a robila sa mi vkuse procedura pri zapinani pocitaca "konzistencia disku" a podobne veci, preinstaloval som na win 8 , ramky som nechal zapojene v PC tak ako predtym, a v BIOSE som nic nemenil, a zrazu je mnozstvo pouzitelnej pamate 3,95 gb :/ Chalani ak sa vam chce ceknut moj album na FCB, dal som ho ako verejny tu je link : https://www.facebook.com/michal.hrnciar ... 415&type=3 Ked som si googlil tu chybu tak to moze byt aj nieco s pamatami. Zacina ma to dost srat uz. Dakujem pekne
Re: Nainstalovana ram 8GB pouzitelna 3,95 ?
A dosku mam takuto. http://www.msi.com/product/mb/990FXAGD6 ... o-overview myslim si ze je v pohodicke, k mojmu PC. urcite tie ramky podporuje.
-
castelL
- Pokročilý používateľ

- Príspevky: 4405
- Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
- Bydlisko: Košice
Re: Nainstalovana ram 8GB pouzitelna 3,95 ?
Nieje to len o 32bitovej verzií. Vzhľadom nato, že ide o KIT, problém by som hľadal v zlom osadení. S touto FX doskou som už riešil tento problém dávnejšie.
Naposledy upravil/-a castelL v Št 18. Sep, 2014, 10:58, upravené celkom 2 krát.
Re: Nainstalovana ram 8GB pouzitelna 3,95 ?
Ked pridem z prace, tak sa pozriem na to ako su osadene. Mas nejaky typ ako by mali byt ? ak by som ich mal osadene zle ? Musi byt "cierny slot" a "cierny slot" alebo moze byt jeden "cierny" a druha "modry" ?
-
castelL
- Pokročilý používateľ

- Príspevky: 4405
- Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
- Bydlisko: Košice
Re: Nainstalovana ram 8GB pouzitelna 3,95 ?
Vyskúšaj najprv dať obe RAM do 1-2 alebo 1-3, ale najprv uvidíš, ako máš teraz osadené tie pamäte. Prípadne ešte sloty 2-4 a ak to bude OK, potom prehodiť do 1-3.
Re: Nainstalovana ram 8GB pouzitelna 3,95 ?
nehral si sa s msconfig?
msconfig -> boot -> advanced options -> maximum memory.
msconfig -> boot -> advanced options -> maximum memory.
Re: Nainstalovana ram 8GB pouzitelna 3,95 ?
Nie nie nehral som sa vobec s nicim, len som nainstaloval ten windows a potom som ho aktivoval, chcel som sa pozriet ci je aktivovany, a tam som zbadal tu velkost RAM. Skusim doma poprehadzovat tie RAMky do roznych portov, mozno to pomoze. Ale haluz je to ze rozpozna 8 gb ale len 4gb moze pouzit. hm
Re: Nainstalovana ram 8GB pouzitelna 3,95 ?
no, len tak zo srandy skus odkliknut to maximum memory, resetovat, popr. potom vratit spat ak to nepomoze.
- dexterav
- Sponzor fóra gold

- Príspevky: 22286
- Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
- Bydlisko: Sered´
Re: Nainstalovana ram 8GB pouzitelna 3,95 ?
a ešte by som mrkom na niečo ako memory remap v biose
predpokladám že bios je najnovší
predpokladám že bios je najnovší
Spoiler: ukázať
Re: Nainstalovana ram 8GB pouzitelna 3,95 ?
Caute pani, tak skusil som povymienat RAMky v slotoch, to nepomohlo, v biose mi ukazuje 8 GB. Skusal som aj cez msconfig tam som zaskrtol max memory tiez nepomohlo :/ Este som v Biose zaskrtol OC rezim a jedine co sa stalo tak mi automaticky pretaktovalo procesor z 3900 Mhz na 4300 Mhz. Uz ma z toho asi porazi fakt, uz ma nebavi stale nieco riesit, uz tie prve chybove hlasenia ma tak nasrali ze som ten pocitac mal vypnuty cely mesiac, potom som si povedal ze idem preinstalovat windows a nakoniec toto.... no mam ho chut vyhodit von oknom.
http://imgur.com/r66Im7U
http://imgur.com/ygWIEID
Vyssie je foto z BIOSU.
http://imgur.com/r66Im7U
http://imgur.com/ygWIEID
Vyssie je foto z BIOSU.

